Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Интернет от лаптоп към друг лаптоп или iPhone !!!


mitkoiphone

Recommended Posts

Честита Нова Година,

Здравейте всички,

От няколко дни чета и се ровя из форума и интернет и се ядосвам, че не мога да си направя една "ad hoc" мрежа. Мъчих се какво ли не. Тук в нашия форум има едно ръководство на Миро, пробвах - не става. Има в други форуми, пак не става. Гледах из youtube пак не мога да направя. И се обърнах за помощ към "вас". Знам че каквото съм поискал или помолил, съм го получавал тук. Затова сега се реших. Значи нещата стоят така.

Получавам интернет по кабел. Влиза в лаптоп-а ми и се опитвам да го разпръсквам из стаята посредством безжичната ми карта. Има друг лаптоп и iPhone и не мога да подкарам интернет на тях. Вързвам се към мрежата на големия, но нямам интернет. Ще помоля някой ако може да помогне или някое изпитано ръководство да покаже или да направи, ще се радвам.

Довиждане и лек ден.

Едит: Поредния направен опит и пак неуспешен. Вързвам двата лаптоп-а посредством безжична връзка. Но нямам интернет. Явно не правя нещо както трябва докрай. Чета, чета ... айде отивам да чета още къде бъркам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мите, пиши каква ти е машината, и с какво управление на чипсета. Различните машини ползват различен софт(моята напр. се управлява от Уин-а, но за adhoc има отделен софт - Intel Pro Set Wireless).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машинката ми е Fujitsu Siemens Espimo Mobile, каквото и да значи това. Принципно мисля си, че безжичната ми карта съм сложил софт и от там задавам някакви настройки на картата. А за това "какво управление" на чипсета ползвам .. не мога да доложа.

Ако знаеш някакво ръководство или нещо подобно, сподели. Чакам и други компетенции да се намесят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уотсън, а шернал ли си кабелния нет, че искаш да имаш нет в ad hoc връзката? :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шерлок, аз че съм не разбирам, не разбирам. Ама чак пък толкова. Пък и все пак, както казах гледах доста туториала и там е описано "шерни интернета" :) Абе все още се мъча, ама така и не успявам. :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ръководството ми което си видял е изпитано и 100% работи между лаптоп и лаптоп. Довечера ако не забравя и не ме домързи ще пробвам дали става между лаптоп и iPhone.

Ето го и ръководството: viewtopic.php?p=17549#p17549

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това беше първото което опитах. Така и не успях. Ще пробвам сега пак. Ще пиша ако стане или не.

Едит: Да не е нещо от доставчика ми ?

С това ръководство, вързвам се, но няма нет :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои доставчици имат ограничение по ттл. Като ХоумЛан примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на Спектръм Нет /Варна/ ако има значение. Днес преди 17 ще им звънна да ги питам дали имам ограничение от към ТТЛ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с вкарване на IP адрес, Subnet Mask, и най-вече вкарай DNS-ите навсякъде.

До колкото съм бил клиент на Спектрум нет за кратко време в София, политиката им е да не ограничават шеринга по TTL.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разкарай ad hoc–а, който си създал, през пропъртис на лан адаптъра първо шерни кабелния нет[attachment].JPG[/attachment]

след това създай нова ad hoc, на която можеш да слижиш парола, след което, се кънектваш в нея през компа с шернатия нет, а след това, като се появи в connect to на другия комп, можеш да вържеш него като дадеш парола, като ти я иска.

При телефоните те съветвам преди да го вържеш към ad hoc-а, да зададеш не телефона статично IP (което е IP-то на ad hoc-а (т.е. на wifi адаптъра) с разлика в последната цифра– напр. ако ad hoc-а е 192.168.79.1, на тела даваш 192.168.79.2, на следващото устройство 192.168.79.3 и т.н.) и едва след това да се вържеш към конекцията.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Давам резултат. Всичко става добре. Махнах ад хок-а, шернах наново лан-ката, след това направих нов ад хок, сложих парола. Кънектнах се към нея. И след това зададох на телефона IP със следващото. Но пак не стана :(

Явно ще се купува рутър :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Егати врътките , не ти ли писна бе Митак. Вземай си wi-fi рутър и не се занимавай с глупости . :):(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си дал всички настройки в статично ИП на тела, няма начин да не стане....

IMG_0002.PNG[/attachment:2i0yc1hf]

В квадратчето сложи поредна цифра (след 1 ) за всяко следващо устройство. При мен е безотказно, навързала съм 3 айфона едновременно...Не, че е задължително да зададеш статично ИП, но така е най–сигурно, просто на ad hoc кънекциите не може да се разчита на 100%

PS. А, и да не си дал същите настройки на ad hoc–а, като изтритата? Тогава няма да стане, защото компа помни старата... Смени името, паролата, просто направи чисто нова..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така ми е, както е на прикачения файл, само че с моите IP. Новия ад-хок е с друго име и парола. Всичко е добре докато се кънектна. После като чукна на Сафари да видя дали има нет ... йок. Няма никой в къщи. Заспива на Connecting и край. Днес май ще се ходи вече до Мултирама. Опс, сори за рекламата :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сори за теб, че пазаруваш от тези измекяри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де. Сега пък сори за мен. Като съм си навил сега нещо на пръста докато не го направя няма да мирясам. Все още не съм си купил рутър, от когото и да било. Продължавам с опитите и търсенето в интернет.

Единт: Купувам рутър втора ръка. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е включен OpenSSH на телефона, няма да стане... Преди да се вържеш към Wifi, изключи го от SBS.

Ако след задаване на статично ИП прещракаш на другите бутони ПРЕДИ да се върнеш на wifi страницата, пак няма да стане...

Задай "забрави тази връзка", изключи Wifi, рестартирай тела, затвори OpenSSH, рестартирай ad hoc-а, отвори wifi на тела, след като ти открие ad hoca НЕ КЛИКАЙ върху него, а ПЪРВО му задай статичното ИП, и БЕЗ да кликаш другаде, се върни и вържи към ad hoc–а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко както каза. Едно след друго, точно както си написала. Пак не става, започвам да се чудя да не е нещо от Firewall-а или от едни настройки тука на безжичната карта ... ето тези.

d5807866e93d6130.bmp

А ето това ми е на телефона.

b594119c100397d9.PNG

Благодаря ти за опитите които правиш да ми помогнеш. Като цяло, мисля че чалъм-а за да не става е от задкомпютърното устройство, но както и да е :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...