Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Премахване парола на BIOS


turganay

Recommended Posts

Здравейте, някой да помогне как да премахна паролата на BIOS на лаптоп Acer Aspire 6930. Днес едно приятелче ми донесе лаптопа си, че не му тръгвал вече лаптопа с паролата, която имал. Опитах се да му преинсталирам уина, но за да влезна в BIOS- a ми иска паролата, която той ми даде но като я въведа ми дава грешна парола. Не съм се сблъсквал с такива проблеми до сега, ако някой може да помогне да ми пише тук или на лични, ще му бъда благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши reset bios on acer... в гугъл. Имаше някакъв контакт на дъното, който се дава на късо за да ресетне биоса. Освен това, се сваля и батерията на дъното при ресета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, прочетох го това, но не ми се занимаваше да отварям лаптопа и да търся това, което не съм правил до сега. Очаквах да има друг начин без да се отваря машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само капака(батерията е под клавиатурата, джъмперът е под харда):

post-226-0-02552800-1346513652_thumb.pngpost-226-0-34216900-1346513655_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще го отворя и ще пиша какво е станало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето, изкопах ти целия документ ;)

aspire6930/6930g service manual.pdf

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера нещо, че не съм много на ти с английския, между G1 и G2 трябва да запоя една жичка която да ги дава на късо ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, само даваш накъсо със жичка(без спойки - държиш с ръка ;) ), включваш без диск и чакаш да зареди биос-а. Тогава махаш моста и рестартираш. Ако не стане - повтаряш до победа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много стана от първия път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То е достатъчно само да махнеш батерията за 30 секунди ( на BIOS-a ) и паролата "Дим да я няма" :biggrin:

Правил съм го 100 пъти :smile:

Редактирано от mishocs
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На ейсърите не е така ;)

П.П. Благодарностите се цъкат по бутоните, иначе пия Джак и няма да се намръщя като ми пратиш един...два...:tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 5742g, 5236g ,5940,6230 съм го правил ,но може както казваш да има модели на които не става ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, не съм най - светнатият и се чудих с какво да помогна. После ми проблесна в кухата глава че Anthony и още някой, обсъждаха във форума преди две - три години точно ейсърче - че не става със сваляне на батерията. Тони му "светна".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има модели на които ресет-а става по бавно,повече време трябва да е без батерия,аз ги оставям повече,ако не късо на моста както каза и е куршум ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Джака си го заслужи, както и аз благодарение на теб, като се видим на някоя сбирка с кеф ще се напием. Относно батерията, лаптопа е седял поне 8 часа без нея и пак не е изчистил паролата. Явно не на всички ейсъри действа този начин. Още един път благодаря на Alxx за помощта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не батерията на лаптопа а батерията на самия BIOS ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...