Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мнения за Solid State Disk и Mac OS X.


techo91

Recommended Posts

Сега ще ти засека. Къде си чел това?

P.S. 13 секунди.

P.S.1 @Alxx - Ами аз съм с Lion GM ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах някакъв boot тест в youtube и даже беше с i7 и за това се учудих ...

13 секунди са си едно доооста добро постижение пък и гледам цената му в http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820139287 е същата като на Intel 320 series.

Нещо не го намирам да се продава в БГ...?

П.П Core i7 boo time 20 sek.

Редактирано от josifbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tomshardware.com/reviews/best-ssd-caching,2966.html

Чичо Том от "Чичотомовата колиба" е описал пак нещата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има го. По-нов модел е и държат по магазините старата серия. Моя го закупих от Anthony.

Клипчето сега го заснех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tomshardware.com/reviews/best-ssd-caching,2966.html

Чичо Том от "Чичотомовата колиба" е описал пак нещата...

Описал ги е, но за Mac OS X са малко по-различни нещата... Да ме прощаваш и ти, и чичо ти Том :)))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чичо Том ги е описал по дълбочина на джобовете. Все пак OCZ с контролер SandForce си е класика... досущ като на оригинадЪ Air/MBP SSD-тата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но новия MacBook Air е с Toshiba контролера - 1:1 с този на V+. А случайно да знаеш как се качва нов firmware на OCZ под Mac OS X? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://9to5mac.com/2011/04/16/apple-switches-from-toshiba-to-speedier-samsung-ssds-for-new-macbook-air-shipments/

МДа... аз що четох нейде че са със SandForce и съм останал с това впечатление..

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2116831 <- тук обаче MBP се оплаква че MBA е много по-бърз...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се MBA 2011 да са със Samsung предвид съдебните скандали, които си спретнаха :)

П.С.

Виж как и Find my iPhone изкопираха :))))

2011-07-18+12.39.08.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно борбата ще е безмилостно жестока.

Борбата ще е епична... само с copy&paste няма как да минат, трябва и акъл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много съм се ровил по този въпрос, след като изядох един ....

Най-добрият избор е V+ серията на Kingston, поради три причини.

Почти съм се навил :) чакам само да видя каква е цената в сравнение с 320ката...

Все още събирам мнения и чета коментари и гледам, че доста позитивни са хората за Crucial M4 та май избора се сведе до тези 3 варианта...

Имам притеснения относно производителността на които и да е от 3те след време дали няма да спадне...

Ти след месец ползване кажи поне един минус за Kingston-а :)

П.П Ще се сменя и паметта от 4 на 8 та очакванията са ми космически :D

Редактирано от josifbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа минуси. Пърфект е ;)

Но мога да ти гарантирам, че усещането след слагането на SSD е все едно, че стоиш пред друг компютър. В пъти по-бърз ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми е с новия MacBook Air 2.13 с 4GB RAM и усещането ми е, че е много по-бърз от моят MacBook Pro. Рестартира се за 10-11 секунди, общо взето всичко се случва ужасно бързо. Щях и аз да си го взема, но ме спря липсата на светлинки в клавиатурата (екстра, към която се пристрастих от моето Pro :) )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също планирам закупуването на SSD, и доста форуми изчетох.

най-хвалени са Samsung според мен.

Водят се и като най-надеждни, а също така са и много бързи. Естествено и цената им е по-висока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да посъбудя стара тема. Отново гледам пазара за SSD. Бях се навил на crucial V4 256 Mb, но като гледам форума им и виждам много хора да се оплакват от V4 и M4. Много жалко, цената е добра и доставката може да е безплатна и без мито или ДДС.

Другите са OWC за които чета добри думи.

Какви са вашите наблюдения колеги, кой какво ползва и как се държи?

Харда ми трябва за Macbook Pro Mid 2010, 17 inch.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам от година и отгоре samsung 256 gb на МБП 2011, не помня точния модел, но е този със светлосребристата повърхност и малко оранжево :) доволен съм. Бърз си е за моите представи (262 МБ четене, 243 МБ запис; mountain lion зарежда за ок. 12 сек.), никога не ми е замръзвал под мак (имам предвид spinning rainbow-a, който доста често ми се случваше преди с механични дискове). Скоро открих, че трябва да се сложи една допълнителна програмка за активация на трим ( в противен случай скоростта на запис пада след време и се оправя само с формат) - казва се trim enabler и е безплатна.

А сега от няколко седмици ползвам и kingston v200 256 gb. И от него съм доволен, сложен е като втори диск на мястото на двд ром-а и си прави рекламираните скорости (266 МБ четене, 235 МБ запис), предполагам, че ако се сложи на мястото на другия ссд, ще прави и малко повече.

М/у другото имам 2 такива диска Кингстън за продажба, чисто нови. Ако някой го интересува, да пише ЛС.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен ползването на трим, може и с програма за дефрагментация - така поддържа скоростите винаги 100%. Аз ползвам Drive Genius 3.х.х.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В крайна сметка лепнах OCZ Vertex 4 256 Gb. Пишат, че има 5 год. гаранция, но тези от които го взех дават една. Не знам къде е истината.

За сега съм супер доволен, пуснах TRIM след дълги размисли дали да го правя. Първо направих чист инстал на Mountain Lion и после прехвърлих повечето с Time Machine, но след това размислих и направих всичко от начало. Разликата е почти 100 Gb стари неща, които ги няма на новата инсталация. Лошото е, че имам доста медия и ще трябва да метна и стария 500 Gb хард вътре на мястото на CD-то. Все още се чудя кой хард къде да го сложа. Ако някой има опит да каже.

Сега ще се ослушвам и за Air-а, но там е със ZIF конектор и са стари и скъпи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SSD на мястото на харда и HD на мястото на CD-то, защото ако хардът, на който ти е инсталирана ОС е на мястото на CD-то ще имаш разни проблеми при събуждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми беше интересно какво ще стане с температурата. Старото място на харда определено ще топлоотдава по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал някаква промяна, ама не съм и гледал супер внимателно. В общия случай, при леко ползване държи на около 40-50 градуса, в зависимост от околната температура. Ако го натоваря с виртуална машина, на която компилирам, качва до 70-80, но като се включи вентилаторът на бързите обороти, сваля до 60-65. За Early 2011 15" MBP става въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако се интересува, как се представя OCZ Vertex 4 на SATA II интерефейс ето:

diskspeedtestg.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...