Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

"М-Тел" променя логото си


Grievous

Recommended Posts

372468801a5b8d76.jpg

След тримесечни проучвания сред потребителите на мобилни услуги "М-Тел" предприе важна крачка в посока модернизиране и обновяване на корпоративната си идентичност, в това число и на своето лого. Редизайнът е аналог на посланието, което "М-Тел" иска да отправи към своите клиенти и което съдържа ценностите на компанията - иновативност, доверие, общност. От изследването е станало ясно, че настоящото лого се възприема най-добре от всички останали предложения, сред които и такива за пълна промяна на знака. Клиентите са привлечени най-вече от типично изписаното М, като според тях то е израз както на модерност и динамичност, така и на стабилна компания, отворена към нови идеи. Така логото е обновено, без да се загубят основните му черти и характер. Като резултат е запазена формата на буквата М, която се оказва най-добрата и най-разпознаваемата част на марката. Добавен е лек, но забележим 3D ефект, запазена е и цветовата гама, като й е придаден малко по-тъмен нюанс.

Телевизионният клип, който е част от рекламната кампания по представяне на обновената визия на "М-Тел", е дело на испанския режисьор Алехандро Толедо. За да се създаде реалистична, почти филмова визия на клипа, от компанията канят за проекта оператора Хавиер Агиресаробе, снимал последния филм на Уди Алън - "Вики Кристина Барселона". В рамките на 4 дни в клипа са заснети 12 различни локации, а музиката към него е Bubbly на Colbie Caillat.

mobilebulgaria

Логото на телефона при мен вече е факт, а така изглежда в момента официалната страница на Мтел.

Старо лого

5c0e02cb8b1001cf.PNG

Ново лого

eef248437f41d987.PNG

Новото лого на Мтел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    5

  • dedil

    5

  • Grievous

    4

  • LUBECA

    4

BTW песента на Colbie Caillat - Bubbly е използвана вече преди от Мтел в една тяхна реклама.... незнам защо са решили пак нея да използват... уш се борят за титла модернизатори :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Допада ми :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като твоето лого ли? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самото лого е ок, но това tel отстрани като подарено седи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новото лого е страхотно, допада ми, определено намериха начин по който символиката да съответства на една изцяло подобрена политика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Grievous Аз лого нямам, имам аватар. А дали нещо е грозно или не, всеки си има вкус/мнение. Не напразно съм написал "според мен".

Редактирано от HITMAN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, според мен това на аватара ти е лого.

Аз също не напразно съм ;)-нал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен също ми допада... онова прекалено много място заемаше :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче при хард ресет или рестарт за миг излиза старото и после пак се уодейтва на новото-незнам защо!

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е скоро да поиска "Update Carrier Settings" в iTunes, знам ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре че казахте, хич нямаше да забележа, с тоя Цепелин :)

А иначе, новото лого съкс...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен реално първото изписване под това заглавие най-много ми допадаше /не говоря за цитрон/ говоря си за стандартното и подчертано отдолу Мобилтел.

Вторият /досегашен вариант, май нямаше друг или поне аз не се сещам/ лично за мен беше по-зле визуално, а третия дето е като на фабрика за прежда е потрес. Лично мнение и говоря само за чисто визуалното усещане. Иначе колкото и да пребрандират са си все едно и също :tooth: И това не е хейт, а личен опит. Последното ми изживяване с тяхна дата карта в Каварна и сега отново в западната част на София ме накара да се замисля, че всъщност нета на Глобул е прекрасен :tooth: .

Това е лично мнение и не ангажира никого освен мен. Така де - свобода на словото.

Редактирано от julian72
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ОК с новото лого.

Звучи ми много по-добре от старото, което беше като повей от '70 години.

:anime3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, как точно "звучи" образ? :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Метафорично казано... ;):tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера видях тази тема, че ще сменят логото ментел.. Днес минах покрай паметника Левски в София и ми се мерна някаква огромна реклама с нещо като М, шарено едно такова, като знака за безкрайността. Помислих си да не е това новото лого.. Ама толкова грозно - едва ли. И какво да видя - прибирам се и се оказало, че е това.

Да няма някаква аналогия с безкрайни Мъки това М, а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...