Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да синхронизираме контактите си с Outlook


mupo

Recommended Posts

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    10

  • рени

    8

  • imanev

    4

  • Lubo_88

    4

Всъщност, ти си цитирала предходното мнение и някой колега е редактирал цитата със забележка, за да не цитираш.

Надявам се че разбра.

Чети, питай, спазвай правилата и ще си доволна :Wink:

Както и ние :tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбрах сега.

Искам да спомена, че снощи се рових във форума до 4часа. Очите ми изтекоха, но успях да си върна контактите.

Както всеки, и аз исках на готово някой да ми обясни, как става но разбрах че ако не четеш достатъчно си за никъде.

И от цялото ми четене обаче, никъде не видях тема, как мога от единия телефон да прехвърля данни в другия./същият модел/ Може ли изобщо да стане? Като се има в предвид, че само единият е джейлбрейкнат.

Ако оторизирам и другия на същият компютър чрез itunes дали ще стане, или ще объркам данните на двата. Задължително ли е, двата телефона да се свързват от два компютъра, и ако да в itunes, трябва ли да направя нова регистрация в друг компютър, или мога да си ползвам тази която имам.

Оф, дано ме разбрахте.

Уж нямаше да ви притеснявам :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Гледам, че си с iOS 5. Защо не ползваш iCloud? Иначе при експортването на файла имаш две възможности: пращаш си го на мейл или ползваш браузър на твоето РС, ако двете устройства са ти в локална мрежа. Запаметяваш го на РС-то, след което когато импортваш обратно в телефона, посочваш пак през браузура в локалната мрежа, файла, който преди това си експортнал. Ако си го пратил на мейл, отваряш мейла през РС-и си теглиш прикачения файл. Импортването е само през USB или браузър в локална мрежа.

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет,

моят проблем с контактите е следният:

1. Имам два iPhone - 2G, 3GS

2. Бяха се поомазали и ги ресторнах, джейлнах и т.н.

3. С МасВоок с най - новата версия на ОС.

4. Имам регистрация в облака и Маса е синхронизиран с облака

5. Контактите ги имам в облака и на мака

6. От телефоните има опции за качване на контактите от облака или от мака, но нищо не става

7. Синхронизирам, но отново контактите не ми се качват на телефоните, всичко останало, като акаунти, бележки и т.н. се качва със синхронизацията, но контактите - не.

Моля, някой ако има представа къде греша, да драсне няколко реда.

Благодаря предварително

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На таба "инфо", отмяташ "синк контактс", като посочваш с коя програма(не знам под мак може ли да посочиш аутлуук), после скролваш надолу по страницата и под "он некст синк онли" - маркираш "риплейс контактс" ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Alxx@,

При мен, на мака нямам опция да избирам от коя програма да ми качи контактите, защото по подразбиране ги качва от адресната книга, където са и контактите ми.

Но нищо не става и не става от след последния джейл. Това съм го правил много пъти и не съм имал проблем. Спред мен проблема ми е свързан по някакъв начин с облака, но не знам какво може да е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом е само с адрес буук-а(не съм гледал,д@ба) - "синк уит дис мак" и после горната операция...

П.П. Спри синкването на мака с облака - на мен също ми поомаза нещата и се отказах от "услугата". Ръчно баце и т'ва е - никога ядове досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли две групи контакти в приложението address book?

On this Mac и iCloud contacts? Има ли изобщо контакти в iCloud групата?

Групите се виждат с Command+3

При мен всичко работи идеално.

Screen%20Shot%202011-12-23%20at%205.56.31%20PM.png

А ако няма и iTunes изглежда така, както е нормално с iCloud:

Screen%20Shot%202011-12-23%20at%206.02.46%20PM.png

няма как да ти се качи нито един контакт от address book.

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При теб вероятно няма проблем, защото телефона ти е с 5.0.1, а моя е 4.2.1

В адресната книга имам и двете групи, On this Mac и iCloud contacts, като контактите ми са само в групата iCloud contacts.

В iTunes слагам, махам отметката, но нищо

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как искаш да ползваш iCloud на 4.2.1?

Тоя с 4.2.1 ще се синхронизира само с групата on my Mac, а тя ти е празна :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз вчера се сблъсках с друг проблем. Имам един приятел, който до сега беше с Nokia и искаше да си прехвърли контактите на iPhone. Изтеглих Nokia PC Suite и я инсталирах на компютъра, синхронизирах с Outlook, направих Export в CSV, след което направих Import в Gmail. Проблемът дойде, когато направих настройките на телефона да синхронизира през Exchange на Gmail. Всички имена се качиха, но без телефонните номера. Проблема се оказа в това, че нокията е записала всички номера в поле Other Phone. Дори и да го направя да се вижда в Outlook, проблема с Exchange на Gmail си остана. Порових се малко и намерих един скрипт, който оправи кашата сътворена от нокията. Ако сте с Windows 7, стартирайте PowerShel и направете Copy & Paste на тези три реда (един по един ;) )


$outlook = new-object -com outlook.application
$contacts = $outlook.Session.GetDefaultFolder(10)
$contacts.Items | % { if($_.MobileTelephoneNumber -eq "") { $_.MobileTelephoneNumber = $_.OtherTelephoneNumber; $_.OtherTelephoneNumber = ""; $_.save() } }

Този скрипт ще прехвърли всички телефони от поле "Other Phone" в поле "Mobile" така няма да има проблем със синхронизацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как искаш да ползваш iCloud на 4.2.1?

Тоя с 4.2.1 ще се синхронизира само с групата on my Mac, а тя ти е празна :smile:

Да, празна е, но се изпразни когато я синхронизирах с облака. Както и да е, качих си единия телефон на 5.0.1 и вече ги има контактите на телефона. Въпроса ми е как да ги върна отнова на мака, за да мога да ги кача и на другия телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами копираш ги чрез Addressbook от групата All iCloud в групата On This Mac за да ги имаш локално.

Телефонът с 5.0.1 е без чекбокс за синхронизация на контакти в iTunes, а този с 4.x.x с чекбокс защото не може да ги вземе от iCloud.

Да, празна е, но се изпразни когато я синхронизирах с облака.

Няма как да синхронизираш тази група с облака. Можеш да копираш или преместиш контактите, но не и да я синхронизираш.

Доста ти е мътно какво точно прави този облак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

imanev, контактите ако са в телефона се логваш в облака и правиш бекъп.

Settings>iCloud>Storage&BackUp-back up now

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Отново неволята учи :smile:

Днес един приятел искаше да му прехвърля контакти, които бяха на отделни vcf. файлове (422 файла). Оказа се, че при Microsoft Outlook 2010 може да се импортират визитки, но една по една. За късмет попаднах на лесно и безплатно решение :)

# Отваряте command prompt

Windows_Key + R

run: cmd

# Посочвате пътя до папката с vcf файловете:

# Пример: Създавате папка "my_vcfs" в дял "D:" на хард диска.

d:

cd \my_vcfs

# Изпълнявате следната команда:

copy /B *.vcf all_in_one.vcf

Между всички визитки, ще се появи един нов файл с име "all_in_one.vcf". Сега можете да го импортирате където искате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Явно трябва да има ръководство и за тази очевидна и проста според мен операция....

Какво ви е нужно:

  • Microsoft Outlook от офис пакет на Microsoft
  • iTunes

Преди да започнете стартирайте Outlook и го конфигурирайте!

Ако не искате да ползвате email акаунт, то му задайте, че искате да го ползвате без email поддръжка.

Стартирането и конфигурирането на Outlook преди синхронизацията е важно, ако не го направите рискувате да закубите контактите си на телефона!

Запазване на контактите от iPhone към компютъра (Outlook)

1. Включвате телефона към компютъра и стартирате iTunes.

2. От таба Info намирате опцията Contact, слагате отметка на Sync contacts with: и от падащото меню избирате Outlook.

5x7wcp.jpg

3. Натискате бутона Apply и синхронизирате. След приключване на синхронизацията може да отворите Outlook, да изберете таба Contacts и да се уверите, че контактите ви са там.

По същия начин можете да синхронизирате календари и бележки от и към Outlook.

Този пост беше повишен в статия

Здравей колега, вчера трябваше да си форматирам PC-то и се наложи да синхронизирам контактите и бележките си от iphone 4s към outlook 2007 чрез itunes v 10.6.0.40 (windows 7 ultimate) и не се получи... изтриха ми се и контактите и бележките. Правя го по начина, който си написал - Запазване на контактите от iPhone към компютъра (Outlook).

Като натиснах apply ме попита дали искам да ги merge-на или replace-нa - аз избрах replace.

След като ми се изтриха пак направих същото упражнение и не иска да запише контактите и бележките на outlook-a и направо се чудя вече какво става в мен ли е проблема?

Може ли да дадеш съвет къде може да е проблема?

Предварително благодаря.

Редактирано от Lubo_88
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В тебе е - дал си replace на наличното към телефона. Сега разкачи телефона, отиди в префренсес/дивайсес и дай ресет уорнингс и ресет синк хистори. С merge, никога няма да губиш нищо, само ако искаш да триеш, ще се наложи да го правиш на ръка, на двете места по отделно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6318291a.jpg

Колега имам 3-и опции кое трябва да избера, може ли да помогнеш.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С десен бутон върху телефона ще ти излезе рисет уорнингс, а на тази страничка :

ресет синк хистори

Кое не разбра?

Не цитирай последен пост, счита се за спам!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сори колега, ще знам за напред за цитирането.

Не разбрах защото нали ми каза да разкача телефона, после ми каза да дам дясно копче върху него, това ме обърка колега.

Направих и двете действия, но вече не ме пита дали искам да ги merge-на или replace-нa.

Редактирано от Lubo_88
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, малко не спазих реда, но пробвах и вече е без значение разкачен ли е. Едно време не беше така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега направих и двата ресета и не иска да ме пита при повторна синхронизация, а направо синхронизира.

Вече мисля да форматирам отново ПС-то защото нямам идея какво да направя вече.

А да попитам може ли да ми помогнат файловете които записах преди да форматирам window-са от следната директория - C:\Users\USER-NAME\AppData\Local\Microsoft\Outlook

Имена на файловете и разширенията - archive_notes.pst и archive_notes.pst

Moже ли по някакъв начин да ги вкарам в outlook.

Редактирано от Lubo_88
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...