Премини към съдържанието

Как да направя мрежа?

gorgior
 Сподели

Recommended Posts

Как да направя мрежа между два мак-а ( или м/у мак и хакинтош). Ползвам една интернет мрежа, но за момента компютрите са свързани единствено с кабел, понеже ми изгоря wifi рутера? С ундоус-а горе-долу се справям, но с мака съм зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

К'ва мрежа? Искаш да шерваш нет или? Еърпорта на Г4-ката подкара ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не съм го подкарал . Чакам карта тези дни, интересува ме как да си влизам от единия в другия компютър през мрежата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел ползва thunderbolt кабел за прехвърляне на данни м/у iMac и MacBook Pro, но не знам дали ще ти свърши работа за твоите нужди, а и е малко скъпичко решение.

За мрежа с ЛАН трябва да пуснеш file sharing-a oт тук:

http://store.picbg.net/pubpic/51/B8/1f27933709a151b8.jpg

В горната част пише как да се достъпи.

Бодваш лан кабел (ако все още не са свързани така) и пробваш дали ще тръгне само с въвеждането на адреса. Ако ли не - трябва да се настрои в Network Preferences/Ethernet.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен точно това ме интересува, как да направя настройките? Благодаря на отзовалите се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Долното, вдясно - options срещу file sharing. afp://xxxx има написан адрес за достъпване по дефолт. От оупшънс можеш да го направиш различен за всеки вид шеринг, както и да определиш вида достъп - само четене, четене+писане и т.н., за всеки юзър по отделно.

От ethernet мисля, че афп адресът си влиза автоматично във файъруол-а и не трябва да бараш. Мак-ът ми е на доктор, като си го взема ще ги почоплим дружно на скайп, че по памет съм зле с детайлите ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Разглеждащи в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...