Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone5 от Мтел-изчерпан още на пърия ден при пускането му в продажба !


margit0

Recommended Posts

Мтел първи обяви, че ще продава iPhone 5 в България от 2-ри ноември, но денят дойде, а бройки по магазините на оператора няма. Причината е, че късно вчера вечерта телекомът организира събитие в софийски мол, в което феновете успяха да се запознаят с новия телефон на Apple, а също и да си го купят. Изглежда или желаещите са били твърде много, или доставките на Мтел твърде скромни и iPhone 5 вече е изчерпан.

_40b9f98949.jpg

Сега операторът обещава, че следващата партида се задава след средата на месец ноември. Феновете ще трябва да почакат няколко седмици за новото зареждане, но предполагам, че и тогава няма да има кашони с iPhone 5 във всеки магазин, така че ако планирате покупка - действайте бързо, както по-рано посъветва г-н Андреас Елснер, директор маркетинг продукти за индивидуални клиенти в Мтел.

Източник : http://nixanbal.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И сигурно са продали впечатляващите и умопомрачителни 200-300 броя. Смешници :swear:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И сигурно са продали впечатляващите и умопомрачителни 200-300 броя. Смешници :swear:

Ти май си нямаш на представа, че не е вината в тях а в Епъл, които им доставиха 10 пъто по-малко от заявените от Мтел количества.

Хайде малко да помислим, преди да пишем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, не разбирам какво очаквате. Големи оператори като Vodafone UK, O2, EE и т.н. предлагат iPhone 5 16GB само с поръчки и чакане 3 до 4 седмици за доставка, а 32GB и 64GB също са доста трудно откриваеми. Като се има в предвид, че телефонът е в продажба от месец и половина при тях, и все още нямат налични бройки по магазините, как очаквате М-Тел или който и да е друг български оператор да има налични бройки? Да не говорим, че при тези оператори при пускането на айфона всички модели бяха в back-order...

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно, но някои предпочитат да пишат глупости, вместо да помислят ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми хората са възмутени.В условията на капитализъм се досещат за бананите от соца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво, хубаво е трезвомислещи хора да пишат такива неща. Аз се каних няколко пъти, но започвам да се ядосвам на простотията и провокация та и спирам до там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Орбитален, а Ментел, предлагат ли ти опция за поръчка? Сигурна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даа, операторите не са виновни наистина. Може да ги псуваме за всичко друго, но не и за този дефицит. Това си е епълски проблем и засегнати са всички - не само ние в БГ. Няма и светлина в тунела и затова спекулантите доволно потриват ръце сега - техния ден-година-храни се удължава неопределено докога. Та кога друга година е било цените им д останат в небето след като операторите пуснат плановете си? Изглежда проблема с дефектната продукция е ударил епъл много повече отколкото си признават официално. Защото няма друго обяснение - те са последните, които биха искали да има дефицит на пазара. Проблемът ще се окаже много по-голям от антена-гейт, батерия-гейт или който и да е друг, които съпътсваха предните модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе в този форум само едно и също ли ще се дъвче? Гло*ул да не би да го имат. Да не споменавам, че от достоверен източник разбрах, че тяхната бройка е още по-умопомрачителна- 30 ябълки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На събитието не са се продали повече от 30 бройки със сигурност. Бях един от първите, които влязоха в магазина, а на опашката имаше не повече от 30-40 човека, от които си тръгнаха поне половината, заради бавното обслужване и дългото чакане. Явно са се надявали на другия ден да си го вземат на спокойствие от някой магазин, но са останали неприятно изненадани. Някой беше споменал, че маркетинговия директор се оплакал, че от Apple не ни смятат за пазар и за това количествата са били ограничени и не се знаело кога и дали ще им пратят 32-ки и 64-ки. Цялата вина тук пада върху Apple, ако се замислите M-tel, както и Globul не направиха някаква предварителна масирана реклама на iPhone 5 (освен леко проучване на сайта си) именно, защото са знаели с колко ограничени бройки ще разполагат. Може би М-тел избраха най-правилния начин за продажбата на тези бройки, чрез събитие, на което бяха поканени определен брой хора, които да могат да си го закупят на момента, вместо да разпращат телефоните по офисите си в страната, където със сигурност щяха да бъдат лапнати от служителите, а не от крайните клиенти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, голям смях, от 2ри го продават, вече е изчерпан, а някъде изобщо не е и бил.. Сигурно се опитват да гонят Глобул, които ми изглеждат, че са доста заредени, а и плановете им са много по-добри.

Редактирано от apodjeki
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виваком, реват, че май няма да стигне до тях тоя път. За сега де :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте да ви светна. Който иска телефон, да си поръча в електронния магазин на Мтел тарифен план iPhone и да пише, че иска и апарат. Когато дойдат, ще ви огрее ;) През ел. магазина е най сигурно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го исках на 02.11. Щом ме ми го продадоха тогава, ще бъде ФО от Западна Европа. Толкова години съм абонат на Мтел и все още не могат да ми продадат телефон, но пусто тесен е техния манастир за моята душа :) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че си единствения, който би си го купил веднага от М-тел или Глобул? Също така мислиш ли, че от М-тели Глобул не знаят, колко желаещи за тоя телефон има в България и че бройките няма да стигнат? Проблемът е някъде между M-tel/Globul и Apple, почти съм сигурен, че не са виновни българските оператори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично го видях и го разгледах в един Глобулски магазин и ги попитах какви са условията за закупуването на телефона и ми казаха:Даваш 26 лв,ако си абонат на Глобул от 1 година и го взимаш :tooth: ...Ама неможело сега,защото това било демо модел и няма в наличност :scratch: Иначе е много лек и тънък тоя телефон...мен ще ме е страх да го нося в джоба хах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че първите бройки се вземат от вътрешни хора със спекулативна цел!

Редактирано от newabv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога да Ви кажа от къде да си го закупите,ако сте абонати на Глобул-преди малко вдигнах един хубав скандал,тъй като влизам във техен магазин и питам-имате ли в наличност iPhone 5,и русата и почти толкова тъпа продавачка ми каза - да,1950 лв. на свободна продажба...Питам аз дали може с договор и тя вика не.Последва едно обаждане до 123,бързо обяснение и след малко ми звъннаха,ако искам да отида и да си го взема на изплащане.

Разбира се им казах да си го заврат отзад,щом ме лъжат по този начин.

Това се случва в офисът им на пазара до Герена.

Големи мишоци са тези,заклевам се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пфф.Докога така ще я карат мобилните оператори.Обучават служителите да са мега-селяни.Защото на тва русото надали му е хрумнала ей така тая идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато 90% от хората не си знаят и търсят правата, така ще е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...