Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Колорадо и Вашингтон легализираха марихуаната.


alex.7777

Recommended Posts

@BulgarianSS, не разбирам каква е логиката да ги даваш тези дефиниции на свобода и т.н. Ок, явно не сме свободни, защото нямаме правото да правим каквото си искаме. И все пак, не разбрах каква е връзката между тревата/кокаина и убийствата.

TheShaman, никой не спори дали тревата е полезна или вредна - както каза, всеки сам си решава, не сме малки деца. Въпросът е дали човек трябва да е свободен да си решава или някой друг трябва да решава вместо него.

rooibos, so what? Да, налагат по-строги изисквания, защото цяла Западна Европа се изсипва там да се друса и държавите, в които е забранено са недоволни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    9

  • rooibos

    9

  • killer4o

    8

  • BulgarianSS

    6

Със собствените си очи виждам, как се затварят и без да ти търся факти. Ще има и против, разбира се. Това са много пари, които влизат в държавата.

В крайна сметка това дали ще е легално или не, не променя броя на пушещите "трева" в Холандия. Ако в БГ се легализира, тогава ще има голяма промяна.

Редактирано от rooibos
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И каква смяташ,че ще е промяната в България.От коя група ще се състои промяната.Не забравяи принципа-има ли търсене има и предлагане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом има хора, които смятат, че тревата е наркотик...смятай :)

Аз не разбирам, защо пък да е нелгална? Питам от социална гледна точка, то е ясно, че така се правят повече пари от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че доста неща не разбираш ;) Поне знаеш ли значението на самата дума "наркотик"?! Ясно е, че не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И каква смяташ,че ще е промяната в България.От коя група ще се състои промяната.Не забравяи принципа-има ли търсене има и предлагане.

Принципът е ясен. Ще започне много по-масово да се пуши.

Смятам, че ние като общество не сме дорасли за тази "свобода".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за гордост или срам имам опит и ще споделя с Вас:

Марихуана пропуших в 8-ми клас, цигари в 10-ти. Към марихуана никога не съм усещал зависимост, както към тютюн т.е. не съм имал порив ей сега да отида да си купя и да запаля. Единственото неконтролирано желание (не съм решил че утре ще се видя с приятели, да изпушим една и изиграем една джага примерно), което съм усещал е ако ми замирише от някой, който пуши наблизо. Абстиненцията към тютюна обаче е много тежка едвам се преборих първия път, 2 години по-късно пак пропуших и се борих още доста, да се откажа отново.

В този ред на мисли ще ви кажа и рецептата за отказване на цигарите: в момента, в който се усетиш, че пушиш по навик, започваш да се навиваш, че трябва да се отървеш. Като събереш достатъчно сили решаваш: Аз вече не пуша. И после стискаш зъби. Критични са първите 2 седмици (толкова трае никотиновата абстиненция), 3-ти и 4-тия месец (почваш да се присещаш, колко е готино цигарка с кафенце или след хапване). И тия схеми с постепенно спиране, лепенки и хапчета не помагат - от раз и толкова, ставаш непушач.

Няма да ви лъжа вреден ефект има от марихуаната, особено при по-честа и постоянна употреба. Пушил съм (когато бях глупав тинейджър) по 3-4 пъти на ден за доста дълги периоди и буквално затъпявах до толкова да не мога да си сметна 3 неща в магазина колко ще ми излязат. Но когато не се ползва редовно и не се злоупотребява с количества (1 път месечно или по-рядко) не съм усетил такъв ефект.

От тютюна също са тежки последствията. Не можех един квартален мач да изкарам, без да ми се доповръща по средата от задъхване. Усещам доста повече вкусове и аромати от както не пуша. Няма я и постоянната отпадналост, която чувствах, обяснявам си я с натравянето на организма от катраните и т.н.

За алкохола......Разбира се без бира или домашна ракийка на вечеря е рядкост. Пийвам си, но не съм стигал до алкохолизъм. Все пак имах директни наблюдения върху околни и според мен работата е най-зле от трите.

В крайна сметка всичко зависи от това колко акъл имаш в главата и колко ти е силна волята, да не позволиш да те контролира. И трябва да си знаеш, че се тровиш малко или много.

Знам колко ми е акъла, когато съм пиян, знам и колко ми е когато съм пушил. В първия случай съм доста по-неконтролируем, по-големи детинщини ми се струват гениални идеи и сътворявал доста по-големи глупости. Имал съм случаи пушил да измисля по-рационално решение на проблем, които ме мъчи от доста време.

Според мен ще е по-добре да бъде легализирана марихуаната по няколко причини, качествен контрол (няма да е пръскано с разни химии да хваща повече), налози, организирана дистрибуция и най-важното, няма да ти казва дилъра: Ами свърши ми тревата, ама имам нещо по....

Пък всеки да си прави сметка, дали да прекалява и да си съсипва живота или да консумира с удоволствие и мярка.

п.п. Който иска да пуши ще намери начин винаги.

  • Харесвам 7
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че ние като общество не сме дорасли за тази "свобода".

Значи сме дорасли да се напиваме като прасета всяка вечер по дискотеките, да пушим като комини по детските градинки, да правим секс по пейките във всеки по-голям парк, да продаваме цигари, алкохол и енергийни напитки до всяко училище, но да пушим марихуана легално не сме? Смяташ ли, че в момента ако на някой му се пуши не може да си намери? Или че като стане легално, изведнъж ще почне да пуши много повече, защото... не знам?

Редактирано от killer4o
  • Харесвам 6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

,,,И за изброените от теб по-горе, не сме щом е в такъв вид. Разбира се, че на всеки който му се пуши може да си намери.

Ако е легално обаче, не си ли съгласен, че ще е по-лесно намирането?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на легализирането не е по-лесно да се намира, а държавата да изкарва пари от това. И по точно парите от "леките наркотици" да се вкарат в държавата чрез такси ;)

В Америка с тоя дефицит ще легализират и други неща, само стойте и гледайте ....

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-лесното набавяне ще е страничен ефект.

Редактирано от rooibos
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а държавата да изкарва пари от това

Тук идва въпросът кое се дефинира като "държава" - управляващите или бюджетът? :)

Не забравяйте и с какви пари се финансират кампании в държави като нашата, за това и няма да види бял свят легализацията.

Който заявява че тревата е наркотик и е против нея, къде е бил по въпросите за алкохола, цигарите(зависимостта от никотина е 12 пъти по - силна от хероиновата!!!), кафето, енергийните напитки, черния чай и още много други?!

Не се наемам да определям кое е по - вредно и кое не - всичко зависи от това, как го употребяваш. Само ще кажа че изброените от мен алкалоиди и техни продукти са в ЕДНА категория и е редно всичко да е разрешено или всичко забранено. Не може да се прилагат двойни стандарти!

  • Харесвам 7
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Братле, такива "фешън" пушачи ги плякахме едно време ;) Темата се напълни с разбирачи! Аз бягам, че да са с един по-малко;) Уидоу, мазаар, тва, онова... Мани, мани...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига с тези глупости...марихуаната е наркотик,което е гадно отвратително и т.н.

Тази тема си заминава...виждам го :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шшшшттттттт, не съм я пуснал да се изпокарате, аре по-кротко, коѝто има мнение, нека се изкаже, но компетентно, без плява........ :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...марихуаната е наркотик,което е гадно отвратително и т.н.

Цигарите и кафето не са? Алкохолът хич, питие за подрастващи...

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не казва, че те не са! Тук обаче не говорим за тях. Легализирането (тя думата сама говори) на тая помия обаче е неправилно и всеки, който се опитва да ни убеди в преимуществата му, да ходи да се......

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Легализират тревата за да могат да си държат народа прост! Тревата не е за всеки и малко хора знаят как да я употребяват.

Аз съм ЗА да забранят алкохола, цигарите, енергийните напитки, кока колата, храните за фитнес маниаци и много други вещества, които тровят човешкото тяло.

Ама няма да стане :). Споко тревоманчета мили и в България някой ден ще я легализират.

Човешкия ум е толкова могъщ, че не му трябват допълнителни стимуланти! Научете се как да го ползвате!

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Канабиса е далече от стимулирането, дори и да е чист(аз съм си наивен)! Даже напротив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Легализират тревата за да могат да си държат народа прост! Тревата не е за всеки и малко хора знаят как да я употребяват.

Аз съм ЗА да забранят алкохола, цигарите, енергийните напитки, кока колата, храните за фитнес маниаци и много други вещества, които тровят човешкото тяло.

Ама няма да стане :). Споко тревоманчета мили и в България някой ден ще я легализират.

Човешкия ум е толкова могъщ, че не му трябват допълнителни стимуланти! Научете се как да го ползвате!

И след това ще ни задължат да се упражняваме физически, ще забранят продажбата на оръжия, ГМО храните, препаратите за почистване и т.н. неща, които са вредни за нас. И накрая какво? Няма да можем да си мръднем носа без някой да ни казва, че това е опасно за здравето ни. Никога не можеш да спреш хората, които искат да се тровят, така че не виждам смисъл от криминализирането на употребата на такива вещества. Да, би било хубаво хората да не ги ползват, но ако искаш нещо, подобре да можеш да си купиш трева в магазина отсреща, отколкото да си вариш крокодил на раховеца...

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение какво точно е марихуаната. Това, че е забранена е причината за разпространението и употребата й сред подрастващите! Щото е куул и т.н.

Ако става въпрос, има хора, които дишат лепило. Лепила се продават във всяка книжарница и къде ли не, пък не виждам да е станало масово...

Това се отнася за всички видове дрога. Докато са забранени и нелегални, от тях ще се печелят милиарди. И от уж "лошите" наркопроизводители, пласьори и т.н. и от уж "добрите" полицаи, политици и т.н.

А всъщност абсолютно всеки (освен горките родители на зарибени деца) има изгода нещата да си продължават по същия начин.

То е същото като уж грижата за здравето на пушачите, ама и субсидирането на тютюнопроизводството в същото време. Ебаси лицемерието.

Редактирано от OXYGEN
  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монетата си има 2 страни:

- "Отказът да се отглежда марихуана през 17-и 18-и век в Америка е бил законово наказуем. Можело е да свършите в Луизианскя затвор при отказ да отглеждате коноп!"

- "Между 1631-ва година и началото на 19-ти век е можело напълно законно да платите данъците си в марихуана!"...

Истинската причина за изваждането на канабиса извън закона няма нищо общо с ефекта, който има растението върху човешкия разум и тяло. Марихуаната е огромна заплаха за нефтените компании, алкохолната и тютюневата индустрии и за голям брой химически концерни. Редица големи индустрии с огромни капитали и влияние полагат неистови усилия да запазят тайната за марихуаната от хората чрез средствата на дезинформацията.

Истината е, че марихуаната може да се използва в множество комерсиални продукти от най-различен характер. Едно такова приложение на марихуаната в този момент би било равно по ефект на пускането на атомна бомба. Предприемачите и търговците не са образовани по въпросите за потенциала на индийския коноп като суровина за индустрията. Най-богатите търговски и промишлени предприятия участват в огромна кампания за дезинформация по въпросите за марихуаната. Тя е изключително приспособимо растение, което, ако се използва правилно, би разорило именно тези компании.

Нека направим кратка разходка в историята, която съдържа достатъчно доказателства за полезността на марихуаната и за нейната широка употреба в миналото. Откъде идва думата "марихуана". В средата на 30-те години думата бива създадена, за да разруши добрия имидж и феноменалната история на конопа... както сами ще се убедите в следващите редове. Фактите, цитирани тук, с препратки, са лесно проверими в Енциклопедия Британика, която бива издавана на конопена хартия близо 150 години:

* В САЩ е било законно да се изплащат данъци в марихуана от 1631г. до първите години на 19 век. (вестник LA Times от 12 Август 1981г.)

* Отказът да се отглежда коноп в САЩ през 17-ти и 18-ти век е било наказуемо от закона! Във Вирджиния е можело да попаднете в затвора при отказ да отглеждате марихуана между 1763 и 1769 година. (Hemp in Colonial Virginia от G. M. Herdon).

* Джордж Вашингтон, Томас Джеферсън и други от основателите на американската държавност са отглеждали коноп. Джеферсън е пренасял конопено семе от Китай до Франция и оттам до САЩ. (Дневниците на Дж. Вашингтон и Т. Джефесън).

* Бенджамин Франклин притежавал едни от първите фабрики за хартия в САЩ. Те са използвали коноп за суровина. През войната от 1812 година Наполеон е искал да отреже Руския износ на марихуана към Англия (Emperor Wears No Clothes от Jack Herer).

* В продължение на стотици години 90% от всички корабни въжета и платна са били изработвани от коноп. Думата "canvas" (произношение - канвас, на английски означава платно) произлиза от датската дума за канабис.

* 80% от всички платове, тъкани, дрехи, драперии, спални покривки и др. са били произвеждани от коноп преди навлизането през 1820 на памучните тъкани.

* Първото растение, отглеждано в много от щатите е била именно марихуаната. 1850-та е била пикова година за щата Кентъки, който е регистрирал продукция от 40 000 тона. Конопът е бил най-доходоносното растение, отглеждано в САЩ до началото на 20-и век. (Щатски архиви)

* През 1916 година правителството на САЩ предвижда, че през 1940-та цялата хартия ще се произвежда от коноп и нито едно дърво няма да бъде отсечено за производството на този продукт. Разработвани са планове за добив на коноп за хартиената индустрия (Министерство на Земеделието на САЩ)

* Качествените бои и лакове са били произвеждани от конопено олио до 1937-ма година. 58 000 тона конопено зърно са използвани в САЩ за производството на бои през 1935-та година. (Sherman Williams Paint Co. testimony before Congress against 1937 Marijuana Tax Act).

* Първият автомобил масово производство в света - "Форд Модел Т" на Хенри Форд е бил направен така че да може да се задвижва от конопен бензин, а за направата на автомобила също е бил използван коноп! Форд е бил фотографиран стоящ сред своите конопени ниви. Колата, "направена от почвата" имала конопени панели, чиято издържливост на сблъсък била 10 пъти по-голяма от тази на желязото. (Popular Mechanics 1941).

* Конопът е бил наричан "Растение за милиарди долари". "За първи път техническо растение има бизнес потенциала да надмине милиард долара" (Popular Mechanics, Февруари, 1938).

* Списание "Mechanical Engeneering" Машинно Инженерство публикува през февруари 1938-ма статия, озаглавена "Най-печелившото и желано растение, което може да отглеждате". Списанието заявява, че ако конопът бъде култивиран със съвременните технологии на 20-ти век, то ще бъде най-широко разпространеното земеделско растение в САЩ и останалия свят.

Следващата информация идва директно от Министерството на земеделието на САЩ. Тя е от 14-минутен филм, пуснат през 1942 година, чиято цел е да окуражи "патриотичните американски фермери" да отгледат 350 000 акра коноп всяка година за нуждите на американската армия.

"...Когато гръцките храмове били нови, конопът вече бил стар помощник в услуга на човечеството. В продължение на хиляди години, дори тогава, това растение е било отглеждано за направата на дрехи и такелаж в Китай и в целия Изток. В продължение на столетия до 1860 година всички кораби, плаващи в западните морета са били оборудвани с конопени въжета и платна....

... Сега, когато филипнските и източно-индийските източници на коноп са в ръцете на Японците... Американският коноп трябва да посрещне нуждите на нашата армия и флот, както и на нашата индустрия....

... флотът бързо изчерпва резервите си. Когато те свършат, американският коноп ще бъде нужен отново. коноп за закотвяне на корабите, коноп за въжета за теглене, коноп за принадлежности и такелаж, коноп за неизброимете му употреби във флота, както на кораба, така и на брега. Също както през дните, когато старите неустрашими мореплаватели са плавали победоносно със конопени въжета и платна. Коноп за победа!"

Сертифицираното доказателство от библиотеката на Конгреса на САЩ, намерено при проучване на Джак Херер (Jack Herer), оборва твърденията на други правителствени агенции, че филмът от 1942-ра "Коноп за победа" ("Hemp for Victory") не съществува.

Култивацията и производството на коноп не вреди на околната среда. Бюлетин #404 на USDA заключава, че конопът произвежда 4 пъти повече хартиена маса, при 4 до 7 пъти по-малко замърсяване (Popular Mechanics, Февруари 1938г.).

"Има кратък период на растеж. Може да бъде отглеждан във всяка страна. Дългата коренова система прониква в почвата и я оставя в перфектно състояние за посевите, които ще бъдат засяти на следващата година. Гъстототата на листната система, 8-12 фута над земята, не дава възможност за развитие на плевели, тъй като ги лишава от достъп на светлина... коноп, тази нова култура може веднага да допринесе за американското земеделие и индустрия".

През 1937-ма г., Дюпонт патентова процеса на производство на пластмаса от нефт и въглища. Годишния доклад на Дюпонт подканя притежателите на борсови акции да инвестират в неговата нова петролохимическа компания. Синтетични материали като пластмасите, целофана, целуида, метанола, найлона, дакрона и др. вече могат да се произвеждат от нефт. Една конопена индустрия би означавало сриване на над 80% от бизнеса на Дюпонт.

Конспирацията

Андрю Мелън става Секретар на Хазната при президента Хувър и в същото време главен инвеститор в компанията на Дюпонт. Той назначава бъдещия свой доведен племеник, Хари Дж. Анслингер, за глава на федералното бюро по наркотиците и опасните вещества.

Тайни срещи биват устройвани между тези финансови гиганти. Конопът бива обявен за опасен и за заплаха за техните операции за милиади долари. За да останат техните капитали непокътнати, конопът трябвало да се изличи от лицето на Земята. Те се спират на неясната дума от мексиканския жаргон "марихуана" и я бавно но сигурно я натикват в съзнанието на Америка.

Медийна манипулация

Медиен "блитц" на жълтата журналистика се развихря през 20-те и 30-те години на 20-ти век в Америка. Вестниците, собственост на Хърст, пишат статии, наблягащи на ужаса, наречен "марихуана". Опасността от марихуаната се появява в заглавията на медиите. Читателите научават, че тя е отговорна за всичко, от автомобилните катастрофи до моралния упадък.

Филми като "Reefer Madness"-1936 (Моряшката лудост), Marihuana: Assassin of Youth"-1935 (Марихуаната - убиец на младостта) и "Marihuana: The Devil's Weed"-1936 (Марихуана: Дяволският плевел) са пропаганда, направена от тези индустриалци с цел да се създаде обществен враг. Тяхната цел е да постигнат обществена подкрепа за прокарване на закони против марихуаната.

Разгледайте следните цитати от "Reefer Madness" (Моряшката лудост):

- "жесток наркотик"

- "актове на шокираща жестокост"

- "неизлечима лудост"

- "ефект на душевно разстройство"

- "под действието на дрогата той избива цялото си семейство с брадва"

- "по-порочна, по-смъртоносна от тези разбиващи душите наркотици (хероин, кокаин) е напастта на марихуана!"

"Моряшка лудост" не свършва с традиционното "the end" (Край). Филмът приключва с тези думи, изписани на екрана "Tell Your Children" (Кажете на вашите деца).

На 14 април, 1937-ма година, Prohibitive Marihuana Tax Law, т.е. законът, който прави конопът незаконен, е доведен до House Ways и Means Committee, който единственият, който може да вкара закона за дебатиране без той да бъде прегледан от други комитети. Председателят на Ways and Means, Робърт Даутън е поддръжник на Дюпонт. Той осигурява всички необходими условия законът да издържи гласуването в Конгреса.

През септември 1937 конопът става незаконен. Най-полезното растение става наркотик и нашата планета страда от този факт оттогава.

Ползите

Всички пластмаси трябва да се произвеждат от олио от семената на конопа. Такива пластмаси са биологично разграждащи се, следователно не замърсяват природата. Пластмасите, произвеждани от нефт, тези, с които сте много добре запознати, спомагат за разрушаването на природата. Те не се саморазграждат и ще причиняват големи вреди в бъдеще. Процесът за производството на голям спектър от конопени пластмаси няма да опропасти реките, както направиха Дюпонт и други петролни компании. Екологията не влиза в плановете на нефтената индустрия и политическата машина. Конопените продукти са естествени и безопасни.

Конопът е с по-високо качествени нишки от дървесните. Много по-малко разяждащи химикали са необходими за производството на хартия от коноп, отколкото от дървесина. Правителствени проучвания показват, че прозведените количества хартия от един акър от коноп са равни на тези от 4,1 акра дървета. Конопената хартия не пожълтява с времето и е много издържлива. Растението расте бързо и достига зрялост за един сезон, докато израстването на едно дърво отнема цял човешки живот.

  • Харесвам 12
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше документалка по темата, не се сещам заглавието...

Пък за колегите, твърдящи:

Това е наркотик, то е гадно;

То е незаконно, значи е гадно:

Ще ви кажа само едно: тези Ви предразсъдъци (убеждения, без лични разсъждения) Ви затварят в една кутия, чиито стени се стесняват с всяко следващо, което добавяте. И това че един костюмиран дебелак (подкупен политик) е убедил колегите си, че това трябва да се забрани, не винаги означава, че е във ваш интерес.

Мен лично никой не ме е питал трябва ли да е легално или не да консумираш марихуана. Как тогава можем да сме сигурни, че това са обществените виждания и желание.

Ако мога да избирам между легализация на марихуаната или криминализиране на тютюнопроизводството и консумация бих избрал второто с 5 палеца :)

  • Харесвам 8
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак пълни глупости! Не ви знам годините, имате ли семейства, деца, но дано последните да не виждат и разбират съжденията ви! roll, аз говоря от опит! Горчив при това! Хайде съз здраве и който си хака масури, да си ги хака. Оставете децата да са заблудени от дебелия чичко с костюма!

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз говоря от опит...водят ни телешката, според рушвета който са взели.

Виж какво стана с цигарите:

Политиците: -Спираме пушенето на обществени места....ако не платите еди-си-колко!

Бизнеса: Няма да ви дадем толкова!

Политиците: -Спираме пушенето!!!

Бизнеса: Еми хубаво, ще платим тротоарно право за повече маси. А зимата какво правим.

Политиците: -Може и да премислим, вие пари събрахте ли?

.....очакваме реакцията

И тук пак никой не ме пита, аз като бивш пушач, дали ще ми е гот, докато си пия пиенето, някой да ми пуши наоколо, как ще ми се отрази: ще ме трови ли, ще ми се допуши ли?

EDIT: А тия windows-и на по 600лв. бройката ми е интересно в ползата на кой са купени на такава цена?

Защо не оборудваха няколко кабинета по информатика с тези пари, та да има за децата ни къде да учат?

Повече няма да се обаждам, да не разводнявам темата на: в наша или чужда полза работи системата и трябва ли безусловно да и се подчиняваме?

Редактирано от roll2puff
  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...