Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Теглене на торенти ... :?


l0g1k

Recommended Posts

С МакБоок съм от скоро и ми направи впечетление, че и с уторент и с битторент не мога да тегля избрани файлове от даден торент както е при Windows, когато си дръпна примерно някое сериалче да гледам, трябва да изтегля целия сезон, а немога да изтегля само 1-2 епизода, някой има ли идея дали изобщо е възможно да правя този избор при теглене или не ? И как ?

И още един въпрос, триенето на програми, като изтриеш само .dmg файла и/или иконата на програмата ли става, а не както при Windows от Add/Remove Programs?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На първия ти въпрос няма да мога да отговоря, защото ползвам Azureus Vuze и на него само като стартираш торент файла ти дава да си избереш кои файлове да свалиш.

На втория въпрос: триенето става като изтриеш иконата на програмата. Програмите на Mac-а са на пакети и самият файл е пакетът. Нещо като portable програмите на Win. Въсщност идеята за portable програмите е взета от Mac. Има и разни програмки като AppZapper или AppCleaner. Аз лично ползвам втората. Има някои по-големи програми като Adobe Master Collection-а, които са си с uninstaller-и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дръпнах програма с името Vuze, а не Azureus Vuze дали е същата? И ако да, отново не ми излиза прозорец да избера какво да изтегля :? нещо някакви настройки или ?

А относно uninstaller-ите препоръчваш ли ми ги или не са толкова нужни ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не много, но за някои програми които се месят в системата не е лошо да ползваш някой uninstaller.

И си оправи местоположението на кирилица, и града напиши съответно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това, кое точно не ти е ясно??? :evil:

Регистриран на: Вчера, , 16:05

Мнения: 3

Местоположение: po sweta

Устройство: друго

За пореден път: латиницата се толерира САМО в никнейм-а!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с регистрация от днес, очевидно не съм разбрал, съжелявам и за латиницата и за спамчето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И понеже не си разбрал, защото при регистрацята си си излъгал, и си дал невярна декларация, получаваш специално поощрение! :twisted:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дръпнах програма с името Vuze, а не Azureus Vuze дали е същата? И ако да, отново не ми излиза прозорец да избера какво да изтегля :? нещо някакви настройки или ?

А относно uninstaller-ите препоръчваш ли ми ги или не са толкова нужни ?

Същата е. Преди се казваше Azureus после нещо го смениха на Vuze. Като я стартираш отиди в Vuze -> Preferences -> Interface -> Start -> Display Vuze UI Chooser Show и избери Classic Interface. След това пак в Preferences -> Files махни отметката на Automatically Download To Default Directory. Цъкни Save, рестартирай програмата и всичко трябва да е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз пък за са мисля да те командировам малко в раздела с правилата...:spank:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Transmission-а е най-доброто на пазара... А и може да сваля селектирани файлове, а човека точно от това се оплакваше в началото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

[ATTACH=CONFIG]1475[/ATTACH]

Само да вметна, че uTorrent е прекрасна програма и както се вижда от шота ми, има възможност да указваш какво да се тегли, какво не, или с какъв приоритет.

Редактирано от ammcfc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно съм го пропуснал, а и никой не го е споменал до сега... Ако може да обясниш как се прави избора ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На скрийншота се вижда ясно как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ammcfc l0g1k имаше в предвид като отвориш файла да си избереш кои файлове да свалиш, още преди да е заредило торента файла в клиента. Скриншота ти показва вече зареден торент файл в торент клиента. Сигурен съм, че има възможност да се нагласи, но не съм си играл с uTorrent и не знам как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за uTorrent, но мога да ти покажа за Transmission как изглежда ! 017415235.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сега ще остана с Vuze, но се интересувам как да настроя uTorrent, при започване на теглене да излиза прозорец от който да си избирам какво да тегля (както нормално става при Windows ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

uTorrent за МАС не работи като при Win. Стартираш торента и след това от таба Files избираш какво и с какъв приоритет да сваляш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина няма :/ Вариант е да се нагласи програмата да не започва свалянето на файловете след като зареди torrent файла, сетваш приорити "Don't Download" на файловете, които не искаш да сваляш и тогава вече пускаш да се свалят останалите. Но не е много удобен този вариант, според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...