Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Откраднати и загубени телефони!


vladistar

Въпрос

Откраднат е бял iPhone в Кюстендил.

IMEI: 011771008581038

Моля някой ако има информация да пише в темата или на ЛС.

п.с. Анонимноста е гарантирана.

Редактирано от VladTheImpaler
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Answers 259
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • Alxx®

    25

  • The Shaman

    16

  • simba4

    8

  • Alex Sa6o

    8

Recommended Posts

  • 0

Привет!

Днес ми направи впечатление,че в темата за "откраднати и загубени телефони" има нов пост.Във тази тема и във всеки пост винаги присъства IMEI на телефона.Във този форум всички са отзивчиви и съпричастни и всеки би искал да помогне по някакъв начин!

Моята идея и предложение е,може ли да се направи задължително условие при публикуване на обява за продажба на телефон,да фигурира въпросния IMEI!!

Мисля си,че това има само положителни страни и би допринесло за добрата репутация на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нали се сещаш, че може да се злоупотреби с този IMEI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Но пък вероятно може да се създаде и поддържа нещо като "база данни" с IMEI-ите на откраднати/загубени телефони и възможност за търсене в нея. Почти всички обяви са с опция "отвори и виж" и нищо не пречи да провериш дали телефона, който възнамеряваш да купиш е сред обявените за откраднати/изгубени.

П.П. Ама то пък и търсачката вероятно ще свърши работа ;)

Редактирано от Jekylll
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно така! Съвет към всички: ползвайте я при покупка, няма да ви подведе ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Въпроса е,че когато отидеш на място да видиш телефона или идва по куриер,едва ли ще имаш възможност да провериш IMEI и да разбереш дали телефона е откраднат.В същото време собственика на откраднат или загубен телефон с бърз преглед на обявите,ще провери дали някой не предлага неговия телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абе що си мислите, че точно в този форум ще се занимава да пробутва откраднат телефон? Тия телефони излитат за секунди на супер тънки цени по заложните къщи, GSM магазините за втора употреба и прочие...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тони, според мен зависи от човека, примерно тук в Сл. Бряг постоянно се "губят" телефони на чужденци един от които беше продаден в интернет от мой колега, а колко такива случай има - никой не знае...

Та по темата с откраднатите телефони, вчера направих всичко възможно да намеря телефона на Вероника, но без успех... Питах таксиметрови шофьори, " минувачи " които всеки ден ми предлагат телефони " втора ръка ", но уви никакъв го няма! Явно този който й го е откраднал е решил да си го ползва или се е покрил за известно време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте съжалявам че, поствам тук темата но ми трябва спешна помощ.Тази нощ бях на дискотека и явно от джоба ми са откраднали iPhone 4 който купих преди около месец може би, може ли да ми кажете какво да направя че, да го открия и има ли варянт ако са го изключили изцяло да не го открият полицията и т.н.?

Благодаря предварително, и моля не ми трийте темата !!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Щом ти е толкова спешно, погледни какво е нужно да опишеш в поста си!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Приятел е намерил на улицата iPhone 3G 16 GB със счупено стъкло (но touch-ът си работи). Имаме желанието да го върнем, но има няколко пречки - телефонът беше изключен, т.е. отпада опцията да се чака собственикът да звънне. Апаратът е заключен с passcode и не можем да влезем в менюто да видим евентуално някакви номера, на които да звъннем.

Има ли начин да се "прескочи" това заключване, за да видим телефонния указател, мейл адрес или нещо, което би ни свързало със собственика?

Досега търсих в Google различни начини, с които уж можело да се стигне до телефонния указател, но не стават.

Някакви идеи?

P.S.

На много места четох, че предлагат restore под dfu mode, ама все си мисля, че това ще доведе до тотално изтриване на данните, което не искаме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сещам се за вариант да влезеш във файловата система (ако е джейлнат) и да копираш Phonebook директорията и да го качиш на друг айфон и да му видиш контактите. Ако не е джейлнат закачи телефона към ПС-то и с iTunes или друга програма виж коя версия е и му направи джейл и после действаш по горе описания начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като го закача към компютъра iTunes ми казва, че не може да се върже и първо да въведа passcode.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Свали си някоя програма от рода на ireb и тя ще ти покаже коя версия е.

P. S. - Провери и с f0recast

Също и с TinyUmbrella ще ти покаже коя версия е :)

Редактирано от Александър Бигожин
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Поздравления за това което правите. Дано има повече такива хора като вас и дано успеете да се свържете с човека или той по някакъв начин да разбере за темата ти. Поздравления отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма начин да извадиш каквото и да е. Браво за жеста.

Единствен съвет: публикувай в темата за гепени телефони какво имаш и ако някой звънне - за доказателство че е собственикът, искай детайлно описание на телефона и паролата. Друг акъл не мога да ти дам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здрасти,аз пък си изгубих iPod touch 3g.Понеже не е phone,a pod мисля,че няма и gps,има ли вероятност да го намерят или няма смисъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вероятност има, шанс да ти го върнат <0. Зависи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

и как ще го намерят?като няма GPS,и какво значи зависи,полицията като го засекат няма ли да го намерят?

Редактирано от luciferrr
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Можеш да видиш IMEI на сим държача евентуално , също така пробвай да да влезнеш във файловата система със някоя програма Disk Aid мисля ще стане , изтрий в /private/var/Keychains/keychain-2.db и рестартирай телефона, може и да стане, ако не сложи картата в друг телефон, можа и да има някви контакти в нея и да намериш човека !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Влизаш в телефона си посредством iFunBox (примерно) и отиваш в /Private/var/Keychains и триеш файла keychain-2.db след което рестартираш и си готов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако не е джейлнат това няма да помогне. Джейлвай както ти написаха по-горе. Пък като не стане, здраве да е. Ще си имаш iPhone 3G със счъпено стъкло...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Офф: Тони, ще ти дам локнат с парола телефон, пък ти го джейлвай колкото искаш. Ако успееш да извадиш каквото и да е от него - шапка ти свалям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

в крайна сметка някой ще даде ли съвет какви стъпки трябва да се предприемат за откриването на апарат, без активирани find my phone или mobile me

в конкретния случай при мен бях в полицията с фактурата, имей модел и тн

какво ще се случи сега?

от оператора нищо не казват и щели да чакат искане от полицията за проследяване на апарата.

има ли смисъл да се надявам, моля да отговорете чисто формално

какви стъпки трябва да предприема като собственик - полиция, дознание, hi tech???

благодаря предварително на всеки разумен и изпитан съвет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При ipod-a (touch,без камера) знаете ли как стоят нещата,там няма сим-карта и т.н.???може ли да ми го намерят или да чакам от умрял писмо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отговорът на предната страница не беше ясен, г-н Луцифер?

@оник, не даваш подробности, но това си е твоя работа. Само ще ти кажа: полицията издирва телефони, само когато са обект/субект на престъпление - обир, грабеж, измама и пр. Ако си го загубил/забравил някъде - забрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...