Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple представи iPad с цели 128 GB вградена памет


BulgarianSS

Recommended Posts

0000146112-article3.jpg

Онова, което се очакваше от дни, най-сетне е факт. Днес неочаквано американският технологичен концерн Apple обяви, че 9,7-инчовият таблет на компанията ще може да бъде доставян и с двойно повече вградена памет - 128 GB.

Новият iPad ще бъде наличен в САЩ след 5 февруари на цена от 799 долара за версия с Wi-Fi и 929 долара за устройство, което предлага Wi-Fi с 4G, предаде Bloomberg, цитирайки изявление на базираната в Купертино компания.

Добавената памет ще позволи на потребителите да съхраняват повече снимки, книги, филми, телевизионни предавания, музика и приложения на IPAD, като се има предвид, че компанията отказва да включи microSD слот в устройството си.

По-рано този месец компанията отчете най-бавния ръст на печалба от 2003 г. насам и най-слабите продажби от 14 тримесечия насам, подхранвайки загрижеността за способността на главния изпълнителен директор Тим Кук да произвежда хитови продукти повече от една година след смъртта на съоснователя Стив Джобс.

"При повече от 120 милиона продадени iPad е ясно, че клиентите от цял свят обичат своите устройства и всеки ден те намират нови причини да работят, да се учат и да играят на своите iPad, отколкото на своите стари компютри“, каза Филип Шилер, старши вицепрезидент по маркетинга на Apple.

investor.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да не го наименуват 'iPad 5' (в кръга на шегата разбира се). Дано се очакват повече промени в новото поколение от тази година...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цялата интернет общност обяви този айпад с толкова голяма памет за напълно безсмислен и ненужен. Но истината е, че на някои хора и това пространство няма да им стигне (фотографи, дизайнери, хора занимаващи се с видео и т.н.).

А защо сега? Защото скоро излязоха резултатите за тримесечието и от тях ясно личи, че iPad почва да яде от дяла на Mac. Доста хора започват да сменят изцяло лаптопите си с таблети. Епъл печели главно от флаш паметта в устройствата, а при iPad-ите това е изключително изразено. 40-45% отгоре. С този 128гб-ов модел тези проценти се увеличават на 50. Кук и компания осъзнават, че сега е моментът и не може да се чака до март-април, за да се анонсира по-голяма памет с новото поколение.

Аз съм с 64 в момента и са ми достатъчни, но като тръгна на път слагам HD филми и на флаш карти..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз няма да взема 128GB

64GB и сега са ми много,но предполагам,че има хора на които и 128-цата ще им е малка.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че пускат 128GB iPad сега, защото ще променят цикъла на обновяване на устройствата. iPhone ще се върне към лятото(или в краен случай през пролетта), а iPad ще бъде анонсиран вече през есента. Целта е новият модел да е на разположение за коледното пазаруване, тъй като iPad е по-желан подарък за празниците, а и маржа при него е по-голям. Така и 128GB ще се продава 10 месеца преди да излезе новия модел тази година. Ако iPhone се върне към обновяване на модела през лятото, то през пролетта ще виждаме рефреш на iPod/Macbook/Mac/AppleTV или всички заедно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добра стъпка. Аз имам лаптоп със 128 гига флаш и паметта ми е напълно достатъчна. Може би най-после и аз ще скоча на един айпад ;).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен го пуснаха точно в момента, в който Microsoft пуснаха Surface Pro, а той има 128 гигабайтов вариант.

Да не говорим, че вчера пресата ревна, че на тоя Surface от 128 gb има около 83 използваеми и е с 200 долара по-скъп от iPad-а. Колко уместен начин да си осигурят безплатен маркетинг. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те Apple и други компромиси ще започнат да правят...конкуренцията расте,а на хората им се иска промяна и освежаване с нещо различно! iPad е доста изрязан и не функционален.....като тръгнеш за някъде трябва да мъкнеш една купчина "приставки" ...Лично аз тези дни прегледах новия Windows 8 tablet и останах доста впечатлен! Конкурентите не спят и не разчитат на стари лаври....Apple трябва да се замислят доста върху следващият модел iPad,защото пазарът го налага! А и цените им са доста високи спрямо другите....,а в криза и това е важно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак "изрязан" и "нефункционален" не бих казал.

На работата замени напълно лаптопа,който разнасях и в комплект с iPhone-а ми върши перфектна работа.

Прозорец няма да си купя по ред причини,колкото и да е "впечатляващ" .

За цените коментарите са излишни-качествените продукти винаги имат висока цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте за качеството! Също съм фен на малко по-скъпите,но качествени продукти! Проблемът е,че и Apple взеха да се "магарят" и да пускат доста устройства със забележки...

И аз съм така iPad и iPhone....неочаквано добра комбинация:-) Това обаче не значи,че и конкурентите не са добри :-) Нека се развиват,защото това е само в наша полза :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама имаше една анкета.. Ако трябва да избирате, с кое бихте се разделили: Маc, iPhone или iPad?

E не знам за вас, но аз определено бих се разделил с iPad-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

Един MacBook Pro може да преобърне живота ти...да доведе iPod Touch, да повика iPhone, след пенсия да си намери заместник следващо поколение и да се превърне в DeskBook Pro, като замести Apple TV и/или някоя конзола към големия Ти дисплей или TV. :tv:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офф: бих разкарал всичките гейски играчки, iMac-a - никога!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онова, което се очакваше от дни, най-сетне е факт. Днес неочаквано американският технологичен концерн Apple обяви, че 9,7-инчовият таблет на компанията ще може да бъде доставян и с двойно повече вградена памет - 128 GB.

Как така хем се очакваше до дни, хем неочаквано го обявили?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е далеч денят,в който всичко ще бъде тъч! Устройствата са по-ергономични,по-стилни и по-лесно използваеми от един лаптоп! Аз пък имам едно Mac Mini от последната генерация и не чувствам потребност от MacBook *** или iMac :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен го пуснаха точно в момента, в който Microsoft пуснаха Surface Pro, а той има 128 гигабайтов вариант.

Да не говорим, че вчера пресата ревна, че на тоя Surface от 128 gb има около 83 използваеми и е с 200 долара по-скъп от iPad-а. Колко уместен начин да си осигурят безплатен маркетинг. :smile:

На Surface му трябват май :Dhttp://hicomm.bg/produktovi-novini/windows-8-zaema-45-gb-na-surface-pro.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те Apple и други компромиси ще започнат да правят...конкуренцията расте,а на хората им се иска промяна и освежаване с нещо различно! iPad е доста изрязан и не функционален.....като тръгнеш за някъде трябва да мъкнеш една купчина "приставки" ...Лично аз тези дни прегледах новия Windows 8 tablet и останах доста впечатлен! Конкурентите не спят и не разчитат на стари лаври....Apple трябва да се замислят доста върху следващият модел iPad,защото пазарът го налага! А и цените им са доста високи спрямо другите....,а в криза и това е важно!

Приходите на Apple и все още нарастващият интерес към устройствата им мисля, че опровергават мнението ти напълно.

Как може да е сравнява един Айпад с един Макбук Айр (не говоря за цени).

Много лесно. Над 2/3 от потребителите на лаптопи и настолни компютри никога не са ги използвали за работа, а само за игри, браузване и медия(песни, филми). За такива хора избора е, както казват в Америка - nobrainer. iPad е чудесен за браузване, филми, музика, книги, а все повече игри за компютър се пускат и за iPad. Поне според мен хората, влизащи в тази категория са доста повече от продадените досега iPad-и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Над 2/3 от потребителите на лаптопи и настолни компютри никога не са ги използвали за работа, а само за игри, браузване и медия(песни, филми).

Принципно избягвам спама и отговори на коментари от този род, но няма как да не попитам:

Тази извадка от къде е?

Кой изкара тези безумни цифри?

Ти изобщо прочете ли какво пишеш или всъщност изнесеното се отнася за Ангола?

Извинявам се още веднъж за офтопика.

Няма повече да пиша в темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се зарадвате, а си чешете пръстите с глупости...мисля, че не раздават награди за написано есе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно и за радост не дават :D. Обикновено ги дават срещу финикийски знаци ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече, толкова повече :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казал мечо пух и за пореден път бръкнал в качето с мед. Наистина това е преносимо устройство и повече памет е излишна. То винаги повечето памет е въпрос на компромиси, в повечето случай съдържане на ненужна информация. Лошото е, че вече могат да растат на размер на паметта и малко по-бърз процесор. Осната им да разчитат на разработчиците за нови и нови приложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...