Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да отключим iPhone използвайки iLibertyX (за Mac OS X)


Adamov

Recommended Posts

iLibertyX е версия на iLiberty за Макинтош потребителите. Яко а? Това е едно невероятно приложение, с което отключването на телефонът ви става като детска игра. Работи с всички версии от 1.0.2 та чаааак до 1.1.4 (за 2.0 само един Господ знае). Ама стига съм ръсил глупости. Нека се захванем за работа. Преди всичко трябва да се свързали iPhone s iTunes (въпреки че аз не го бях свързал и нямах проблем). Не трябва да ви пука какво ще ви каже iTunes. Oставете го просто да засече телефона. Сега пуснете iLibertyX. Якото на тая програмка, е че автоматично затваря iTunes и iTunes Helper, така че вие не трябва да се потите да го правите. От тук на сетне следва подробно описание на това какво трябва да правите.

Преди всичко свалете iLibertyX

След като стартирате програмата ще ви посрещне един дружелюбен прозорец - Main, който ще ви пита какво желаете да направите. За да бъде всичко окей трябва да маркирате Jailbreak (който ще ви качи Installer, a ако не го желаете по-долу ще видите как от Apps категорията можете да инсталирате Cydia+BSD Subsytem - аз обаче не ви съветвам да ги качвате тях, а само Installer), Activate (за да прескочи активацията на iTunes и да можете да го използвате като мултимедийно устройство без телефонна функционалност) и Unlock (благодарение, на който ще можете да ползвате телефона си с всеки оператор по света). Бутона Unlock with 3.9FB се използвам САМО ако телефонът ви е чист нов и е с буутлоудър 4.6. Във всички други случаи не е препоръчително.

Picture%201.png

След това цъкате на Apps от там можете да изберете какво да ви свали (натискайки download) и в последствие да инсталирате. Първата опция няма нужда да я маркирате (освен ако не искате да ви инсталира Cydia.). Втората е BigBoss Pack, който реално се инсталира като натиснете Jailbreak + Installer. Третата опция може да маркирате (като преди това свалите), защото това е фикс, който трябва да работи като защитно средство от крашване на програмите. Последното е Open SSH, но тъй като се предполага, че вие слагате Installer то Open SSH няма да може да се инсталира защото преди това трябва BSD Subsystem.

Picture%202.png

След като сте готови със избора си минавате на следващата категория Utilities. От там можете да изберете да ви премести фонтовете и музикалните тонове с цел освобождаването на повече място за допълнителните приложения, които вие 100% ще накачите. Аз в момента имам 125МБ свободни (за какво са ми толкова много обаче никой не знае хахах ). След това International Support Payload for 1.1.4 е доста препоръчително, защото това са много добри интернационални настройки (записвате примерно Иван като 0888123456 и като ви звънне се изписва име, а не цифри). Reflash EDGE/WiFi/Bluetooth цъкате само ако сте има проблема Repair Needed. Ако всичко ви е било наред с телефона не ви съветвам да маркирате тази опция. За ъпгрейда на буутлоудъра от 3.9 на 4.6 ще кажа само едно нещо - ЗАБРАВЕТЕ!!!

Picture%203.png

В категория Device Info ще намерите информация за статуса на телефона, режима в който се намира, свободно място във Media и System директории.

Picture%204.png

След като сте говоти да разкажете играта на iPhone-a си, остава само да натиснете бутона Picture%205.png и да изчакате малко.

По време на процеса, на дисплей-а на телефона ще ви бъде предоставена информация за извършващите се процеси. Просто му дайте между 4 и 6мин.(Без да го пришпорвате. Можете да пиете една студена вода или да кажете на комшията да извади ракията за да отбележите успеха) и ще имате напълно функциониращ телефон. Методът е лесен и интуитивен. А пък ако се водите стриктно от това ръководство няма да имате проблеми.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...