Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Измама от МТел с гаранционен телефон.


Asen_77

Recommended Posts

Здравейте! Искам да попитам ако си купя телефон от частно лице, което лице е закупило телефона от Мтел, какви документи трябва да ми бъдат предоставени за да докажа (ако се наложи), че не съм откраднал телефона? И още нещо. Ако телефонът даде някакви дефекти, може ли, например ако телефона е купен от Мтел магазин във Варна да го оставя за ремонт в магазин на Мтел в Пловдив, и ще ми признаят ли гаранцията, след като не е на мое име?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Asen_77

    9

  • Pe6o666

    8

  • Alxx®

    8

  • Lyudmil

    4

Без документи си пътник. Дори и с тях, шанса да ти сервизират телефона е нищожен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв начин телефона да се прехвърли на мое име? До колкото знам за издаването на нова гаранционна карта просто плащаш, мисля, че беше 12 лв., ако не се лъжа (за Мтел), но предполагам, че за това ще са ми нуждни и документи на мое име.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези неща си има закони. Кое, как се прехвърля, можем само да гадаем. Бягай в Ментел и попитай. Това с издаването на нова гаранция е малко измислена работа. Ако телефона няма някакви "тежести", не би трябвало да ти откажат гаранция, освен ако изрично не е упоменато в договора, че не може. Може би юрист ще хвърли светлина по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Ако реша да го купя съответния телефон, преди това ще разпитам в Мтел, да видим какво ще кажат, и ще споделя! :))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...