Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iOS 7


uomoto

Въпрос

Както знаете Apple официално показаха новата версия iOS 7. С нея дойдоха доста полезни функции и изцяло нов дизайн.

gebetu4e.jpg

Желаещи да качат новата версия 7, но нямат Dev акаунт е редно да споделим, че това е Възможно!

Нужно е да нямате направен Jailbreak. А аз предлагам да направите ъпдейта на чисто!

1.Теглите фирмуера

2.Пускате последната версия на iTunes , задържате бутона Shift(Win) Option(Mac) и натискате Update(не Restore) , след това посочвате .ipsw файла. Това е!

post-9834-1371012467,4838_thumb.jpg

post-9834-1371012481,1381_thumb.jpg

post-9834-1371012492,8161_thumb.jpg

post-9834-1371012503,0816_thumb.jpg

post-9834-1371012513,881_thumb.jpg

post-9834-1371012523,8669_thumb.jpg

post-9834-1371012546,1077_thumb.jpg

Мога да споделя, че за първа бета нещата са доста добре. Направих рестор от ДФУ към 6.1.3, активирах и веднага ъпдейтнах към iOS7. След това си качих приложенията.

Потърсете в гугъл iOS 7 Beta 1

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-9834-1371012200,0453_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Горе писахме доста, че трябва рестор към последен и сетване като нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Той си беше с последен 6.1.4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Слайд на дясно в сафари е (назад), на ляво е (напред). В сетингс на дясно е (назад). Удобно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Пък и колко ще тръгнат да слагат бета, та чак да гърми сървъра. :tooth:

Като гледам по форума...Доста са май;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой използва ли широк тапет и ако да има ли проблеми с краш на локскрийна ? Тапета си движи, обаче не се отваря нито пердето долу, горе нито позволява да се отключи.

Това продължава докато се рестартира 2-3 пъти от двата хард бутона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е то сървъра само за нас работи, хората по света бети не слагат :D

Редактирано от Asen_77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Готина е тая бета , но при мен много крашва! Респринг прави при натоварване и явно иска още рам. Иначе върви много мазно , новостите са готини. Днес телефона ми звъни обаче не мога да вдигна , давамк черен екран , хард ресет и бързичко се оправи. Сафарито е готино особенно напред назад слайда. Спотлайт сърча ми го няма , като скролна на ляво неще да захапе , дано го оправят бързо. Сири е доста зле пак и крашва. Разочароващо е пак липстата на бг меню. Има украйна майна но бг йок.

Едит:

Е аз имам и 3гс и 4с , та това е за 4с-а.

Редактирано от liomojo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оправи си информацията за телефона, че ако си качил Бетата на 7-цата на 3GS ще си някакъв бог ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Спотлайт вече го има из целия спрингборд - просто трябва да слайднеш надолу, но не от горния край на дисплея.

А относно българско меню, не се надявайте някога да има. А и като знам как ги превеждат, по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Копирам си поста от епъл форума. Виждам, че някои от нещата вече са казани в тази тема.

При мене се сбъгяса инсталацията (може би защото бях с 6.1+джейл) и влезе в рекоувъри след като пробвах да ъпдейтна до 7.0. В крайна сметка ресторнах+ъпдейт до 6.1.4. След това ъпдейт до 7.0 и накрая връщане на бекъп (задължително си го направете преди започване на всякакви процедури!!!).

Като цяло ми харесва ОС-а. Ще кажа негативите, които съм открил засега:

- вместо да стане по-щадящ батерията, точно обратното се случва. От 2ч. през нощта до 9 сутринта, батерията беше паднала с 20%!

- крашва, когато се опитате да затворите едновременно 3 приложения в мултитаскинга (с 2 е ок)

- не работи опцията за избор на песен за звънене при аларма

- не е много доизмислено това със снимките на контактите и най-вече кръглите икони във favourites - също така се бъгва и се разтяга снимката ако я промените леко

- няма опция за това какви функции да има в контрол центъра и сме ограничени до airplane, wifi, bluetooth, do not disturb, lock rotation. Много по-полезно би било ако имаше cellular data/3g, location services, vpn. Приложенията с бърз достъп в долната част на контрол центъра също не могат да се променят. За сметка на това са доста по-използваеми - фенерче, аларма, калкулатор, камера (макар че камера си я има и в локскрийна..)

- анимациите и транзишъните са готини (на някои хора няма да им допаднат), но някак си правят телефона малко по-муден.

- спотлайта вече не е отделен екран на спрингборда, а се достига до него от всяка страница с дърпане надолу. Голям минус е, че не може да се търси от него в гуугъл и уикипедия, както досега...

- не намерих досега как да си сложа да се показва времето в нотификейшън център, може би трябва да е активирана локацията

- някои приложения за момента не работят (но това е разбираемо, все пак е бета и разработчиците още не са си оправили нещата), например ebay (изобщо не стартира), skype (крашва доста), sygic! (изкарва екран, че нямало налични неща за купуване и не дава достъп нито до карта, нито до нищо..)

- търсачката в music е изключително тъпа. Не намира това, което търся и като цяло е бавна и не подрежда добре резултатите. Това 100% трябва да е бъг или нещо и ще бъде оправено във финалната версия. За момента е почти неизползваема. А и още нещо - като се избере песен от резултатите, тя не почва да свири!

- автоматичният ъпдейт на приложения е хем удобство, хем прее*вка. Пример - току-що ми се ъпдейтна downloads lite, като промяната в новата версия е премахване на опцията за теглене на клипове от youtube. Има доста подобни примери и с други програми.. Хубавото е, че тази "екстра" може да се изключи от настройки - апп стор, автоматично изтегляне.

Няколко големи плюса:

- апп стора е много изгладен. Работи доста по-бързо от лагавия в иОС 6, но като цяло са запазили дизайна за търсене и на началната страница (който не ми харесва)

- локсрийн-а е доста по-изчистен от преди, иконите в статусбар-а са по-малки, но и попроменени (към добро), същото важи и за екрана, когато си в разговор

- нюзстенд може да се сложи в папка :smile:

- всяко едно от сток приложенията е попроменено, но добре изпипано. Само ми е малко странно календара, че вече не се показват икони по самите цифри в режим месец и не знаеш кой ден имаш събития, виждат се само в режим седмица. Photos е много много добре напревено.. Групира всички панорами на едно място като албум като ги разпъва от край до край и следват една под друга; Мoments и Collections също са доста добре измислени; не ми харесват 2 неща - 1) в средата в долното меню има един таб shared, който незнайно защо Епъл си мислят, че е най-важният. Аз поне досега никога не съм правил shared photostream.. Може за други да е удобно; 2) при разглеждане на снимки, фонът е бял, а не черен както във всички версии на иОС досега през годините. На бял телефон всички тези светли елементи стоят не чак толкова лошо, но на черен това точно ще е ужасно.. В калкулатора е добавен % в портретен режим!!!! Това за мен е наистина от огромна полза! Писна ми да въртя в лендскейп, всеки божи път като трябва да го ползвам (а ми се налага често) и то бяха едни малки копченца.. В камера вече много по-удобно се преминава към панорама или хдр режим. Някак си не ме радват тези филтри и квадратен формат като опции. Ясно насочени са към инстаграм-ци. В компаса вече има нивелир :smile: Търсачката в мейл, вече е много по-умна и открива веднага мейли от преди години, няма го досадното натискане на search all. Във phone има снимки на favourites, бутоните за започване (от dial pad-a) и прекратяване на разговор са доста големи и това е удобно. В сафари новите табове са доста по-добре измислени и лесно се затварят (само с плъзване настрани)

Иначе с 2 думи - красиво, по-шаренко.. На бял телефон стои добре, на черен предполагам, че не толкова..

Мислех да напиша 2 изречения, а то какво стана..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Четох вчера едно открито писмо от разработчици срещу плоските икони. От Епъл ги били информирали да правят техните също плоски до есента. Сигурно ще има и изискване да са шарени като стока ;).

Да каже някой има ли smart dialing в новата ос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам дали при вас е така, но забелязах че след хард рестарт ай месйдж и фейс тайм трябва да се активират на ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Във FaceTime, пуска предната камера и показва образа от нея на фона на екрана, но доста с доста голяма транспарентност и трудн се забелязва. Като призрак си виждам лицето. :)

Иначе на 4ка въври мноооого тегаво, все едно съм със Simbian телефон :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен освен досега описаните бъгове намерих още някой:

1. Когато си седи телефона заключен и някой се обади след завършване на разговора остава на лок скрийн, но светнал и не изгасва докато не натисна слийп бутона.

2. Когато пусна музика през контрол центъра слайдъра за превъртане на песента не работи веднага, трябва да изчакаш няколко секунди и тогава захапва и можеш да превърташ. А самото превъртане е доста зле не е като преди мигновено и точно, ами с едни прескачания.

Един плюс който забелязвам освен описаните от другите потрибетели, че WiFi се държи по добре.

Редактирано от child
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Основно Скайп не ми работи само.... Някой път тръгва друг не. В по-голямата част при старт лог-ва и крашва след 2-3 сек. Като цяло всичко друго е ок. 1-2 пъти се рестартира сам, леко забива и лагва в телефонния указател и на екрана с приложенията... Като цяло иначе като за Бета 1 съм направо изненадан, че работи толкова "добре" ...Просто е леко изнервящо на Айфон 5 да ти забива понякога :mad::tooth:

Готина е тая бета , но при мен много крашва! Респринг прави при натоварване и явно иска още рам. Иначе върви много мазно , новостите са готини. Днес телефона ми звъни обаче не мога да вдигна , давамк черен екран , хард ресет и бързичко се оправи. Сафарито е готино особенно напред назад слайда. Спотлайт сърча ми го няма , като скролна на ляво неще да захапе , дано го оправят бързо. Сири е доста зле пак и крашва. Разочароващо е пак липстата на бг меню. Има украйна майна но бг йок.

Едит:

Е аз имам и 3гс и 4с , та това е за 4с-а.

На която и да е от страниците с приложенията като дадеш примерно от средата на екрана надолу с пръст и се появява спотлайта :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Офф...скачам и аз на бетата,че ми омръзна само да чета...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абе незнам как е при вас, обаче при мен батерията лети надолу с невероятна скорост вече три дни подред…. От 8:30 сутрин издържа до към 16:30 при моето ползване, което не твърдя че е натоварващо. За сега това е единственото, което може да ме накара да се върна надолу, поне докато го оправят това в някоя от следващите бети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Офф...скачам и аз на бетата,че ми омръзна само да чета...

Те вече хората пишат как се връщат надолу , а ти :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Винаги изчаквам.

Доволен съм-върви доста мазно и приятно.

До довечера мога да кажа и някакво наблюдение над батерията.

Viber,Line,Tapatalk,iDMSS,TeamViewer,YouTube,iMessages си работят както трябва.

Skype-а не съм го проверявал.

Това,което ме дразни е,че ми пише какво е времето-но не ми показва анимацията на времето в Notif. Centre-a.

Забелязах,че когато е настроено Auto-Brightness след като потъмнее екрана след това не светва отново докато не се заключи и отключи.Когато се премахне функцията,няма този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хора, не разбрахте ли, че бетите се пускат не на Епълски разработчици(те си имат всичко), а са за външните, за да си натъкмят приложенията към новите API-та?! Ако изпращате крашове на системата до хакерите, ще осигурите евентуално по - лесен джейл, а тези от приложенията - на съответните разработчици. Във всеки друг случай, си губите времето с глупости. Б@х тоя мерак да си осерете у - вата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен вчера фейсбук месидж ми крашна , направо се рестартира телефона и снощи имаше ъпдейт.

Изобщо не съжалявам, че минах на 7. Макар и тегавата работа на бета, не ми се връща на 6...

А за джейла, няма какво да коментираме дали е лесен или труден. Вече догодина...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това ми е първа бета,която слагам-но тъй като е тотална промяната ми стана интересно.

Никога не съм държал включена опцията да изпращам доклади на Apple и не мисля да го правя.

Чак да го осера устройството-не мисля,пък и винаги да се върна назад все пак ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@ayl, няма smart dialing.

@Grievous, не намирам Share Widget. 2aa5fiyl.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...