Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Imac 21.5" Lion OSX - Wifi и ethernet не работят


bbbisser

Recommended Posts

Wi fi и ethernet показват , че са свързани към TP LINK но няма връзка през браузъра.На иконата за WIFI стои удивителна "!".Пробвах доста варианти като нови конекции,изтриване на plist файлове и нищо.Според някои от форумите на aplle проблемът е при ъпдейта 10.7.5 .При ping от терминала всичко е наред ,но не може да се свърже с интернета.Някакви предположения? Месеци преди да мин свържа интернета с кабел от рутъра към Мак, Wifi спря да работи.Тогава не ми се търсеха причините и го свързах по този начин.Възможно ли е да е изгоряла интернет картата? Портовете при IMAC за интернет при wi fi и ethernet на една платка ли са ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Портовете при IMAC за интернет при wi fi и ethernet на една платка ли са ?
???

Отделни устройства са. Може и на една платка да са бучнати, виж схемите в нета. Много вероятно е да ти е пострадал компютъра от влага или токов удар и да е стигнало дотам. Трябва да го види сервизен техник, запознат с мак, не може така да се гадае по картинка. Пробва ли поне елементарните reset pram и reset smc, преди да се захващаш с триене и други глупости?

П.П. Не си играй със шрифтовете когато постваш - нищо не се четеше!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и reset pram и smc .Мак-а е включен с UPS , Ако е гръмотевица , рутъра не би ли трябвало и той да пострада ?Преди да го занеса на майстор искам да се уверя, че не софтуерен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не знам какво си мазал и не знам пазиш ли бекъп - що не преинсталираш?

Закачваш кабелна клавиатура и при буут задържаш D. Влизаш в диагностичен режим и гледаш има ли нещо по хардуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не знам какво си мазал и не знам пазиш ли бекъп - що не преинсталираш?

Закачваш кабелна клавиатура и при буут задържаш D. Влизаш в диагностичен режим и гледаш има ли нещо по хардуера.

Благодаря за съветите! И това направих. Всичко при Apple hardware test работи нормално.Днес ще пробвам да ъпгрейдна към Montain lion ако и тогава проблема си остане ще ходя в сервиз.Още веднъж благодаря за отзива Ви !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай преди ъпдейта да заличиш всички интернет профили и настройки, после наново.

Не цитирай последен пост, счита се за спам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Открих какъв е проблемът.Рутър TP LINK WR74ON стар firmware , който явно не сработва след ъпдейт на Lion . Флашнах го и сложих новия и всичко засега е ОК.

Благодаря за вниманието !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер че си написал решението на проблема.

Повечето не го правят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се опита да изключиш рутера за няколко минути или да го reset-неш?

Това е първото, което се прави в подобни ситуации...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...