Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Macbook Pro не стартира


ScorpioN

Recommended Posts

Незнам какво стана.... Ребутнах, при това не хард и повече не заредих. ПРобах с рам ресет, със селект на партишъна с команда при старт, с какво ли не още. Източих поне 5-6 "retail" копия с идеята да бутна от все някъде и нищо освен, че съсипах още толкова dvd-та. Ммм... Седя на ябълката и сивия екран с loading и до там. Дайте някакви идеи, моял. Каквото и да пиша или опитам не може и не може.

Влезнах с cmd+s и изтрих някакви неща от документите с цел да освободя малко място, защото в конзолата четох, че няма място на драйва и е по-малко от 5 % и пак не помогна след рестарт седи на на ябълката. Незнам какво му стана, че спря така. Свалих си TransMac и пробвах бутабъл dvd-та и пак нищо и нищо. Не си виждам recovery-то, нито бутва от дисковете, които му записах. На Win съм и нямам достъп до друг мак освен моя, защоо не съм в къщи, а работя с тази машина. Сега какво и на къде?

edit: Предполагам, че е възможно стартъп диска да ми е пълен. И вероятно не съм изтрил нищо, защото сега го пуснах и с ls гледам, че файловете са си още там. А де...? Но по последни данни имаше 30 свободни гига, които вероятно са заминали след даунлоуда на няколко игри... И все пак казва, че файла е read only и /etc/sudoers is mode 0664, should be 0440. What the... _

Macbook Pro 13' / Osx 10.6.8

Редактирано от ScorpioN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С коя ОС си точно и пробва ли влизане в рекоувъри чрез задържане на option при рестарт? Вече оттам направи repair permissions и провери харда дали е наред през disk utility. В краен случай преинсталация на системата. Дано да имаш бекъп.

Sent from my iBrain using iFingers.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С коя ОС си точно и пробва ли влизане в рекоувъри чрез задържане на option при рестарт? Вече оттам направи repair permissions и провери харда дали е наред през disk utility. В краен случай преинсталация на системата. Дано да имаш бекъп.

Нямам бекъп, но не ми пука. За тази цел всичко ми седи на едно драйвче My Passport. С 10.6.8 съм. и пробвах, но освен харда не виждам recovery. Пробвах да върна правата и пак нестана. А за преинсталация вече су чудя от къде какво да сваля. На морето интернета е просто "велик". След 24/7 сваляне на какви ли не ретайли и т.н. нищо не ми захапва на машинката. Тя просто не бутва от DVD-то, дори след като задържа "C"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с 10.6.Х, буутваш от ДВД и, както каза колегата, стартираш Disk Utility, от там си посочваш дяла и му даваш, "verify" след което "repair". Ако това не реши проблема, може да пуснеш преинсталацията без да форматираш и да ти запази юзери, настройки и т.н. В краен случай, ако не захапе, правиш формат на дяла и преинсталираш на чисто.

Подробно инфо тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Започвам да си мисля за това как ще сваля харда от стария бук, който и без това е 500 и ще си направя един хубав формат и 'айде.. И без това исках да го направя от преди много време и тъкмо ще взема да мина към 10.7.х. Няма оправия и това е. Мъча го вече цяла нощ.

Благодаря Ви все пак!

Редактирано от ScorpioN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Моя комп напоследък като заспи, после не иска да тръгва.

Върти се цветното колелце и до там.

Изключвам с копчето и после тръгва.

Repair disc и verify съм ги пускал, но няма ефект...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих го, ама как да разбера че е ресетнат?

Или ако спре да прави проблеми :smile:

И друго, примерно ровя във форума и при влизане в някоя тема, сафари постоянно си отваря в бекграунд така да го кажа, нова начална страница.

Преди малко затворих 5...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...