Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Домашно кино с мултимедиен проектор


imanev

Recommended Posts

Привет,

Имам следното питане, към съфорумци, които ползват мултимедия за домашно кино. Въпроса ми е, може ли да се гледа 3D? В смисъл, свалям си 3D филм, имам очила от Арена, пускам филма на мултимедията и дали ще мога да гледам като на кино?

Може да звучи малко невежо, но не съм запознат и за това питам.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с мултимедията не го разбрах - ще вържеш към компютъра проектор и искаш да си прожектираш на стената в хола ли? (примерно)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да , може. Разбира се зависи от проектора. Нашия към 1000$ го взехме , но беше един от най добрите преди 1,5-2 г. и има 3д. Не мога да сравня дали е като на кино , че трябва да гледам един и същ филм и на двете места да видя еднакво ли е всичко.

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk 2

Редактирано от mimeto83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за един и същи филм в къщи и на кино, а какво 3D възпроизвежда проектора.

Реалнотото Blu-ray 3D възпроизвеждане е едно, а това, което се гледа с цветните очила е анаглифното 3Д.

Разликата между двете няма смисъл да обяснявам, мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Ще дообясня какво искам и от прочетените коментари до момента, ми възникнаха още няколко въпроса:

1. Искам да сваля 3D филм от нета, който през комп или Apple TV (в моя случай) да пусна през мултимедията на стената в хола. Имам очила от Арена и въпроса ми е дали ефекта ще е същия или подобен, т.е. реалистично 3D?

2. Тези 3D филми в нета, са конструирани за 3D телевизори или стават и за 3D мултимедии?

3. Мултимедията трябва да е 3D, така ли? В такъв случай тя ще е работи ли с 3D филми направени за телевизори? Ще трябват ли специални очила, не тези от Арена?

4. Ако разковничето е мултимедията - препоръка за модел?

Отново благодаря предварително...

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това 3D трябва да се възпроизведе от нещо, което го поддържа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоест мултимедията задължително трябва да е 3D, така ли или имаш предвид техникта преди мултимедията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самият проектор трябва да поддържа 3D иначе няма как да стане, а относно очилата, те са спрямо инструкциите на проектора, т.к има различни видове - активни и пасивни, вторите са тези от киното, но и те се делят на два вида raw и column, т.е очилата трябва да са точно такива каквито поддържа проектора, за да гледаш 3D.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но освен проектор, може би трябва и 3D плеър. Разрових се за проектори и намерих такива, които се предлагат с 3D плеър в комплект. Това ме наведе на мисълта, че без плеър няма да стане.

А аз мислех да ползвам Apple TV за плеър и така да си направя домашното кино, но май няма да стане. Някой пробвал ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал, но не би трябвало да има проблем през hdmi, стига да пуснеш филм в 3D формат. 3D player ти е нужен, когато съдържанието, което плейваш е 2D и плейъра го конвертира в реално време в 3D.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Трябва и видеокартата да поддържа 3D - не съм сигурен точно коя версия на HDMI трябва - или 1.3, или 1.4.

Един приятел така бая се чуди защо не може да подкара 3D от компютъра на телевизора. Оказа се, че трябва да си купува ново видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...