Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 5 проблем със свързване при набиране..


JayCutler

Въпрос

Здравейте. От както ъпдейтнах към IOS 7 ми се появи много тъп проблем. От време на време не мога набирам, показва ми че набира даденият контакт, но нито се свързва с него нито мога да затворя. Както и да се мъча постоянно ми показва, че набира но до там. Единственото спасение е рестарт. След, като си го рестна после няма проблем и няма закономерност след колко набирания крашва може след 10, 20.... В момента съм със 7.0.3 и мислих, че е бъг някакъв, който е фикснат, но не днес отново ми го погоди гадният номер...

Реших да се консултирам с вас, някои има ли идея каква може да е причината?

Благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

И при мен се случва на 5s. Рядко, но го има.. Чакаме ъпдейт.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво общо има със сим картата? Ако може някаква обосновка....

Колега dreamcatcher, ти на Мтел ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм на Мтел с 5s и за първи път чувам за този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При жена ми го имаше на 5-цата с Мтел, смени картата и проблема изчезна. Същия съвет съм дал на няколко човека, които повече не се обадиха със същия проблем. Предполагам има общо с картата и клетките в региона, защото преди време при мен се оправи след разговор на *88 и "рестартиране на услугите" които ползва картата. Така ми казаха от кол центъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По съвет от форума въведох *#31# и се оправи на 5s към Мтел с7.0.3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Този код е проверка на статуса дали си криеш номера, не се сещам какво общо има със сигнала или прекъсването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

М да този код не мисля, че ще помогне, освен ако не искам да съм в режим клиър мисля се казваше...

Значи да пробвам да си сменя картата...?!

Не е ли малко страно, от гледна точка на това, че съм с 5-ца от както излезе, а този проблем започна да ми го прави след, като ъпдейтнах на 7.0.0 и после не се премахна при 7.0.1, 7.0.2 и 7.0.3...

Много досаден проблем....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На виваком съм. И аз не съм имал проблеми с картата на iphone 5 - на 6.1 и 7-7.0.3.

Сега на 5s почна да го прави от време на време. Честно казано не ми е такъв голям проблем и доста рядко се получава, че да ходя да се занимавам да сменям карти, да активирам, и да им давам 12 лв за нова активация (понеже вече си изчерпах безплатната със смяната от микро към нано сим).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Интересното, е че крашва самият телефон... Не ми позволява да затвиря...в смисъл затварям но самото приложение не може да се затвори остава активно и продължава да си стои така каквото и да го правя, освен рестарт разбира се. По някога ми се случва да го направи през 5-6 набирания, по някога повече от седмица две не ми се случва. А и за да елиминирам евентуални проблеми свързани с инсталирането съм преинсталирал през itunes, през компютъра ( съжелявам не съм много запознат със специфичните термини).

Колега и при теб ли така крашва 5S- ката?

Освен ако няма други предложения до седмица предполагам ще пробвам да сменя картата за да пробвам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

3G- то да е постоянно изключено или само, когато ми погажда такъв номер? По какъв начин проблема може да бъде свързан с 3G??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както решиш ти. Аъ лично го държа по принцип включено, но ако се случи такова нещо го офф-вам докато ми дотрябва.

Обяснение в детайли не мога да ти дам. Открих решението в чуждоезична дискусия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен зависва на екрана с обаждането и нищо не е активно, но след около 30-60 сек се оправя и няма нужда от рестарт. Интересното е, че от отсрещната страна телефона звъни, т.е. обаждането е инициирано. А при мен никакъв признак на живот - нито звук, нито нищо. Хоум бутона не работи, power - и той.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абсолютно същото е и с мен. Разликата е, че понякога не звъни отсреща. Държа на телефонията и понякога ми трябва спешно, а зависването отнема ~ минута или рестарт, което е времеемко. Не е сложно, да се държи 3g -to off и да се включи като ти потрябва. Иначе тичаш в магазина за замяна.

Чакам ъпдейт да оправи нещата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само да уточня,смених картата и проблема си остана. :mad: .Най бързо излизам от тази ситуация като включа и изключа "Airplane Mode".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще пробвам да изключа 3G- то. Щом със смяна на картата не се оправя според вас на къде клонят везните проблема е свързан със софтуера или хардуера...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами то хардуера си ми е от 1 година,а проблема е отскоро.Така,че дано го оправят,а от какво е?.Кой да ти каже. :mellow:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Към колегата с неоправения проблем: сменил си картата? Ама пак с наносим, нали? :)

Разберете, над 50% от наносимовете са с дефекти или се прецакват бързо. Рецептата е само една: стар тип минисим и рязане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам и двата типа резачки, но си смених картата с оригинална нано. Нямам нито един от споменатите проблеми. Щатски телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм я сменил но проблем има!

Sent from my iPhone 5 Black(64gb) iOS 7.0.3 using Tapatalk pro!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Определено има значение, от къде е купен телефона. Имал съм глобулски отключен фабрично и се наблюдаваха такива аномалии.Сегашния ми е от Англия ФО и няма подобни проблеми.3Г постоянно си работи и говоря без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм имал същия проблем с 5-ца от М-тел и моя приятелка с 5-ца ФО от САЩ. Ще си цитирам едно старо мнение от друга тема, което в повечето случай оправя проблема.

Това е конфликт между iOS и настройките на оператора. Предлагам ти да пробваш две неща, които се надявам да оправят проблема.

1. Набери *#31# и виж какво ще ти изпише, ако restriction e enabled означава, че са ти ограничени изходящите обаждания в самия телефон, тогава набираш #31# за да ги включиш, ако пък ти пише, че restriction is disabled премини на точка 2.

2. Набери *228, това ще ъпдейтне актуалния списък с клетки на оператора като временно ще ти изпише No Service.

Тези две неща често решават проблема с изходящите обаждания. Пише дали има резултат.

Едит: Сега забелязах, че опцията *228 вече не работи, поне в моя случай. Същият ефект може да се постигне със Settings > General > Reset > Reset Network Settings

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колега, пробвах го това с reset network settings. Ще пиша по натам дали продължава да ми прави проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...