Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 5 проблем със свързване при набиране..


JayCutler

Въпрос

Здравейте. От както ъпдейтнах към IOS 7 ми се появи много тъп проблем. От време на време не мога набирам, показва ми че набира даденият контакт, но нито се свързва с него нито мога да затворя. Както и да се мъча постоянно ми показва, че набира но до там. Единственото спасение е рестарт. След, като си го рестна после няма проблем и няма закономерност след колко набирания крашва може след 10, 20.... В момента съм със 7.0.3 и мислих, че е бъг някакъв, който е фикснат, но не днес отново ми го погоди гадният номер...

Реших да се консултирам с вас, някои има ли идея каква може да е причината?

Благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Това си е направо от скапното 3г в България!

Sent from my iPhone 5 Black(64gb), iOS 7.0.3, using Tapatalk Pro!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Никакво значение няма откъде е купен телефона, откъде го измислихте това? И моите са ФО от Англия (5, 5s). При 5-цата проблем нямаше, при 5s има. Все още държа на мнението, че проблемът (поне при мен) не е нито в телефона, нито в чипа, а в пустия iOS! Не ми губи обхват или нещо такова, а просто забива като набера. До преди няколко седмици като бях с 5-цата на iOS 7 и същата сим-карта как веднъж не ми се случи подобно нещо за месеци ползване?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Към колегата с неоправения проблем: сменил си картата? Ама пак с наносим, нали? :smile:

Разберете, над 50% от наносимовете са с дефекти или се прецакват бързо. Рецептата е само една: стар тип минисим и рязане.

Предишната ми СИМ,беше рязана от нормална.Сега си взех нано

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това нещо е хардуерно на 100%.Не може една и съща СИМ карта да работи нормално в един телефон, а в друг да прави чакмаци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това нещо гарантирано е от 3гто!

Sent from my iPhone 5 Black(64gb), iOS 7.0.3, using Tapatalk Pro!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз си мисля,че е от 3Г . Досега 2-пъти ми се случвало и след изключване на 3Г-то и включване и изключване на Airplain Mode се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всеки път като се върна от чужбина все забравям да попитам, ама сега се сетих, та: Защо с ФЗ телефон от М-тел не мога да ползвам 4G межата в роуминг там където я има, а само 3G?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Това нещо е хардуерно на 100%.Не може една и съща СИМ карта да работи нормално в един телефон, а в друг да прави чакмаци.

Описвал съм проблема и преди, явно не си го виждал.

2 4S -ки, моя и на жена ми с една и съща версия ( даже и 2-та бели) в един момент на моя изписва но сървиз, разменям картите, моята на нейния тел. работи, както и нейната на моя. Отново ги връщам по местата, на моя тел. Но сървиз. И двете карти НЕ са рязани. Хаде сега ми ги разправяйте колкото искате софтуер, хардуер и т.н.

Скапани чипове на картите от където следва лошата комуникация с хардуера и също толкова скапаните им клетки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Писах по темата с блокиране при набиране в друга тема на форума преди много време. Смених си картата, направих всички препоръки, които бяха написани по-горе - проблема още седи. Може би по-рядко, но го има. Телефона е 5 от Мтел. Единствено прблема се решава на 100% когато си изключа Wi-Fi. Не знам защо е така, хардуерен или софтуерен е проблема, но го има. Днес качих 7.04 и се надявам да се реши... Въпреки, че пише за бъгове в FaceTime...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има го и аз съм забелязал, че се проявява предимно когато съм вързан към wifi.

Sent from my iPhone 5 Black(64gb), iOS 7.0.3, using Tapatalk Pro!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ем ще прекъсне скоро или си късметлия :)

Sent from my iPhone 5 Black(64gb), iOS 7.0.4, using Tapatalk Pro!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пич, тези увисвания ги има още от първия айфон и се дължат на кофти настройки на мрежата спрямо айфона. Имал съм куп такива с 2G през периода 2007 - 2010. Откакто съм на 7.х.х съм имал само един път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това няма общо с Wifi. Снощи и при мен увисна. На 7.0.3 не бях срещал такъв проблем. При повторно набиране няма ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пич, тези увисвания ги има още от първия айфон и се дължат на кофти настройки на мрежата спрямо айфона. Имал съм куп такива с 2G през периода 2007 - 2010. Откакто съм на 7.х.х съм имал само един път.

Какво значи "кофти настройки на мрежата спрямо айфона"? Ползвам iPhone от първия. Отключвал съм, правил съм джейлове и т. н. От тогава досега ползвам една и съща Wi-Fi мрежа (с рутер на Apple). Да, имало е увисвания и преди. Но откак качих бетата на 7 увисва по няколко пъти на ден, а когато изключа Wi-Fi на телефона не увисва - факт. Нямам претенции, че разбирам много, но имам и приятел със същия проблем и същото решение на проблема (ако трябва да съм честен, той пръв пробва с изключването)... Не казвам, че това е решението на проблема или причината за проблема. Просто споделям проблема.

Редактирано от kkotov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре де щом казвате, че проблема е в оператора, защо тогава S4-ката не ми е увисвала нито веднъж, а 5-цата го прави по няколко пъти на ден?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен има същият проблем. С 5-ца съм закупена от щатите фабрично отключен. Бях с нано карта имах проблем, сега съм със изрязана от стандартна и пак си го има проблема. Посъветваха ме да си правя ъпдейта на IOS с кабел, а не през Wi-fi, че можело това да е проблема, направих го, но пак си го имам същия като повечето от вас. Друго ми казаха, че зависи кой модел е. Имало разлика в моделите. Моделите А1428 го давали този дефект, а А1429 не го давали. Но съм наблюдавал и забелязал, че и при двата го има споменатия проблем.

При мен започна да се появява този дефект като качих софтуера от 7 нагоре. Преди това не съм имал никви грижи. Дано да го решат по-скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз да се запиша в тази тема!iPhone 5 64-ка не мога да набирам и да приемам обаждания, но пък мога да влизам в интернет.Кръгчетата за обхвата са празни.Пробвах две сим карти едната ми беше на 4с-ката орязах я и пак така работеше ,днес си взех Нано сим но пак проблем!Пробвах всичко което прочетох и пак неще!Язък че си го купих преди два дни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах с ресет, с Wi-fi, със Siri, с 3G без него, с вече не помня какво още, но никакъв ефект.Преди говорих с човека от който закупих телефона и ми обясни, че телефона бил "barred" от О2, при което бях шокиран!Засега ще чакам да видя какво ще стане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм един от потърпевшите с този проблем,бях с (неоригинална нано сим-рязана от микро към нано) ,като ми направи проблема 2 пъти ,отидох в Мтел и ми дадода оригинална Нано сим ,но така й не се оправи проблема ,може би в седмицата 2-3 пъти ми го прави!А като всички кавзвате ,че е от 3Г -т0 защо на 4ката ми преди нито един път не ми се е случвало за 2години!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема го има само на 5 и 5s ( за 5с незнам) и при мен го прави само при едновременно включени wi-fi и cellural.

Ако едното е спряно проблем няма. Тествано на 5 и 5s.

Sent from my iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...