Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Все повече потребители преминават от Android към iPhone


Grievous

Recommended Posts

a2ehudyz.jpg

Пазарният дял на Android спрямо iOS продължава да расте с невероятна скорост, но това не означава, че продажбите на Apple спадат.

Според едно от последните проучвания на Consumer Intelligence Research Partners, все повече Android потребители експериментират с iPhone. След анонса на iPhone 5s и iPhone 5c, 20% от анкетираните са използвали Android и са сменили смартфона си с един от двата нови модела iPhone.

Преди анонса им стойността е била 16%. Тези, които сменят стария си iPhone с нов, вече са 65% (55% за предходния период). Въпреки това преминаващите от BlackBerry и други платформи към iOS стават все по-малко. Имате ли лични наблюдения за подобна тенденция? Бихте ли сменили своя Android с iPhone?

HiComm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам Galaxy S4, имам и iPhone 5S........андройда не ме кефи, почвам да си мисля разни щуротии, как да му прасна на Галаксито един IOS........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали си имаш телефон с иОС за какво ти е да слагаш иОС на галактиката ?

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз по служебни причини се налага да използвам продукти с андроид - за мен това е пълен кошмар, всичко е супер претрупано, неинтуитивно, разбъркано... Половината "екстри", които анализаторите изтъкват като предимство на андроидите според мен са пълен ташак... Поисках да си кача няколко файла на таблета и инсталирах 30 минути един куп драйвери на компютъра... И накрая си ги прехвърлих с дропбокса както правя в iOS.

Лично мнение - който използва нискобюджетни таблети с андроид изобщо не може да се каже, че има таблет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Високобюджетните" са същия…хОй. Имам лайново а2107х и имах гнусмас п6200. Вторият си замина срещу добра сума, но и двата бяха един дол дренки. Самсунга първи потегли към пазара, зашото неговата шарения първа преля чашата. Боклук за хора които имат време за губене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на мен , честно все повече са ми унифицирани нещата. Верно i-я ми не е 5s а андроида ми не е Z1 но освен камерата и някой друг "туийк" разлики почти никви. Така или иначе i-устройства пак се крадат , както и андроидите. Интересно е че не се намират лесно.

Та... Камера , антикражба и комуникация с други устройства. Това са разликите. А дали иконите ще са "тъй или ей тъй" ... No difference.

Sent from my 4 using DT & SX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудил на хората, които хвалят хемороида. Колкото и функционална да е, в ръцете си имаш някоя детска евтина играчка все едно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха. Не ме карай да изброявам какви телефони съм държал. Няма място за сравнение. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава е смешно да сравняваш One с пластмасата на самсунг

Sent from my HTC One using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HTC One е изработен страхотно, много качествено. Само че с тази ОС никога няма да ми хареса - това е все едно да сложиш в купето на S-класа двигател на лада самара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз мислех като теб преди да започна да го ползвам , сега не бих се разделил с него, макар ,че почти 4 години ползвах ios и не исках и да чуя за андроид

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава е смешно да сравняваш One с пластмасата на самсунг

Sent from my HTC One using Tapatalk

Никъде не сравнявам.За дизайна на HTC лошо не мога да кажа, даже ми харесва, но не може да замени 5-а серия iPhone. ;)

Android-iOS сравняват само глупаците. Аз споделям, функционалност и свобода, пред Качество. Това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам може да избира какво да ползва, така, че определението ти за глупаците ще те помоля да задържиш за себе си

Sent from my HTC One using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С пускането на темата, знаех, че пак ще наскачате. Дайте да видим защо аджеба тези потребители минават на iOS. Кое ги кара - дизайн, функционалност, приложения, удобство и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз мислех като теб преди да започна да го ползвам , сега не бих се разделил с него, макар ,че почти 4 години ползвах ios и не исках и да чуя за андроид

Може ли да споделиш предимствата който намираш

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е - изработени са от евтина пластмаса, колкото и скъпи да са пак инстинктивно ти идва да отскочиш до близкия пясъчник и да си напълниш кофичката, като гребеш с андроида и т.н., но пък по-добре евтина пластмаса с която да можеш да проведеш обаждания и да ти звънне телефона, като те търсят, отколкото да притежаваш скъпия, златен, неповторим, ненадминат и единствен iPhone 5S, но да не можеш да набереш никой и като те търси някой, номера ти да дава, че няма връзка с него, макар да си с фул обхват и функционалност на 6.

Найс, а?

Стига сте превръщали темата в поредния спор това срещу онова.

Да ви разкажа нещо се сещам...

Средата на юли месец сина ми се дипломира в Лондон.

Естествено, випуска му е интернешънъл и има корейци, китайци, руснаци, украинци, англичани, швейцарци, французи, италианци, южноамериканци и т.н. да не изреждам.

Церемонията беше уникална, разбира се, но идеята не е да ви разкажа нея, а момента, в който децата започнаха да минават през шпалира от преподаватели и родители.

Аз, с моето изкривено съзнание (снимах с двете ръце, разбира се, с камера в едната и телефон в другата), изправен на пръсти, не гледах кога ще мине сина, а всички родители около мен и срещу мен, които всеки снимаше с всевъзможна техника кой снимки, кой видео.

Ами може да си говорим всичко и няма да анализирам, но от тарапаната цяла сигурно над 90% бяха с Андроиди, разбира се, а измежду тях над 50-60% бяха с тъпия и гнусен Самсунг.

Имайте предвид, че в никакъв лучай това не са бедни хора, а напротив.

Тоест таргета отива в горната граница на жизнения стандарт.

Тези хора са в границата 40-50 годишни от цял свят и не ми казвайте, че са тъпи, ограничени, неразбиращи какво си купуват и т.н.

Това не е статистика, а лично впечатление.

Нормално е ние да можем да изброим 700 плюса защо IOS е по-добра платформа от Андроид, но пък в същото време народа масово пазарува андроиди.

И това е факт.

Дали им харесват, как мислите?!?!

Сигурно повечето от тях са чули поне веднъж в живота си, че функционалността и качеството на iPhone са на светлинни години пред Андроида, но купуват по-скапаното.

Мога още много, но спирам до тук.

Ако аз изброя тук пред вас 30 причини защо не харесвам Андроид, надали има смисъл, защото вие ги знаете по-добре от мен.

И ползвате по-добрата марка.

Обаче знаете ли аз как съм се убедил кое дали ми допада и защо?

Ползвал съм адски дълго време Apple, но в последните месеци съм ползвал и един тон Андроиди от най-висок клас.

Идеята ми е, че хората, които са опитали достатъчно дълго време от двете марки са наясно за какво става въпрос.

Е, не всички, но е нормално вкусовете да се различават и затова сме различни хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак се обърках!

За хардуер ли говорим или за софтуер, последно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо тогава половината тема е пълна със мнения отнасящи се до хардуера?

Това не е полезно никому?

Отворете една тема "Епъл срещу всички останали" а защо не и "iOS vs Android" и да се свършва с тва замърсяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не обиждам никой, всеки хвали неговото си...

Софтуера идва преди хардуера.Apple са се доказали в това отношение.Андроид си остава по-функционалната ОС,но не удовлетворява повечето от нас.Производителите,като ги гледам,наблягат само на хардуера и си мислят, че с 8-ядрен смарт, ще превземат пазара.Не мога да отрека, че Андроид-а доста напредна за 2 години.

Тук във форума на iPhone,няма да се допусне грешката, която виждам по форумите на Андроид - наистина е грозно и смешно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не исках, да се включвам, но..

Не е въпроса само да се включиш а и да кажеш нещо смислено!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не пише по темата- напротив даже и почнахте да ми хвалите тази ос.

Единия пише как си чувствал тел в ръката(?!?!?!?!?) другия как го мокрел и не знам си кво. Ми всички тия прекрасни мнения си ги пишете в андр. форум.

Аз да кажа по темата сега.

Мой 2-3 приятели наистина смениха от андроид към Айфон като са нямали никога Айфон и казаха че принципно е същото но са по хепи че тел са доста по бързи(имаха стари HTC).

Единия даже се зареби по марката и след 2-3месеца си взе последния модел Аймак и ме скъса да ми звъни и хвали компютъра им колко як бил.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има една огромна грешка в последно време... Като цяло неинформираната маса от хора не разбират, че Самсунг и по точно Galaxy S 3 и S 4 не представляват Андройд. Има едно такова изкривено мислене на хората, който не разбират от мобилни технологий и като един продавач има каже еди кво си има НАЙ - МОЩНИЯТ процесор, НАЙ - МНОГО РАМ и всички ахват... Колкото до темата приятелката ми беше с Android - видя ми първият iPhone купи си Apple и сега не иска да вижда Андройд, 3 от братовчедите ми и те хвалеха Galaxy S3 и S4 единият беше с Google Nexus, взеха си iPhone и неискат да поглеждат към Андройд. Мога да обеснявам как още много приятели смениха Google OS - а с iOS и са по - доволни от Apple продуктите. Познавам и хора, който минаха от iPhone на Андройд заради продажба и нужда от пари, а те пък искат да си върнат старата машина. Андройд незнам какво му е толкова функционалното и "лесното", но като влезеш в менюто и търсиш 1 минута иконата, която ти трябва ако не си я изкарал на хоум скрийна. Неразбирам нуждата от движещи картинки и глупости... Ако искате повече инчове има iPad Mini. Снощи на работа мина едно момче което говореше с 5 инчов Note, стана ми смешно. Това са телефони, не таблети. Може би Apple се придържат към телефоните все още, за това няма 6 инчов iPhone.

Редактирано от hayden
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...