Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Все повече потребители преминават от Android към iPhone


Grievous

Recommended Posts

Имайте предвид, че в никакъв лучай това не са бедни хора, а напротив.

Тоест таргета отива в горната граница на жизнения

В крайна сметка за повечето хора телефона е средство, а не обратно. И ако щом в БГ ние си позволяваме да ги купуваме не виждам как хора, дори и с нисък финансов статут в западна Европа да им е чак толкова трудно да си позволят един телефон. Това не е яхта все пак. Андроид или iOS е абсолютно все тая за повечето хора. Даже на повечето и смарт телефон не им трябва, а си го купуват щото всички имат. В крайна сметка всичко върви към унифициране и скоро няма да можем и ние да ги различаваме. Особено "лицемерите" :) , които ще си купят веднага първият м-найсе инчов айфон.

Едните ми разправят колко ядра имам, а другите ми слагат 64-битов как се казваше. А аз искам само да си проверя пощата и малко ибейче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох един анализ, където потребителите в България бяха оценени като "бързо възприемащи новостите в технологиите". Имам и собствен коментар.

В друг форум попитах за дъно за PC -то, което си сглобявах. Един от форума, който се чудеше как да икономиса 15 кинта за вентилатор, компетентно ме посъветва да "скачам на специалните дъна за новият процесор". Отварям ценовата листа - гледам, че са натъпкани с всякакви глупости дето не ми трябват, но по-важното е, че са на топ позиция с по над 450 български лева.. И други такива истории има и в други различни от технологиите области, та идеята ми е, че за родният потребител в много от случаите става дума просто да притежаваш "последния" модел-как го ползваш и дали ти трябва е друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом 6 години съм стъпил на ябълката, едва ли е това - да притежавам последния модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тарашев напълно съм съгласен с теб, между другото много як аватар :)

Този който си е свикнал на иОС, в момента в който епъл пусне в продажба 4.7" телефон веднага ще си го вземе и ще вика тамън ми е.

В това няма нищо лошо и ще видите, че така ще стане.

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз да кажа нещо? :D

Ще изложа наблюдения от мои приятели и от мен самия.

Забелязвам, както смяната на Андроид към iOS, така и обратното, единствената причина поради, която мои приятели минават към андроид това е екрана,но въпреки това си пазят стария iPhone, просто изчакват Iphone с малко по голям дисплей и отново ще си набавят последния модел на iPhone. Сега да кажа и за себе си, имах възможност да си поиграя 1 месец с HTC One X, хубава машинка, хубав дисплей, общо взето телефона много ме израдва, но операционната му с-ма определено не ме завладя, не ме грабна за да прибегна до смяна към андроид ( не казвам, че е лоша ОС, но не ми допадна наистина). Така, че Джиткам си с iPhone-че 4s, все още му се радвам и изчаквам съвсем малко увеличение на дисплея за да се поглезя с нова джаджа на Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента използвам ипхоне 5 и Xperia Z1 .Лично на мен , ифончето ми е много много по-удобно за ежедневна употреба ,доста от приложенията работят много по-хубаво и са по-изпипани ,стабилни .Не че Сонито е лошо ,даже си е много хубаво , но просто 90% от възможностите на андроид се използват много рядко ,а 10% процента които са най-важни не са толкова изпипани и интуитивни .Единственото което ми липсва е ,че не мога да си свалям филмчета от замунда на iphona или по скоро на Ipada .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много приказки за нищо. Всеки си избира според вкуса, възможностите и нуждите. Много хора си купуват новостите само заради модата, а нормалните хора просто имат телефон. В много от случаите дори не и смарт. Заклетите фенове на определени модели са изключение от правилото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента използвам ипхоне 5 и Xperia Z1 .Лично на мен , ифончето ми е много много по-удобно за ежедневна употреба ,доста от приложенията работят много по-хубаво и са по-изпипани ,стабилни .Не че Сонито е лошо ,даже си е много хубаво , но просто 90% от възможностите на андроид се използват много рядко ,а 10% процента които са най-важни не са толкова изпипани и интуитивни .Единственото което ми липсва е ,че не мога да си свалям филмчета от замунда на iphona или по скоро на Ipada .

Отскоро смених Iphone4 за Z1 и само 3 дни изтраях стоковия ром.Много ми липсва 4 ката,но големината на

екрана е голямо предимство

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата iPhone vs Android винаги ще е актуална и интересна. Защо целият свят сравнява едно устройство с една операционна система? Елементарно! iPhone е най-яркият представител на една екосистема. Не е просто устройство, с което можеш да правиш някакви неща и да говориш по телефона. Точно това е обаче почти всеки смартфон с операционната система Андроид - един телефона с браузър и приложения. Коя е еко системата, на който и да е производител на смартфони с Андроид?

Защо никой не сравнява пазарния дял на iPhone и на Galaxy Sx? Няма ли тогава iPhone да е с убийствения дял?

Понеже neol23 засегна пазарния дял, нека кажем и няколко думи за него. Дори фирмите, които анализарат пазара на смартфони очевидно в полза на операционната система Андроид, признават, че ръста в дела на смартфоните с Андроид се дължи на евтини устройства със средна цена под и до 200 щастски долара. Продажбите на смартфони от висок клас са в застой. Дори Самсунг го признаха на последния си конферентен разговор с акционерите и продължиха, замайзвайки го с плановете си да разработят нов енядрен процесор с 64 битова архитектура и 13 мегапикселовата предна камера. Само до преди 2 месеца се тиражираха въпроси защо по дяволите ни трябва 64 битов процесор в смартфон. Enough said. Както казват американците.

Андроид е по-функционален от iOS. What the hell? Моля ви не бъркайте функционалност с възможност за персонализация. Двете неща нямат почти нищо общо. Писал съм преди, че имам наблюдения върху Самсунгите на майка ми и баща ми. Функционалността им е доста ограничена спрямо iPhone. Е, да, не са Note 2/3, не са и HTC One. И нямат "множеството функционалности" на Galaxy S4 (които трудно успяват да работят стабилно. Който ги ползва си знае и моля да не си криви душата).

По-добър хардуер...да, добре (погледни какво написах за по-големия дял от устройства с Андроид). Само че ако под по-добър имате предвид по-мощен и с повече ядра на хартия процесор, позволете ми да не се съглася. Всяко едно андроид устройство лагва точно по един и същи начин и на едни и същи "места" в OS-a. NFC ли е по-добър хардуер или революционна функционалност? Всички сайтове, които следят технологични свят наринат NFC енергоемка технология, която е на всичкото отгоре underdeployed. Демек има милиони пластмасови сапунерки набухани с "най-якия" хардуер и "най-функционалния" софтуер, но няма къде да си използваш NFC-то, освен в KFC (не буквално). Даже се пишат почти еднакво.

Разнообразие на модели. ОК. Apple имат само няколко модела и горките хора не могат да си избират от черен с лилав кант до бял с розови фигурки на гърба (който между другото не е само за жени, а и за миньори и пожарникари, заради страхотната му цена!). Да живеят китайците, за да правят цветни калъфчета!

В крайна сметка кое е по-привлекателното на един смартфон с Андроид пред iPhone, освен цената разбира се? По-големият дисплей. Аз поне друго предимство не виждам в коментарите ви. Даже има хора, които стигат до там, в коментарите си да защитават другите си коментари, в които са обяснили колко по-добър е Андроид от iOS. Е, не е! Не може да се отрече все пак, че с годините се подобрява, но отново само и единствено като OS, а не като екосистема. Бъдещето е в това колко повече неща можеш да използваш от един доставчик и да са ти от полза. Apple се стреми към това.

Ще драсна и няколко реда на algor, защото неговите коментари са винаги философски насочени, макар и да има някои факти и валидни гледни точки.

Точно тези богатите потребители не знаят какво купуват и не се интересуват какви са разликите между iOS и Android (или между iPhone и Galaxy S4). Разбира се във всички слоеве на обществото има т.нар. ентусиати, които пробват много неща, tweak-ват си устройствата и т.н. Но масовият потребител не е такъв. Ние тук във форума изобщо не сме представителна извадка на използващите iPhone. Статистиката се прави от и за масовия потребител. Та за тези богатите с Андроидите. Както има бедни, които гладуват, за да си купуват цигари или новия iPhone, така има и богати, които си правят сметката и за най-дребното нещо, тъй като то не е толкова важно в живота им. А има и едни други богати, които са също масови потребители и като влязат в магазина най-лесно се ловят на думите "Този смартфон е с по-голям екран, има по-голяма батерия, има 100 мегапикселова камера, най-бързия процесор на пазара и е ДВА пъти по-евтин от iPhone". Спецификациите на хартия са страхотен рекламен трик. Дано някой във форума не се обиди от коментара ми. И аз не съм богат, за да изредя всички смартфони от най-висок клас, но все пак си имам личните впечатления.

algor, съжалявам, че не можеш да правиш обаждания с новия си iPhone 5S, но не си единствения потребител на марката, както сам се досещаш. Ако твоят конкретен телефон е скапан, или ако 1% от телефоните имат проблеми, значи ли, че iPhone е по-скапан от Samsung Galaxy нещо си? Не!

Друго важно нещо е, че европейският пазар е много по-различен от американския и азиатския. След Китай (по обясними причини), Европа е вторият най-голям пазар за евтини устройства, които както знаем ползват Андроид.

Необходимо е всички да разберем, че масовият потребител иска сигурност, постоянство, стабилност, леснота и ако няма достатъчно пари да си ги купи, прави компромис и си купува евтин телефон. Има и няколко процента потребители, които обичат да могат да ръчкат, да експериментират. Едно време Стив Джобс е искал да направи компютъра достъпен за всички хора, без значение дали са компютърно грамотни или не. Със смартфоните е същото. Удоволствието е скъпо, да.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как реши, че е като тебе? Човекът има мисъл в главата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Антон, хората искат избор... какъв избор им дава епъл с един модел за цяла година а ?

Пазара движи какво ще произвеждат производителите.

Щом се търсят разноцветни телефони производителите правят разноцветни телефони, щом се търсят големи екрани производителите правят така наречените фаблети.

Както виждаме епъл започна да осъзнава това, пусна разноцветни телефони догодина трябва да пуснат поне два модела с различна големина на екрана различна от 4" иначе ще изгубят много пари.

При положение, че са с по-добрата ос как досега не са предложили на хората избор с по-големи екрани... това не мога да разбера, сега щяха да доминират на пазара.

Пипат мнооого предпазливо, ама на хората не им се чака.

Кой какво ползва си е негов избор, кое е по-добрият избор е индивидуално мнение.

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах на срещата, ще го кажа и тук - избора на различни телефони, създава неприятностти за потребителите да избират. Като има един модел и избора е ясен. Имайки предвид горчивия опит със сегашните два телефона ( слабите продажби на iPhone 5с, ясно е защо ), има голяма вероятност догодина отново да има само един нов модел iPhone. Който иска по-голям екран да си купи iPad mini, като му е малък - iPad air.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите си ги създаваме ние, като джейлваме, окрасяваме като коледна елха, качваме стотици ненужни приложения само защото са безплатни от инсталус или някъде другаде и т.н. и т.н.

Ако ползваме устройствата както пише в упътването, едва ли ще срещаме 99% от проблемите който се дискутират тук. iPhone-a не е създаден да му се ръгат гевей, х-сим и какво ли не само за да хване обхват. Да слагаме допълнителни батерии за да издържал цял ден. Откакто съм с ФО телефони и не съм зависим от джейла, то смея да твърдя че ми е ненужен и изобщо не припадам ако го няма. Качвам си всичко на последна версия и ми е все едно ;) а и устройството работи гладко и нормално.

Каквото човек сам си направи, няма кой да му го направи !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви са тия глупости, дето ги пишете?

Това, че много хора си украсяват елхата, не означава, че останалата част тръпне в изчакване на джейлбрейк, само и само да направи същото. Асен, не представяй факти, в които ни замесваш всички, а го раздроби на проценти. Отдавна следиш форума и си имаш напредстава колко са те. И ако си мислиш, че с лека ръка ще оставя 150-200 лева за много качественни програми в магазина на Саурик, много се лъжеш.

Сега, дай по правия правия път и не обръщай темата в "Да правим или да не правим?".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

" За огромно мое съжаление, Android е възможно най-скапаната операционна система за мобилно устройство от гледна точка на оптимизация и работа с хардуера. Сигурен съм, че изобретателите му, дори и в най-смелите си мечти не са и допускали, колко много ще се наложи на пазара. Затова и ядрото му е такова. Съвсем отчетливо, дори и за хора, които не са навътре в техниката се вижда, как в последните версии все по-малко се подобрява скоростта в работата и все повече се правят козметични корекции, преправяне на приложения и подръжка на нов хардуер. Android изисква много груба процесорна мощ затова и процесорите хвърчат вече над 2 GHz. Това от своя страна е свързано с огромна нужда от енергия и батериите едва кретат. Цялото това нещо, разбира се, е предпоставка за усъвършенстване на хардуерната технология. Процесорите са все по-мощни и с по-малка консумация. Батериите са по-компактни леки и издръжливи. Това е добре. Лошото е обаче, че каквото и да се прави, съвсем скоро ще се стигне до максималната степен за възможност за оптимизиране на операционната система с това ядро и след това ще трябва да се вземе критично решение какво ще се прави. "

Автор:stefanicio

Дата: 23.09.2013 13:56

http://www.mobilebul...aram=0&offset=4

" Android 4.3 е с Linux kernel version 3.4.10. Ядрото не им е проблема, актуализират го редовно, но то е едва 5MB голямо, за разлика от останалият +300MB талаш. Бавенето идва от Dalvik виртуалната машина и Java-та , която върви на нея. За фрагментация при тази конфигурация на Android е смешно да се пише, защото тази ОС ще тръгне на всякакъв хардуер. Патентните тролове обаче рекетират Android производителите да лицензират всевъзможни "функции" от 90-те години на 20-ти век, като емулиране на мишка и т.н. В споразуменията обикновено присъства клауза , забраняваща актуализирането на включените смартфони до следващата версия на Android. С такава забрана троловете се застраховат от възможността Google заобиколи спорните "функции" в нова версия на Android.

Иначе Google са много назад с оптимизацията в сравнение с Apple. Може да се твърди , че Android има само едно нейтивно приложение - Dalvik, докато iOS има милиони. При iOS командите се изпълняват от хардуера след относително малък брой цикли , докато Dalvik и Java добавят чувствително закъснение. Затова при Android менютата се отварят след 2 милиарда процесорни цикъла. Това трудно ще се промени. Чипсета на iPhone има много по-малко работа да свърши за да достигне до същият краен резултат като роботчето. A7 вече може да зарежда повече данни в 64-битовите регистри на CPU-то и реално 128-битовите NEON регистри. Графичният ускорител ,серия 6 на Imagination, вече е от класа на GF8800GT . Така че преднината на Apple е съвсем реална. Това е действителна иновация, а не цвета на пластмасата или формата на панелите. С този хардуер iOS може да подкара Crysis. Android ще види такива игри през крив макарон. "

Автор:A4i

Дата: 23.09.2013 17:34

http://www.mobilebul...aram=0&offset=5

Разрешихме ли спора който изобщо не е по темата?

Аз минавам от Android на iPhone поради куп причини който не мисля да изброявам тук. :)

Редактирано от Legend
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам нагледните обяснения и обоснованите мнения, като цитираните горе. Всеки да си вади сам извода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...