Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Няколко въпроса относно Windows7 на MAC


ivaivalito

Recommended Posts

Здравейте

От скоро имам MacBook MID 2012 13ка не ретина ,и си инсталирах Windows7 не очаквах да стане толкова лесно .Имам обаче няколко въпроса .

1,Защо като стартирам ми зарежда по дефоулт уиндоуса е не мака ,за да зареди мака трябва да задържа шифта от рестартиране и от там да си избера кой Операционна да тръгне?

2.Бави ли ми компа този уиндоус като работя под Маверик примерно и мога ли да му увелича малко харда на уиндоуса ,смисъл през виртуалната машина му дадох 30ГБ примерно с още 10ГБ без да се налага преинсталация ?

3,Под Уиндоус не намира драйвери и не мога да се кънектна към ВИ ФИ как да оправя това ?

4,И последно което се сещам малко страничен въпрос .Имам един хард Тошиба 1ТБ и него си качвам спокойно файлове от Мака и после си ги разглеждам на служебния Уиндовс без проблеми като флашка си го разпознава .От скоро обаче сложих и един хард в кутийка да го ползвам като външен ,и там е проблема бодна ли го на мака и кача ли му нещо /първо за да му кача нещо трябва да пусна тайм машината/ после като го закача на уиндоус и го няма никакъв :smile:

Сори за многото и за някои може би тъпи въпроси но наистина съм лаик с МАКа :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. System Preferences / Startup Disk - От тук определяш коя OS да стартира първа (по подразбиране)

2.Да можеш

3.Теглиш BootCamp за Windows,вътре има всички драйвери,които ти трябват.

4.Харда е форматиран в MacOs Extended,за това бозата не го вижда.Форматирай го под Windos,във Fat или NTFS.Ако е на FAT няма да има грижи и за двата компа.Ако е на NTFS,ще трябва да сложиш Tuxera NTFS на Mac-a.(Или подобна програма)

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор довечера ще пробвам и ще пиша какво е станало :)

А да разбирам ли ,че оригиналния външен хард който си бачка и на двете е на FAT само?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така почти всичко се получи с изключение на драйверите на Уиндоуса нещо ,не мога да рабера как да ги направя .Те вътре в самата boot camp ли са

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точка 2: за какво ти е виртуална боза, след като излишно затормозява и ако бараш където не трябва, може да си сбозиш и мака? Слагаш през бууткамп на отделен дял и си свиркаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бозата ми трябва за малко ,че правя едно клипче служебно и ми трябва мовие мейкъра имам ай муви ама не го разбирам още.

Относно инсталация аз така направих сложих я през бууткамп на отделен дял от харда мисля че е 20ГБ после инсталирах драйверите /мерси на кутри за помощта /

Сега да попитам надявам се последно как да добавя още малко хард примерно 10ГБ към този отделен дял ,че ми останаха само 3ГБ свободни след инсталацията на бозата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никак, заделят се само преди инсталацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

значи да разбирам чче трябва да преинсталвам :)

а как да затрия тогава сега уиндоуса ?от бууткампа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам само един въпрос - защо на Mac слагаш Windows?!?! :D Ако искаш да ти спестя ядовете прати ми Mac-a, аз с радост ще ти пратя тошибата с Windows ъпдейтнат от всякъде! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ivaivalito

Стартираш Mac OSX,отваряш Disk Utility и от там махаш windows-дяла!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората се мъчат с "iAtkos"- и, официални релийзи,за да могат да докарат буут скрийна на Мак ОС, а ти бозата искаш да инсталираш ?! Брой ме и мене с един битурбo Acer :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Написал см горе защо го слагам ,оправих се и сложих уин смао заради една програма до седмица две го махам.Инъче си бачкам с Маверика инъче разбрах от къде се маха директно в Бууткамп има опция за изтриване :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бозата ми трябва за малко ,че правя едно клипче служебно и ми трябва мовие мейкъра имам ай муви ама не го разбирам още.

Относно инсталация аз така направих сложих я през бууткамп на отделен дял от харда мисля че е 20ГБ после инсталирах драйверите /мерси на кутри за помощта /

Сега да попитам надявам се последно как да добавя още малко хард примерно 10ГБ към този отделен дял ,че ми останаха само 3ГБ свободни след инсталацията на бозата :smile:

Final Cut Pro има за Мак - и е 100 пъти по-добро от смотания movie maker. Бях ти казал за Parallels, ако помниш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бих се наел да правя видео обработка на виртуална машина, освен ако няма 32ГБ рам примерно.

95% от програмите за Уиндоус имат по-добра алтернатива за Мак, така че е въпрос на търсене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво е паралелс, имам imovie и finalcut ,просто не съм ги разучил още и за това ползвам мовито а нямам и много време а и ще е нещо елементарно което искам да направя . Направя ли клипа и го затривам уинда

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам уиндоуса ще го имам само седмица ,ще направя клип4ето което даже не е и видео обработка кой знае каква 2-3 минутно ще е съвсем елементарно ,После го затривам ,а и все пак съм го инсталнал по MAC Way както казват да се инсталира не виждам къде е проблема и какво толкова ще му стане .През останалата част си ползвам Маверика .... И да не пускам нова тема имам една дилема не можах да намеря от къде да си настроя да си сменям от клавиатурата езика :) и как да направя на фонетична буквата (Ч) да е горе в ляво до единицата а не както е сега долу до Z?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

post-226-0-41848000-1386182149_thumb.png

За местене на букви имаше някаква програма, ама не знам работи ли на овнето :) Мисля, че е безсмислено упражнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...