Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Флашка на Macbook air


princess77

Recommended Posts

Здравейте.

Когато изтривам файловете от флашка, след това макар видимо празна флашката си остава със запълнена памет. Не намирам начин да я форматирам, моля ако има начин кажете. Не е проблемът във флашката, с всичките ми 5-6 го прави това и винаги ми трябва windows PC , за да ги оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През Disk Utilities -не става ли ;)

Finder- Go - Utilities- Disk Utilities - erase disk :

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уловката е, че докато е закачена флашката трябва да изпразниш и кошчето след като си изтрила файловете и всичко, ще се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, това с кошчето наистина се получи! Няма логика и съпруга ми сега ми се смее, че съм фен на Мас. Другият съвет не успях да изпълня, не намирам тези операции.

Хубави празници, благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логиката е, че може да изтриеш нещо погрешка и тогава може да го върнеш. Има скрита папка .trash в коята се пазят изтритите неща, преди да изхвърлиш кошчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логиката е, че може да изтриеш нещо погрешка и тогава може да го върнеш. Има скрита папка .trash в коята се пазят изтритите неща, преди да изхвърлиш кошчето.

а защо самата флашка не се освобождава, а изтритото да се пази в Trash?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам, че изтирите неща се пазят във въпросната папка .trash, която се намира на флашката. Командата за изтирване на папката идва от кошчето на Мак-а. Simple as that. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...