Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Възможни размери на дисплеи за Apple в следващо поколение iPhone, iWatch, iPad


Grievous

Recommended Posts

gorgior, ако трябва да сме точни темата я развали MMJ с първото си мнение, в което обясни какво трябва да направи Епъл и какво ще направи, защото искал пазарен дял и дрън дрън. Ако беше написал същото, само че във формата "бих искал Епъл да направи това и това" никой нямаше да му скочи. След това ти доразби темата като започна да защитаваш онеправданите с различно мнение, на които сме им налагали нашето. Няколко човека се опитаха да ти го обяснят, а JVV се опита да ти го обясни няколко пъти, но ти започна с аргументите за телевизори ен в едно и фейсбуци. Ако е едно е ясно за Епъл през последните 12-13 години е, че няма да тръгнат да правят нещо само заради пазарния дял. Това е, което Стив Джобс направи от компанията след '95г и Тим Кук не веднъж го е заявявал в интервюта като основен принцип в Епъл. И понеже това е iPhone форум, моля теб и останалите любители на свръх разнообразието да не ни натрапвате мнението си за това какво смятате, че трябва да направи Епъл. За да съм 100% честен - ти никога не си го правил, но защитаваш мненията на хора, които го правят. Всяка година Епъл продава повече устройства, потребителите на iOS се увеличават и приходите от продажби не само на хардуер, но и на услуги също растат. Пазарният им дял намалява, защото реално на останалите производители като цяло расте по-бързо и нормално. На света има 7 милиарда души и не всеки може да си купи премиум устройство. Именно затова сравненията са малоумни, защото ако някой вземе, че сравни продажбите и пазарния дял само на премиум устройствата ще има да се посмеем на Самсунг. Защитниците на "два пъти по-евтините" устройства на Самсунг се бият в гърдите как качеството било същото, цената по-ниска и пазарния дял 5 пъти по-голям, а не се замислят, че те ползват премиум устройства, които въпреки двойно по-ниската си цена имат много по-малко продажби от iPhone. Пазарният дял идва от такива "смартфони" като на приятелката ти, дето си го ползва са Фейсбук. Това са моите последни 2 цента по темата. Ако не си чак такъв дървен философ на какъвто се правиш във форума, ще проумееш, че ти говорим за нещо съвсем различно от храненето на андроид тролове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • JVV

    29

  • The Shaman

    13

  • iPhoneman

    7

  • pepo1919

    6

@anton

Няма как да напиша "искам епъл това и това да направи" защото вече не ме брига дали ще го направи.

Когато ме бригаше (разбирай когато ми дремеше) есента на миналата година те не го направиха, и тогава отделената сума пари за премиум устройство отиде в джоба на тия които правят чиповете за твоя телефон.

Аз не робувам на марки и ако имаше модел на айфон около 5.5"-5.7" сега щях да съм с него, защото повярвай ми пак дадох много пари, но чак да са два пъти по-евтини андроид устройствата не съм съгласен.

Технологиите се развиват, конкуренцията нараства и епъл осъзнава, че с един модел на година до никъде няма да го докарат.

И не ми обяснявайте за епъл и топлата вода... те може отдавна да са я открили, но чак сега започват да я ползват.

Колегата @gorgior е напълно прав, аз съм потребител на форума, имах айфон - продадох го, сега можеше пак да съм с айфон - не съм, но по моя вина ли... НЕ.

По вина на епъл, не предлага голям избор.

За да са конкурентноспособни написах какво трябва да направят, че ще го направят е ясно въпроса е кога.

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно знам със сигурност и съм се убедил лично аз, като не натрапвам мнението си разбира се - до момента никой производител в мобилната индустрия не е достигнал качеството на дисплеите, които притежават Apple. Има някакви наченки, ако така е думата, но за момента при видимост, цветове, издържливост, тъч и всичко взето заедно, което категоризира един мобилен дисплей, най-добри са тези на Apple.

Може би, ако един ден поне 20% от производителите на мобилни телефони и таблетофони достигнат това качество, което притежава iPhone, тогава ще ги мерим И по размер.

За момента фразата "моят е по-голям и това го прави по-добър" не е актуална.

Елементарен пример - Samsung amoled дисплеите, до един "горят". Все едно да си вземеш автомобил и той да ръждяса за няколко седмици, дори и да е огромен, този дефект е неприятен.

С колега ходим понякога по работа на едно място, което не е специализирано в продажба на телефони, но има сложени такива, стокови. Казвам стокови, защото Самсунг, за да избегнат дефектите си с лаг и дисплеи, слагат по магазините пригодени за целта бройки.

Там има един iPhone 4 с 4.0.1 мисля беше и почти 4 години не е сменян, джейлнах го с браузъра, нагласен да не му се гаси дисплеят и движи месеци без никакъв дефект. Самсунг за кратко време е със иконоте "изгорени" и отбелязани по дисплеят, всички модели, сменят се постоянно и всички до един "горят". Абсолютни нискокачествени корейски боклуци, които и 6 инча да се продават пак са си дефектни. После четем как заблудените фенове им се радват, колко яки били на размер, а през лятото се крият на сянка, че да може да изпратят един SMS да не говорим за цирка по плажовете, където ако пече слънце нищо не се вижда на дисплеят.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) Напротив, имам мнение, имах и готовността да си дам парите за хубав телефон с голям екран, но нямах желанието да чакам цяла година за да стане това.

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има предпочитания и би си взел телефон с размери и параметри, които го кефят и обратното - не би си взел, ако не му допадат. Работата на маркетинга в отделните фирми е да преценят кои вкусове да задоволят тази година, за да има толкова печалба за фирмата и акционерите, колкото е планирано. Ако го постигнат, са си свършили работата и обратно. Та това е критерия - ако Епъл има печалба и ръст спрямо миналата година - значи вкусовете на хората, които е трябвало да бъдат заинтригувани, клонят към 4-инчови дисплей. Чудя се защо всички очакват, че фирмата ТРЯБВА да предлага 20 модела телефони от тази година, за да бъдат задоволени виртуални вкусове, след като с предлаганите 1 (или 2) модела е задоволен точно този сегмент от пазара, който купува продуктите им. Казано е: Когато играта върви, треньора не прави смени. Аз лично не очаквам драстични изменения в политиката на ябълката. Едно е ясно - пазара налага постепенното преминаване на по-големи дисплеи и това ни очаква. Който мисли, че няма да може да свикне - да започне да очлежда нокиите с бутони.

А кой от двамата, които се карат за парче от баницата, е идиот? За мен поне отговора на този въпрос е ясен - чудя се защо ли му трябва на човек дисплей с резолюция 1920х1080 с 500 ppi след като окото не различава пикселите на двойно по-малката резолюция. И ред такива, които показват кой мисли и кой не напряга гънки, а мускули на пазара...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) Напротив, имам мнение, имах и готовността да си дам парите за хубав телефон с голям екран, но нямах желанието да чакам цяла година за да стане това.

Sent from my SM-N9005

Имах предвид самочувствието ти да съветваш Apple и прогнозите ти как щели да се осерат с малки дисплеи смешни резолюции и т.н. глупости. Тонът на темата е твоя заслуга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид самочувствието ти да съветваш Apple...

Ако работех при тях като бизнес консултант едно, че сега щях да имам епъл фаблет, но и те щяха да са бая напред ;)

Тогава тази тема нямаше да я има, щяхме да бъдем на сБирка в Пловдив и да викаме наздравеее :beer: :)

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, ще ти кажа защо няма да стане. Епъл все още е компания, която диктува, следвайки заветите на твореца си. В момента, в който се поведе по "акъла" на маркетинговите проучвания - това ще е краят. Примери: Хюлет - Пакард, Майкрософт, ХТЦ, Нокиа, още?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен бях че не си случаен. Обаче си ги наказал лошо, взел си по-голям и по-умен телефон(тва щото не си епъл шиип и не ти минават тия епълски тарикатлъци) и сега ги очакваме да се осерат със страшна сила и да фалират без теб. Обади ли се на Тим Кук да му кажеш че ще си вземеш андроид?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, искам да ви припомня една много хубава басня за лисицата и гроздето… а именно за крилатата фраза на кума Лиса, че не искала гроздето, защото е кисело, която става нарицателно за всичко това, което всъщност силно желаем, но не можем да имаме и за естествения защитен механизъм на еснафския поглед за собственост - моето е най-добро, другото… то просто не съществува <_<

Нека не бъдем такива или поне да се опитаме. Да бъдем позитивни и градивни, в това, което мислим и казваме

:laptop:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих му (на Тими) пратил смс от скрит номер (щот съм му сърдит)...

Аз пък не виждам проблем нито в андровците, нито в апфелите. И едните бъгват, и другите. И едните бачкат добре, и другите.

Голям бил - малък бил; с много точки - с малко точки; топлел, светел, пържел, пеел: биг диъл...

Аз си го държа на две педи от очите, 'щото ако смъкна още малко надолу, да не реша, че съм в чата и да 'зема много да си мърдам пръстите...

Та, продължавайки извън темата ('щото по темата не е интересно гледам): с петичка съм - удобна ми е, пасва ми в ръката, iOS-о ми е дОбър. Подарих за празниците на братлето (нали е по-малък, та на 5-6 години заслужава и той някое подаръче - да му го натяквам след т'ва, не за друго) жалъкСи note (запиши си) 3 и си поиграх няколко дена (нали аз съм го подарил - 'що пък само той да си играе). Ми... екранът си му е екран (и той свети като на петичката), цветовете са хубави (к'во ли пък друго може да им е?), работи си нормално, програмки - същите. Копчето долу не беше кръгло, ми няк'во разпънато (ей тука го хванах в грешка!!). Ми... не е да не става телефона. Единствено на мен ми беше малко голям - не съм свикнал, не за друго. Ма той си се занимава с няк'ъв график дизайн там и каза, че екрана му е перфектен (та и няк'ъв молив извади /незнам откъде го намери/ и взе да драска по екрана доде бяхме в кръчмата. Казах му, че телефона не е водоустойчив и ако смята да ми го плюнчи, за да трие, всеки път след като надраска нещо, ще му го взема. Прибра си го в джеба и май после го беше търкал, 'щото на другия ден не си личеше).

Заспахте ли??

П.п. Взех тука и един жалъкСи с 3-ка, да си поиграя и аз. Мислех да го сменя за 4-ка, ама реших, че няма смисъл (като бях малък, на мама и беше все едно дали ще докарам 3ка или 4ка от даскало - все шамари раздаваше). Та.. и 3ката става - сложих и едно костюм-че, един лунчер (някой ще каже "става 'щот' си ги сложил тия" - ми кат' ги има, 'що да не ги сложа? К'о пречи).

А сега и по темата: (реших тука да пиша, вместо да отварям нова тема. Нищо, че не е по въпроса, ама ако модовете решат, нека да я преместят където трябва/решат... - както се изразяват много често нови и не толкова нови потребители).

Размерите от първа страница (предоставени ни любезно от Grievous) не ги погледнах!!! Сори, ма не отбирам от толко цифри, па и хиксове като има - 'ептен. Ама ви четох и май става ясно, че ще има уголемяване (на екрана). Моето мнение (не, че досега съм преписвал от друг) е: ма нека бее... Кат' има - има, кат' нема - нема. Ще си взема (ако има оферта) и ще свикна - к'во толко'.

А на колегите - не се заяждайте де (щях да пиша "бе", ама баба викаше, че не било културно и реших да не се разсърди някой...). Някой ще си помисли че нямате печки вкъщи и се напрягате само за да се стоплите.

И към модовете: Ейй ако ме баннете за много писане ..... обещавам тук пред всички, че поне месец няма да напиша нищо!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ги разбирам тези младежи аз. Същото е като да си вземеш КИЯ и да идеш във форума на BMW да изразиш лично мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми е т'ва е. Долна демокрация. Имаш лично мнение и те бОли фара къде го казваш. Виж в Корея (южна или северна трябва да проверя) няма такива работи. Има едно мнение - к'во' каже шефа, т'ва е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и мен ме боли фара къде и как си изказвам мнението, но лека полека отивам към бан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Южна е със сигурност, в Северна е тотална демокрация, няма шефове и диктатори!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, бан? Ако няма драки(надявам се градивни и без агресия), форумът ще стане като безсолна манджа или макдоналдс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, от slaf, разбрахме, че и в северната част на Корея се ЖаФкат, кое ренде стърже по-добре тиква - с андроид или с ябълка. Ако и пият - зарязвам я тая Виена и Фащам нощния влак. Само да кажете дали е студено, да не се прецакам по Жапанки LuiVi там, че те да ми се смеят - хубу, ма ще ми е 'ладно.

П.п. Как да му пусна like на Alxx и същевременно dislike на mcdonalds??

uze8e5a7.jpg

И ръкавици са 'зели да продават тия??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей,като ви слуша(така де чете) човек чак ще почне да се чуди-я акции,я сте служители...

П.П.

Само ми кажете защо стигнахме от Apple до Малдоналдс... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'щото всички спят и доде не ни усетят да наакаме :) (или поне аз)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що бе готина е така, наакана ;). Погледни реално - няма интересни теми за четене - джейла е вече на 5-та страница на таблоида, iOS и т.н. до или при некролозите, 1-ва страница -празна. А тука има от всичко - политика, демокрация, спорт, манджа, само чалга липсва (нема я Андреа да бучи). На Епъл фронта нищо се не случва. На дроидския - яка забава, бълва се продукция като за световно , наредени консервите една до друга, етикетите различни, картинките различни, разфасовките - 2-3 грамажа, а вътре копърка. С очички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Размерът има значение, но ОС е нещото, което ме кара да съм техен роб и последовател! Може да са скъпи(щот сме бедни), да няма безброй артикули в различни размери и форми, но ОС-ът им е толкова мазен, че нямат конкуренция на пазара.

Всеки прави сам своя избор в живота и никой няма право да го съди за това!

Aз съм един от хората, които са плюли по Apple до 2009г., а сега... съм е**си сектанта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mirror, много добре казано, споделям напълно :biggrin:

Първия iPhone го придобих почти веднага, след като излезе и… откачих. Голям за вкуса ми тогава, не можех да го ползвам с една ръка, най-вече докато шофирам не можех да пиша и това ме дразнеше ужасно, да не говорим за липсата на 3G и още на много малко места WiFi. Добре, че все още не бях изхвърлил Nokia -та си, тогава Seria E беше хит :huh:За мен 4 -та направи разликата и уби всичко!

:heartbeat:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то ние това се опитахме да обясним, че всеки си прави сам избор, само че тоя дето си е купил Киа да не идва тук да ни се хвали, че двигателя му бил 2.2, а на БМВ-то само 1.8 и че ако не пуснат двигатели 2.2, че и с различни размери на предното стъкло щели да фалират, та по тоя повод и ние сме балъци, че сме си го купили.

Редактирано от Anton
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...