Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Български речник във вградения iOS речник с опция "Define"


Tzvetandacov

Въпрос

След дълго време чакане някой по-разбиращ от мен да импортне български речник в основния речник на iOS най-накрая днес реших, че ще експериментирам и въпреки лайчните си познания в тази сфера, късметът отново ми се усмихна!

Дълги години си ползвам пакета "Bulgarian_language_pack_v1.2", свободен пакет от официалния сайт на Apple и днес реших да се поровя в съдържанието му със софтуера за Mac OS X "Pacifist". Маунтвайки първо .dmg- файла на речника, после с десен бутон: Open with: - Pacifist. След като зареди излиза Contents of Bulgarian_Language_Pack_v1.2, от падащото меню (стрелката пред надписа) Излизат още 3 колонки, цъкаме на 2-рата, а именно: Contents of enbg.pkg, падащо меню, излиза папка "en_bg.dictionary" и в нея подпапка "Contents". Именно тази папка екстрактваме на локален диск на компютъра си.

Тази папка чрез iTools или подобна програма си я копираме във iOS устройството във var/mobile/library/Assets/com_apple_MobileAsset_DictionaryServices_dictionary2/(подпапка с букви и цифри).asset/AssetData/New Oxford American Dictionary.dictionary и в нея поставяме папката "Contents, като овъррайтваме съществуващата папка, респринг на устройството и Voila !

Весело превеждане, и веднага една препоръка за туийк - SpotDefine - пишете думата на английски в спотлайт и първия резултат ви е Search Dictionary.

P.S Тъкмо си качих и българско-английският пакет, като за целта първо свалих един чуждоезичен речник ( Dutch ) от бутона Manage на iOS Dictionary-то и после в неговата папка var/mobile/library/Assets/com_apple_MobileAsset_DictionaryServices_dictionary2/(подпапката на Dutch с букви и цифри).asset и така нататък пак се замества папката Contents с тази от пакета Bulgarian_language_pack_v1.2., респринг и се появява.

Ето и папките с файловете:

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

15 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Ако беше дал директно папката, щеше да е по-удобно. Особено ако сме през телефоните ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не можеш ли да ълоаднеш тази папка content някъде та да я изтеглим?

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Все незнам да не стана в конфликт с правилата на форума за ъплоудване на файлове, затова не смея от първия път! :smile:

http://dox.bg/files/dw?a=1d68f318d2

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Браво много добро ръководство .

Работи без проблем .

Само правата на папката контент трябва да се оправят и готово

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да качи някой в Dropbox,че от телефона не може да се свали;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пичове, извън темата е, но искам да помоля някой, който разполага с iOS 6 на iPhone да ми даде папката на бележките "Mobilenotes.app" Намира се в главната директория/Applications. Много ме дразни новият вид в iOS 7 и искам да си оправя юзер интерфейса, както си ми харесваше преди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да не отварям нова тема за вградените речници, на някой да му прави проблеми - теля речника дефинира дума, отварям след малко или в друго приложение - дава речника като не свален и не намира нищо. Тегля на ново и пак така ?! (става въпрос за вградения Japanese-English)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Може, но при разархевирането се омазва.пп: Стана

Шамане, кво нарпави, че се получи? При мен не ще и не ще да разархивира. Дава ми код 2304

Редактирано от gogogetov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Къде ли не го свалях и не го разархивирах. Не иска. Ще се пробвам през компа. Благодаря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хе, е можеше да ми пишеш, щях да ти пратя дикт файловете директно ;)

Аз съм авторът му

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от tashev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Офф: Г-н Ташев, махнали са пакета от сайта на Apple. Aко може да го качите някъде друагде?

П.п.: Открих го: http://mac.tashev.info

Редактирано от gogzy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...