Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Стив Возняк: Apple трябва да произвежда и смартфони с Android


Asen_77

Recommended Posts

Тая вечер доволно се доразвих с узо после с бира имам и домашна ракия, но утре съм на бачкане.

Иначе тоя горе е прав: снощи флашнах нов РОМ а днес нов кърнъл :))

Sent from my SM-N9005

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 288
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • JVV

    54

  • Anthony

    29

  • kal1ch

    27

  • iPhoneman

    27

Забравяте, че колелото на историята се върти само напред. Рано или късно Епъл ще си променят философията и политиката и не защото го казвам аз, а защото ПАЗАРЪТ го изисква. Не знам за какво сте се вкопчили в тези размери. Телевизори или не това е бъдещето. Целта на компаниите е да ни промият мозъците, за да им ходим по свирката. Щом едни са пробили с големи екрани всички ще ги последват! Парите въртят бизнеса - не шепа хора от BGiPhone форум!

По твоята логика: Щом едни са пробили с Windows, и другите е трябвало да ги последват.

А дали наистина е така?

Apple са лидери, а не последователи. Може да си крадват това-онова от време на време, но не бих казал, че се трогват особено от продажбите на фаблети. Или поне така претендират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то с големи Touch дисплей през последната петилетка пробиха първи Apple Inc. със iPad - 10 инча и в последствие и висока резолюция. Поправи ме, ако греша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би защото едното е таблет, а другото телефон. Предназначенията им са различни някак...

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравяте, че колелото на историята се върти само напред. Рано или късно Епъл ще си променят философията и политиката и не защото го казвам аз, а защото ПАЗАРЪТ го изисква. Не знам за какво сте се вкопчили в тези размери. Телевизори или не това е бъдещето. Целта на компаниите е да ни промият мозъците, за да им ходим по свирката. Щом едни са пробили с големи екрани всички ще ги последват! Парите въртят бизнеса - не шепа хора от BGiPhone форум!

Каква мисъл само... този човек направо ме кефи.

Тия дни ще ти звънна както и на BulgarianSS да пием по едно :)) и разбира се да обсъдим ще пусне ли Епъл андроид телефон.

Sent from my SM-N9005

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефоните на Епъл бяха само два цвята до миналата година и главите си късахте, че няма да има ярки цветове, ама какво се случи?

Какво се случи.. Наложи се Тим Кук да признае, че не са доволни от продажбите. Същото, което ще се случи ако пуснат телефон с 5-инчов екран, или пази боже с андроид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хвана ме преди да си редактирам мнението. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://mashable.com/2013/09/19/tim-cook-android-low-usage/

"There’s always a large junk part of the market," he said. "We’re not in the junk business ...

Federighi added: “New? New is easy. Right is hard.”

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:)) :)) хахаха добре се забавляваме.

Ще го уволни на мига, как ще прави изказвания за това недоразумение андроид... вън, отивай в гугъл :))

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е поне вече знаем кой си. Каква ще е съдбата на Возняк след това му изказване? Ще го уволниш ли?

В никакъв случай, защото Гугъл веднага ще го лапнат.

Може да прави луди изказвания, но и с хардуера си го бива.

Всъщност, мога да издам една тайна - разработваме iPhone 6 с 6,66 инчов 4K екран, 6 ядрен A66i процесор клекнат на 666 MHz, слот за SD карти и BootCamp който ще поддържа Android, Linux, Windows Phone и т.н. Но с малката подробност, че сами ще трябва да си пишете драйверите за тях - да видите колко сме отворени. ;)

iPhone 6 - дяволски добър.

Май се наспамих вече.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена най-новата иновация - iPhone 6 ще идва с различни аромати, като Зелен Бор, Розова Праскова и..

С две СИМ карти ще е само кафявия модел, който ще е лимитирана серия.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото Android, Андроид умира господа, 3 години не е мръднал крачка напред, по-скоро назад след 4.0 и добре че някои "смели души" го фикснаха, че Google беха захапали дървото. Всеки от вас знае, че всички важни Google фигури отговарящи за Android са уволнени от постовете, И сега какво чакаме !? М..? Apple да оправи ла*ната с допотопният Android ? Възможно е, на последните не им липсват средства.

Така е, тука си много прав. Винаги съм имал усещането, че Google не, но Samsung постоянно копват по някоя друга идея.

Като цяло не могат нищо да налагат сами. Много маркетинг, в повечето случаи за нищо.

Аз имам iPhone 3Gs и 4, Samsung S2 и 4.

Мога спокойно за кажа, че предните модели по никакъв начин не са били нищо особенно, за Samsung говоря.

Засега и миже би за сефте 4-та стана по сполучлива и работща добре.

За iPhone няма какво да говоря, като се замисля случвало ми се е с месеци да не си рестартирам тела, докато при Андроид това нама как да се случи.

И аз съм на мнение, че Samsung скоро ще го издушат...

Ще видим каква ще е 5та след 2 седмици ;)

А за инфрареда който казхме по назад - за мен лично е супер удобна екстра, да било то за климатици, телевизори, каквото се сетиш. Не е както при Симбиан едно време да насочваш тела половин час към ТВ-то докато фане. Съвсем нормално е вече и има прекрасен софт и подръжка.

Редактирано от dingila
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, убягва ли ви или сте идиоти(голяма част)?! Ако Епъл играеше по гайдата на маркетинга и юзърите, никога нямаше да стане каквото е днес. Залитнат ли по "щенията" на пазара, ще спрат да бъдат компанията която прави работещи неща. Зомбиран не съм, но досега няма екосистема която да предложи повече(работещи) неща от Епъл. В този контекст, нека ми е да съм зомбиран. Аз съм комформист, обичам удобните неща, които не ми губят времето с глупости от типа " да почистя кеш-а, че бъг-ва" и да "настроя кърнъл-а, че ми пада батерията бързо". За моя вкус, телефонът е устройство, което се ползва с една ръка. Искам всичко което изтегля от стор-а да върви. За други нужди имам таблет и лаптоп. Много здраве на самсунг и останалите - никога няма да излязат от сянката на копи/пейст компания. Ако някой е наблюдавал корпоративното им "развитие" през годините, знае за какво говоря. На всяка манджа - мерудия и на всяка цена. Гнус ме е от такива.

П.П. Двуядрен 64bit iOS vs octocore android ми звучи точно като Honda Civic Type R vs Hyundai V8 biturbo с кожен салон и два тона ремарке отзад(виртуалната машина на хемороида). Дайте да не си говорим глупости?! Уоз е пич(Dev-team знаят най - добре), ама понякога и той "кърти миФки" с изказвания...

  • Харесвам 10
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че този не бил казал такова нещо.

Да приключваме темата, за край само да покажем статистиката за 2013-та.

" По оценки на компанията Strategy Analytics, през изминалата година по целия свят са били доставени около 990 милиона смартфони, което е абсолютен рекорд.

Ръстът спрямо 2012-а година е 41%. 781,2 млн. телефони от общия брой продадени устройства са били управлявани от Android, което прави 78,9% от пазара.

Делът на iPhone е бил 15,5% спрямо 19,4% през 2012 година."

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И пак стигаме до ламерското сравнение iPhone vs. Android! Правиш ли разлика???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха пак с тоя пазарен дял. Веднага ще контрирам със следното:

Apple са спечелили приход 37 милиарда долара за 2013, което е повече от всички останали производители взети заедно. Повечето Андроиди се продават на загуба - затова толкова народ ги притежава.

От производителите на Андроид, само Самсунг имат печалба за 2013. Искаш ли да ти издам реалната причина?

За 2013 година Самсунг са изхарчили 14 милиарда долара за маркетинг, а Apple само 1 милиард. В тези 14 милиарда влизат какви ли не реклами, платени ревюта и какво ли още не, и после на мен ще викате, че съм зомби с промит мозък.

Едно време за Apple феновете се казваше, че са жертви на маркетинга. Вече не смятам, че е така.

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С последното изречение съм напълно съгласен :)

Това с пазарния дял е супер спекулативно. И понеже обичате примери с коли. Пазарният дял на ниския клас автомобили е доста по-голям от луксозния такъв. Това автоматично ги прави по-добри ?

Редактирано от drjivago
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ги прави по-добри, но ги прави по-достъпни за по-голяма част от населението ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи по какво е тая диплома. Ако си инженер, недей да я късаш, може да ти потрябва. Ако си икономист и да я скъсаш все тая. То в нашата държава икономисти колкото искаш и все се изказват компетентно, а се вижда на какво дередже сме. Естествено, че на Apple има пука за печалбата. Всеки бизнес е основан, за да печели. Увлечени в модата на пазарния дял и да бъдат вечно актуални с най-новите технологии много компании забравиха за печалбата си и забравиха да правят стратегии за развитието си. Блекбери, Майкрософт, HTC са типични примери. Всички тези си помислиха, че като имаш пазарен дял печалбите ще дойдат сами. HTC са млада компания в сравнение с останалите играчи на пазара и явно не си направиха сметките както трябва, а и не е лесно да пробиеш. Останалите обаче тотално си прецакаха стратегиите, а дали изобщо и маха такива (Блекбери). Apple май е единствената компания във възход през последните 20 години. За Самсунг какво да кажем? Alxx вече го каза в последното си мнение по въпроса. Самсунг никога не е бил на върха на нищо, освен на върха на корупцията в собствената си държава. Самсунг печели от продажбата на компоненти. Целият им останал бизнес е базиран на копиране на продуктите на други производители - телевизори, телефони, смартфони, перални и т.н. Накрая, за да съм ясен, ще кажа, че мен ме дразнят пророческите ви коментари и "даването на акъл" на една от двете единствено печеливши технологични компании в съвремието. Хайде коментирайте само реалните факти и известната ни история. Аз например не давам акъл на Самсунг какво трябва да направят. Те са много добри в копирането и това им носи определени печалби, но никога няма да бъдат най-добрите в нещо друго освен копирането. Това е историята им. Гошо сега ще ме пита дали работя за Apple. Не, не работя и нямам акции на Apple. Просто обичам нещата да са точни фактологично. За съжаление обаче никога няма да разберем реално колко фаблета е продал Самсунг, защото те не репортват точни данни за никой от продуктите си. Така че по този въпрос все може да си спекулира, че са стотици милиони или милиарди. Т.е. пазарния дял на Самсунг е изцяло измислен. 80% от смартфоните били с андроид, а само Apple реализира печалба от продажбата на смартфони. Значи само на Apple им пука за печалбата, а на другите не им пука (те са много загрижени за потребителя) и затова ги раздават и продават на загуба, така ли? Хайде мислете малко като пишете бе, хора!

  • Харесвам 7
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Второто никога не съм казвал, напротив. По какво се води е повече от ясно - чичко Стив им завеща проста и работеща схема да ти продадат добре направено устройство с немного функции, но добре работещи. Който има нужда от повече, да плаща в техния магазин за софтуер. Разликата с хемороида е, че всичко работи на поддържаните устройства, а не да се чудиш ще тръгне ли, как, дали няма да те краде с смс-и и т.н. Няма смисъл да се опитваш да ме разубеждаваш, сеира с андрешкото го гледам всеки ден вкъщи - жена ми е принудена да се мъчи с таблет л@йново.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@kal1ch акцента пада върху онези 4% загуба за иОС, а не какво е съотношението иОС вс андроид.

Мислиш ли, че тия 4% са малко... ако и тая година имат такъв спад те ще отидат на 10% пазарен дял.

Това си е много притеснително, убеден съм, че за да не се случи вече са намислили стратегия.

И едва ли ще предложат нещо кой знае колко иновативно, много по-лесно ще им бъде да пуснат различни размери за всеки вкус.

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според теб кое ги вълнува повече - пазарния дял, който е единственото предимство на Андроид, или чистата печалба? Прочети, моля те, мненията на Anton и Alxx® и поне малко вникни в смисъла им.

Спрете да робувате на платените статии за пазарен дял. Пазарния дял не струва нищо, ако не ти носи печалба. Както написах по-горе, само Самсунг печелят от смартфони, и то с ОГРОМЕН МАРКЕТИНГОВ БЮДЖЕТ - иначе няма да имат шанс.

От прословутия пазарен дял на Андроид печели само и единствено Гугъл.

А, и още нещо - "спад" е само в имагинерните стъкмистики. Apple растат по продажби и приходи, пък ти ми говори за спадове и пазарен дял.. Направо не знам да се смея ли, да плача ли.

  • Харесвам 6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...