Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Стив Возняк: Apple трябва да произвежда и смартфони с Android


Asen_77

Recommended Posts

MMJ и когато различни размери за всеки вкус не повиши пазарния им дял, защото пазарът е залят от евтини устройства с Android, които се продават на загуба или в най-добрия случай на нулева печалба, ще ни черпиш ли всички по една бира или тогава ще имаш нови пророчества и съвети как Apple да се спаси от сигурния фалит? Какъв е пазарният дял на Galaxy S4, Galaxy Note и HTC One? Дали взети заедно се приближават до пазарния дял на iPhone? Нека да сравняваме ябълки с ябълки, а не ябълки с джанки.

Свършиха ми харесванията иначе последния пост на kal1ch също е много верен.

  • Харесвам 6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 288
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • JVV

    54

  • Anthony

    29

  • kal1ch

    27

  • iPhoneman

    27

И едва ли ще предложат нещо кой знае колко иновативно, много по-лесно ще им бъде да пуснат различни размери за всеки вкус.

Така си помисли и Балмър през 2007 и захапа дървото, също и RIM, както и Google с копирането на BlackBerry и имитацията на BlackBerry OS с Android.

Най-бързи се оказаха Google, които веднага копираха iOS при Android, въпреки че резултатът бе плачевен.

Колко "иновативни" да е новото предложение на Apple, че да сте доволни всички ?! Ако има такова разбира се..

Не е ли достатъчно, че вече 7 години 99.99% от смартфоните са копие на iPhone на Apple. Но не разбира се, Apple нямат иновации. Факт е, че една иновация на всеки 10 години им е достатъчна.

Всички компании копират от Apple в момента, ако желаят да печелят пари разбира се.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички компании копират от Apple в момента, ако желаят да печелят пари разбира се.

Нали само Епъл печели от продажбата на смартфони? Другите ги продават на загуба :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@kal1ch акцента пада върху онези 4% загуба за иОС, а не какво е съотношението иОС вс андроид.

Мислиш ли, че тия 4% са малко... ако и тая година имат такъв спад те ще отидат на 10% пазарен дял.

Това си е много притеснително, убеден съм, че за да не се случи вече са намислили стратегия.

И едва ли ще предложат нещо кой знае колко иновативно, много по-лесно ще им бъде да пуснат различни размери за всеки вкус.

Sent from my SM-N9005

Какъв спад бе младеж? Дреме им на Apple за пазарния дял при боклучавите 200 доларови junk андроид телефони.

http://www.nytimes.c...sales.html?_r=0

Естествено че дялът на iOS ще продължава да спада. Поне докато тия с нокиите с фенерче си ги сменят с junk андроид телефон.

Какво да си купят? iPhone 5S ли?

Ето го къде е реалният спад:

http://www.dailytech...ticle34196c.htm

Ето и колко им дреме на Apple за тоя пазар:

http://mashable.com/...roid-low-usage/

"There’s always a large junk part of the market," he said. "We’re not in the junk business ...

Apple се интересуват от profit share. Не от пазарен дял.

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали само Епъл печели от продажбата на смартфони? Другите ги продават на загуба :tooth:

Да кажем, че за да докарат 20,6 милиарда печалба за 2013, Гнусмас са изхарчили 14 милиарда за маркетинг. Голямата печалба. ;)

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IDC data shows 66% of Android's 81% smartphone share are junk phones selling for $215

http://appleinsider.com/articles/13/11/12/idc-data-shows-66-of-androids-81-smartphone-share-are-junk-phones-selling-for-215

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда периода е толкова беден на новини в областта, щом се цитират широко подобни изцепки като тази. А тя не му е първата и аз се чудя тоя за какъв се взема (в действителност аз не знам какъв е освен, че бил акционер в Епъл по джобсово време). Всеки може да ръси подобни взаимноизключващи се предложения като него, но има само два начина да бъдат публикувани и пропагандирани публично, а не в компания с приятели на чаша джак в бара:

1. Да го приемат за гуру в областта.

2. Да го знаят всички като селския идиот с анекдотите - Дай да се посмееме малко след тежкия работен ден...

Какво да го дъвчеме, ако върнем лентата назад 2 години подобни налудничави изказвания от него са повече, отколкото идеите от някой като Джобс за цял живот. Изглежда човекът си прави гаргара с псевдо журналисти и медии. Няма друго обяснение. Мести темата в Говорилня!

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем, че за да докарат 20,6 милиарда печалба за 2013, Гнусмас са изхарчили 14 милиарда за маркетинг. Голямата печалба. ;)

Интересно откъде имаш тези данни? С удоволствие бих ги прочел, тъй като финансовите отчети за 2013 още ги няма. За 2012 оборотът на Самсунг е 200 милиарда, оперативната печалба е около 30 милиарда, което е близо 15% от оборота. Нетната печалба е 23 милиарда. Това е меко казано впечатляващ резултат за производител. Не ми се четеше по отделни пера, за да видя колко са им маркетинговите разходи, но не виждам да има голямо значение. Аз също не харесвам Самсунг, но пък сляпото хейтване е безсмислено. Компанията е основен фактор на пазара и почти всички компании са в пряка или косвена зависимост от тях.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, Андроид се разпространява абсолютно безплатно от Google и не прибират никакви пари директно. Може и да почнеш да правиш телефони, само трябва да си напишеш драйверите, а ОС си го дърпаш свободно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти в момента говориш за нещо друго. Аз Гугъл не съм ги засягал. Бизнес модела им е успешен и затова съм написал "двете технологични компании, които единствено имат печалба". Проблемът е, че пазарния дял се използва за аргумент "Андроид победи iPhone", т.е. сравняват се ябълки с джанки. Аз казвам, нека да сравняваме iPhone s GS4/Note, че даже и плюс флагмана на HTC. Тогава може би ще сме коректни до някаква степен. Андроид за мен е много зле, но дори не коментирах това, тъй като спорът беше за пазарния дял и защо той е такъв. Дали Гугъл го дава безплатно или не ми е все тая. Най-вероятно е безплатно. Техния бизнес е в рекламите и всичко друго е странично и помощно средство за реализация на реклами. Не виждам какво има на тона ми.

Редактирано от Anton
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно откъде имаш тези данни? С удоволствие бих ги прочел, тъй като финансовите отчети за 2013 още ги няма. За 2012 оборотът на Самсунг е 200 милиарда, оперативната печалба е около 30 милиарда, което е близо 15% от оборота. Нетната печалба е 23 милиарда. Това е меко казано впечатляващ резултат за производител. Не ми се четеше по отделни пера, за да видя колко са им маркетинговите разходи, но не виждам да има голямо значение. Аз също не харесвам Самсунг, но пък сляпото хейтване е безсмислено. Компанията е основен фактор на пазара и почти всички компании са в пряка или косвена зависимост от тях.

Ето, за да не съм голословен.

http://money.cnn.com...id=G500_sp_full

Samsung - 178,6 милиарда приход; 20,6 милиарда нетна печалба.

Apple - 156,6 милиарда приход, 41,7 милиарда нетна печалба.

http://in.reuters.co...E9AQ0EC20131128

Ето и за маркетинговия бюджет на Samsung за 2013 година.

http://www.tuaw.com/...ft-and-samsung/

Тук има и за маркетинговия бюджет на Apple.

Съжалявам, ако мислите, че пиша наизуст - обикновено проучвам вместо да седна да пиша глупости. :smile:

Това не го знаех, но не ми се вярва да е съвсем гифт! Все с нещо се обеспечават.

Google таксуват (незначителни суми) единствено за пакета услуги, който предлагат - Gmail, Play Store и т.н. Иначе свободно можеш да си направиш телефон с Андроид, но без Cloud услугите.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И понеже се ядосвате с това, че някой дава акъл на копаниите - не се ли ядосвате, когато някой излезе с такива точни данни, които сега пък са верни.

А забравих кой се крие зад този ник! :biggrin:

Айде и ройтерс, да е по-достоверно.

http://www.reuters.com/article/2013/11/27/us-samsung-marketing-idUSBRE9AQ18720131127

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами Kal1ch, да, точно това си мисля. Има официални финансови отчети, които може да си дръпнеш от сайта на Самсунг и те нямат много общо с даденото от теб. Все пак са публична компания и нищо не остава скрито. Резултатите за 2013 още ги няма, но според мен е абсурдно да са по-ниски от миналогодишните, при положение, че компанията има сериозен ръст. Ето, ще те улесня:

http://www.samsung.com/bg/aboutsamsung/samsungelectronics/companyreports.html

A когато човек иска да се информира наистина, най-добре да го направи директно от източника, а не от новинарски сайтове. Като излезе официалния отчет за 2013, тогава може да го коментираме. Иначе виж и в американския сайт, там са го направили по-прегледно:

http://www.samsung.com/us/aboutsamsung/investor_relations/financial_information/financial_highlights.html

Обърни внимание на драстичното нарастване на оперативната и нетна печалба за 1 година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anthony, значи като не можеш да обориш цифрите, оборваш източника им? По тази логика не можем ли да кажем "на Самсунг ли да вярвам, които са известни по целия свят с корупционните си практики в цялата си история и с подправянето на бенчмаркове? Какво им пречи да си подправят и финансовия отчет?"

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Samsung не са предоставили данни все още. Anthony просто се съмнява че биха могли да имат спад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anthony, значи като не можеш да обориш цифрите, оборваш източника им? По тази логика не можем ли да кажем "на Самсунг ли да вярвам, които са известни по целия свят с корупционните си практики в цялата си история и с подправянето на бенчмаркове? Какво им пречи да си подправят и финансовия отчет?"

Именно. Не мога да вярвам на Самсунг, защото твърде много пъти са доказали, че обичат да манипулират числа от всякакъв вид за собствена изгода.

Защо вместо да обявят реални продажби, обявяват произведени бройки пратени до магазини/оператори? Сигурно ще е заради маркетинга. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека не забравяме че перото телефони на Самсунг е миниатюрна част от цялото им портфолио!

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е новинарски сайт. Нека изчакаме да се появи на сайта на компанията.

http://bgr.com/2014/01/24/samsung-q4-2013-earnings/

Samsung on Friday posted its earnings report for the fourth quarter of 2013, missing estimates and confirming the unaudited numbers it revealed a few weeks ago. The company reported record revenues of 59.28 trillion won ($54.95 billion), but operating profit was at 8.31 trillion won ($7.7 billion) for Q4 2013, an 18% dropped compared to the previous quarter when it reported 10.16 trillion won profit ($9.40 billion) – comparatively, the company reported 8.84 trillion ($8.18 billion) won operating profit for the same period in 2012.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чувате ли си какво говорите? Става въпрос за ПУБЛИЧНА компания, която получава ЗАДЪЛЖИТЕЛНО одит от световен одитор. Не знам какво са манипулирали, но финансовите отчети е абсурдно да се подправят. Компанията има хиляди или милиони акционери, как точно ги лъжат. Аз спирам да споря, явно някои хора наистина не мога да гледат по-далеч от носа си.

П.П.

Kal1ch не можел да вярва на Самсунг, но вярва на някакъв сайт, който публикува инфо за тях. Този сайт откъде взима информацията си? Може би следи и брои всички продажби на компанията, знае им разходите или имат вътрешен човек в счетоводството им, който им снася инфо от черното счетоводство? :tooth:

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anthony, може ли да ми обясниш как Гърция в продължение на 20-25 години лъже Европейския съюз за икономическото си състояние и за състоянието на финансовата си система като цяло? Що си мислиш, че Самсунг не може да лъже, след като една държава го е правила в продължение на десетилетия? Някой като ми каже световна компания. Размерите на корупцията в света са 100-ци пъти по-големи от тези, които познаваме в нашата миниатюрна държавица.

Да не говорим, че в случая изразих хипотеза на база на твоите съмнения в източниците на информация, а не съм казал, че го правят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anthony, може ли да ми обясниш как Гърция в продължение на 20-25 години лъже Европейския съюз за икономическото си състояние и за състоянието на финансовата си система като цяло? Що си мислиш, че Самсунг не може да лъже, след като една държава го е правила в продължение на десетилетия? Някой като ми каже световна компания. Размерите на корупцията в света са 100-ци пъти по-големи от тези, които познаваме в нашата миниатюрна държавица.

Да не говорим, че в случая изразих хипотеза на база на твоите съмнения в източниците на информация, а не съм казал, че го правят.

Добре, приемаме, че е така. Всички могат да излъжат, одиторите ряпа да ядат. Разбира се, има само една честна компания, която никога не лъже потребителите и акционерите си, всички останали са ебаси и мошениците :biggrin:

А JVV ви показва нагледно как се прави. Въпреки слабия Q4, като цяло ръстът на печалбата им ще е с поне 15% по-висок от миналата година, което си е доста сериозно постижение. Не знам само как ще платят дивидент на акционерите си, след като лъжат толкова много :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anthony, по-скоро бих казал че има само една компания, която е толкова лъжлива и корумпирана, и тя е Самсунг. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж, ти пак обръщаш нещата. Ние говорим за Самсунг. Може и Епъл нещо да лъжат, знам ли ги. Само че Епъл постват реални данни за продажбите си и после може да се направи сравнение с финасовите резултати. При Самсунг не е така. Като цяло изопачаваш дискусията, за да избягаш от това, че хората ти обориха фактите с контра факти и от източници, които засега са с неопетнена репутация, за разлика от тази на Самсунг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...