Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Турция окова интернет


BulgarianSS

Recommended Posts

1184915_375_282_4x3.jpg

AP/БТА

Турският парламент прие законопроект, който дава повече права над правителството за контрол върху уебсайтовете в страната. Отсега нататък турските власти ще могатда блокират достъпа страници, без да искат преди това решение от съда, пише BBC.

Наред с това новият закон ще задължи интернет доставчиците в страната да пазят информация за потребителската активност за период от 2 години и при поискване да я предоставят на държавните органи.

Опозицията в Турция реагира остро, като определи законопроекта като атака срещу свободата на словото в страната

Интернет достъпът в Турция вече е ограничен, а хиляди сайтове – блокирани. Турският премиер Реджеп Ердоган отворено критикува интернет пространството, наричайки Twitter "напаст" и определяйки социалните медии като "най-лошата заплаха за обществото".

Както Twitter, така и Facebook бяха широко използвани от антиправителствените протестиращи миналата година за разпространение на информация по време на демонстрациите, припомнят от BBC.

Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (OSCE) каза, че според новия закон телекомуникационните компании в Турция ще могат да събират информация за интернет потребителите без никакви законови ограничения, а самите потребители никога не биха разбрали как и кога са взети техните данни.

Източник: цялото интернет пространство

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и дума не е-надали са я чували....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте ръсили глупости бре. Турция диктува модата на балканите, че и оттатък тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо изненадващо, тази страна винаги се е държала като всяка мюсюлманска страна в Азия.

Демокрацията е само дума.

Ти каза това. Аз не съм напълно съгласен. Какво има за схващане!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Турция има страшно силна икономика, една от водещите, а от там и мода и култура....казах за съжаление, защото малко завиждам, но това е действителността, хубаво щеше да е и БГ да е силна държава, но за съжаление комунистическия строй ни връща в началото на една средно силна икономически независима държава!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде отиде бе човек!!? Какво робство, какви кланета! Не говорим за това изобщо. Сашо каза каквото трябваше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти къде кривна бре?

П. С. Оп, застъпихме се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледната точка на Виктор хич не е погрешна. Помня изказването на Йозал отпреди десетина - дванадесет години:

"Булгаристан отново ще бъде наш, само този път ще си го купим".

Иначе, да, Турция е голяма сила в момента и не само в балкански мащаб. Много грешно е да се подценява втората по скорост на растежа икономика в света.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да забравим,няма да простим.

Иначе-прави сте за всичко,но тук става въпрос за интернет-а и свободата на словото-където сигурно са на предпоследно място...след Северна Корея разбира се...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли колко земи има изкупени на БГ територия от турски граждани директно и скрито?

Скоро ми се струва, че ще се намираме на друга територия/земя/, ЕС ни държи още като самостоятелна държава. В Югоизточна БГ, Доган, си говори на турски и всички го разбират. Малкото български хора, които са останали в този край много трудно могат да си намерят работа, и е задължително владеенето на Турски език.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То май ти започна.

Ще те помоля да си оправиш малко и езика!

Га си живях още в Бълканите.

Това, че съм от Стара Загора не ме прави "Га" говорящ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous, той едва ли имаше това предвид с "га"-то. Според мен просто го използва като стара форма на когато.

Турция в последните години много силно вървеше към европеизация. Даваше сигнали, че иска да е модерна държава, която принадлежи към модерния и цивилизован свят. Напоследък обаче и по-точно в последната година на Ердоган нещо му изби клапана и започна да забравя за демокрацията и свободата.

Това, което каза Алекс също е вярно разбира се. Като най-силната икономика в региона и втората по растеж, след Китай, няма как да не диктува политиката наоколо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хвала на комшиите!

Да, може би малко са се изхвърлили, но те могат да си го позволят, а и по този начин показват кой поръчва музиката и кой плаща.

Не, че след време няма да клекнат и да либерализират и тази забрана, но това е политика и евала им правя, че я имат и налагат решенията си по този начин.

Ние тук сме другата крайност (в България имам предвид) - лъжем се и се мамим поголовно в интернет, хората горят с пари и покупки, всеки втори върти далавери и заобикаля закони в този прословут интернет.

За шибаната продажба на мейл листи за 50-100 лева наляво-надясно и за това, че държавата ни е 90% жалки опити за онлайн търговия чрез спам в мейли, няма какво да говорим.

Продават ми земя, хотели, бельо, екскурзии, хидроизолации, душкабини, керемиди и вар, бригадирски колички и работно облекло, автомобили, самолетни билети и гориво, хора, бъбреци, къркане и прочие и прочие намаления и промоции.

И никой не го интересува на какъв таргет се обажда този мейл, на какви години, покупателна способност и т.н.

Мизерници сме били, мизерници сме и мизервици ще си останем още доста години.

За съжаление.

Та изреждайки всичко по-горе с удоволствие бих подкрепил един такъв железен (откъм санкции) закон в глупавата ни държава, от който да понапълнят гащите всички псевдо бизнесмени и баш тарикати.

Хайде спирам до тук, пък вие се бийте в гърдите с измислената българска чест и гордост, която се среща само на маса след две шишета ракия и по форуми и фейсбуци най-вече.

В същото време улиците са празни откъм протести, защото кръчмите и кафенетата са пълни, а българина се чувства социално значим, когато подкрепи три групи протестиращи във ФБ и се подпише в три оналйн подписки против всякакви смехотворни каузи.

пп. Всяка прилика с лица и събития е случайна.

Разбира се, говоря по-горе за мнозинството българи, което не прави всички такива.

Има и други, но те са много, много малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хвала на комшиите!

Да, може би малко са се изхвърлили, но те могат да си го позволят, а и по този начин показват кой поръчва музиката и кой плаща.

Не, че след време няма да клекнат и да либерализират и тази забрана, но това е политика и евала им правя, че я имат и налагат решенията си по този начин.

Това са пълни глупости!

За кое им викаш хвала? Може би на това, че Ердоган първо намали влиянието на армията и арестува, и затвори почти всички генерали за държавна измяна? Може би на това, че иска народа да е необразован и неинформиран защото необразован народ се управлява по-лесно? Може би на това, че помля, като истински диктатор, протестиращите хора? Може би на това, че членовете на неговата партия имат привилегии, които другите нямат? Ограничаването на интернет страниците е за цел да следи, кой е с властта и кой не е. Всеки, който не е, отива в затвора. Това познато ли ти е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това следва да съдим, че в Украйна се случва същото. Така ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости!

За кое им викаш хвала? Може би на това, че Ердоган първо намали влиянието на армията и арестува, и затвори почти всички генерали за държавна измяна? Може би на това, че иска народа да е необразован и неинформиран защото необразован народ се управлява по-лесно? Може би на това, че помля, като истински диктатор, протестиращите хора? Може би на това, че членовете на неговата партия имат привилегии, които другите нямат? Ограничаването на интернет страниците е за цел да следи, кой е с властта и кой не е. Всеки, който не е, отива в затвора. Това познато ли ти е?

Няма лошо да квалифицираш нечие писане ей така, с лека ръка.

Естествено ще намали влиянието на армията и ще хвърли генералите в затвора.

Нима ние сме по-добре, като оставихме всички генерали да ръководят държавата и да въртят най-големите пари с контрабандата?!?!

Нали в България това ни е проблема, че не сме видяли никой осъден в затвора, забрави ли?!?!

Всъщност знаеш ли какво, изтривам по-голямата част от написаното и ще оставя само увода.

Правя го не защото нямам какво да напиша и за протестиращите на площадите в Турция и относно привилегиите на управляващите партии, но всеки с малко мозък в главата си може да ти отговори по-добре и по-аргументирано от мен.

В крайна сметка темата е за ограничаването на интернет правата в Турция, а не за външната и вътрешна политика.

Споменал съм всичко в моя коментар в контекста на подкрепата на тезата ми, относно това защо подкрепям такъв закон (и казах също, че са попрекалили, но няма кой да чете, а...) и как горе-долу ще се развият нещата в близко бъдеще.

Ако толкова ти се коментират генералите и протестиращите в съседна Турция, отвори една тема в подходящия раздел и започвай.

Само се въздържай от квалификации на коментарите дали са глупости или умности, защото преценката ти е субективна и това, което за теб е глупост, за други хора може да е най-умното и кадърно нещо на света.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Украйна протестират срещу определени решения на президента, който се опитва да угоди на Русия, а в Турция срещу премиера, който иска да подтисне народа си, с цел диктатура. Това е мое мнение.

Не можеш да кажеш на някой хвала, евала и т.н затова, че подтиска народа си. Ограниченията в интернет са следствие на всичко, което бях написал по-горе. Нали 10-ти ноември беше точно срещу такъв вид политика?

П.С Може би се изразих остро. Извинявай. Не трябваше да казвам глупост, а че не съм съгласен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега аз ще кажа, че това което казваш за украинците са глупости. Там съм (в Киев) поне веднъж на два месеца и мога да ти кажа, че не протестират заради никакви решения! Те ненавиждат управляващите ги!! Попитай таксиметров шофьор, попитай сервитьорка, магазинерка, полицай... Всички ще ти го кажат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе…не знам за Украйна, ама знам, че Турция прогресира под диктата на Ердоган. Дисциплината е рецептата за успех, но си има цена. Хитлер(исторически е ясно като какъв е определен) е вдигнал Германия до недостижими висоти в развитието на индустрията(ако се абстрахираме от нацистката му същност). Под управлението на Тито(има много "за" и "против"), бивша Югославия става най - силната след СССР икономика в източния блок. Путин го псуват в Русия, но той събуди руската мечка и в момента е по - голяма заплаха за запада, отколкото СССР по времето на Хрушчов. Мързи ме да ви давам още примери. Паплач се управлява с желязна ръка, иначе става като България. Факт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...