Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iMessage не работи


techo91

Recommended Posts

Здравейте колеги. Реших да пусна тези тема защото при мен това се оказва най-трудното за тази и предишната ми система.

Първо малко предистория.

Преди 3 месеца имах стар хак със дъно EP41-UD3H, от който бях направил безпроблемна машина със всичко работещо. Първо буутвах с хамелеон, после с химера и накрая с кловер.

При първите 2 буутлоадера имах проблеми с iMessage, но след инсталиране на кловер нещата тръгнаха.

След това ъпгрейднах хардуера със този от подписа, но отново имах проблеми само с iMessage. Пробвах доста неща, но накрая си смених паролата на Apple ID- то и тръгна. Работеше около месец. През това време сменях системни дефиниции, опитвах MacPro 3,1, iMac 12,1, Mac mini и т.н. Естествено от многото тестове iMessage отново се прецака и започна да ми излиза грешка да се свържа с апъл съпорт. Тогава след проби и грешки стигнах до решението. Добавих валидна кредитна карта към Apple ID-то и пак тръгна за около месец. След това вече не пипах нищо и след няколко седмици пак се прецака.

До сега още не съм намерил начин да го подкарам.

Интересно ми е какъв е опита на хакинтошърите във форума. Ако имате подобни проблеми как ги решихте? Предлагам да споделим опит във темата за да си помогнем взаимно.

Със сигурност има още неща които да добавя като инфо, но ще го правя малко по малко.

За протокола, FaceTime се вписва без проблеми всеки път.

Ползвам Mac Pro 3,1 системни дефиниции.

Редактирано от techo91
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...