Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

"Замунда" отново в черния списък на САЩ

gorgior
 Сподели

Recommended Posts

Според американския доклад 10 от най-популярните торент-тракери се хостват в държави от ЕС

Българският торент тракер "Замунда" (Zamunda.net) отново попадна в черния списък на САЩ за пиратски сайтове. Това става ясно от доклад на американското Министерство на търговията, цитиран от ЕUobserver.

Според доклада страните от Европейския съюз (ЕС), в които има хостнати пиратски сайтове са Швеция (Baixedetudo.net, ThePiratebay.se), Полша (DarkWarez.pl ), Великобритания (Mp3Skull.com, PutLocker.com), Чехия (RapidShare.com), Испания (Seriesyonkis.com), Холандия (Uploaded.net ), Франция (Wawa-Mania.ec) и България (Zamunda.net). Останалите сайтове от списъка са хоствани в страни като Канада, Финландия, Китай, Барбуда, Виетнам.

В документа се посочва още, че заради "глобалния си мащаб и популярност" тези сайтове "подкопават важни сравнителни предимства на САЩ в областта на иновациите в ущърб на американските работещи", тъй като голяма част от нелегално споделяната музика, филми или игри са дело на американски артисти и разработчици.

Като мерки за справяне с незаконнтото споделяне на продукти, са посочени различни форми - от наказателни дела и многомилионни глоби, до глоби от порядъка на 600 долара.

В докладът се отбелязва, че в момента има наказателно дело срещу Zamunda.net. Българските торент тракери с много популярни не само в България, но и в останалите страни от региона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Замунда изобщо не се хост-ва в България. Тия псевдожурналисти не им ли писна да "произвеждат" барековини?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твоя любимец, Яворчо, може още да не знае за зелка.орг :) Гледам, нещо не вирее в пресата в последно време. Да не го е хванала твойта клетва и синът му да е по майчинство? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, комунягите му резнаха крилцата и на него. Закриха ГДБОП уж сливайки я с ДАНС и сега Явката най-вероятно прави кафе на някое шефче там. И не само кафе :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Техниката, на която беше тракера е конфискувана от (ДАНС) без да се даде обяснение поради каква причина.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• The torrent tracker are closed by Bulgarian State Agency for National Security

Т'ва нещо, не ми звучи особенно грамотно на английски. Сигурно са горди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 9 месеца по-късно...

Някой да има някакви новини по въпроса - "Защо не се отваря zamunda.se или zelka.org"?

От няколко дни т.нар. оригинална замунда не се отваря :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нет бачка, ясно е на кой шари :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много тъпо, защото в другия има именно това, което на мен ми харесва. Ползвам и двата, разбира се ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нет не ползвам. Мразя безпринципни боклуци. А, от няколко месеца и не свалям хич, имам си xbmc. И в двата са ме канили за ъплоудър, ама не ми е на сърце.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно с "войната" между двата тракера, знам само това, което се пише тук - там. Определено, обаче, в зелка -та има много повече нови и интересни нещица за мен, а странното е, че всичко, което го има в net, в зелка -та го има също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми, гепи се на едро ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С голямо облегчение мога да кажа, че моят любим български тракер отново е на разположение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме за навярно тъпия въпрос, но за какво точно го ползвате тоя тракер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И мен за нявярно тъпия отговор,но ...за торенти;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. все неща, които ги "няма" никъде другаде и това е "най-лесния" начин да се сдобиете с тях :) Ясно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдаммм… има много тракери, повечето от които имат така да се каже "предимство", с предоставянето на определен вид релийзи, така е.

Това, което е предимство на именно този тракер е, че в него се предоставят най-много и най-вече най-бързо релийзи, които са дублирани на български, а детето ми много се радва на тях. Според мен е и най-добрия по принцип от т.нат. български тракери, но това е субективно, разбира се ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Разглеждащи в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...