Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Google: Никога не сме копирали функциите на iPhone за Android


Aveliky

Recommended Posts

Градски,HTC One лагва,Samsung S4 лагва -убедил съм се от първа ръка,а са два от топ моделите.

Бъзикаш ли се... говорим за топ модел около 1200лв. а ти ми говориш за SM-S4 който струва 690лв.

a25581a634c286b2.png581a634c286b2.png]a25581a634c286b2.png

Бира краят на седмицата?

Айде в петък, без туй е почивен ден и ще викнем Жоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SM S4 сигурно беше 690 и миналата година? И никога не е бил топ линията на гнусмас, нали? Не говорим за цени и пари, а за реални иновации, топ модели и производителност, нали? Иначе, евтин Huawei прави жалъкситата смешни. Същият "пауър" в по - хубав дизайн и в пъти по - ниска цена.

Аз, само едно не мога да си обясня: защо фирма като цамцунг(която даже няма собствена идентичност) има толкова клиенти? Хората явно са мазохисти и си вярват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зле ли върви, че да му трябват 8 ядра? Имам си Macbook с две и върви идеално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега да видим кой от кого краде...

Кога са виждали айфоните голям екран...

Това си е типично за андроид устройствата, оттам излезе и израза фаблет.

Сега като пуснат епъл два модела с големи екрани да твърдим ли, че са откраднали идеята от андроид производителите ?

Години наред епъл са стояли около 3.5"

...

За тези които четат и пишат глупости за андроид телефоните:

Как може да си мислите, че даден модел на даден производител струва над 1200лв и лагва.

......

Нямам думи момко, ще трябва някой колега да ти покаже що е ОС, до тогава бъди все така забавен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъзикаш ли се... говорим за топ модел около 1200лв. а ти ми говориш за SM-S4 който струва 690лв.

a25581a634c286b2.png581a634c286b2.png]a25581a634c286b2.png

Айде в петък, без туй е почивен ден и ще викнем Жоро.

Айфон 5, койтое пo-бърз от SGS 5 колко струва с договор, знаеш ли?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от asen4o0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същият "пауър"

Като стана дума за пауър

http://www.anandtech.com/show/7903/samsung-galaxy-s-5-review/7

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням онзи ден на срещата бе някакъв спец от европейският отдел на PayPal и по неговите думи в момента за Европа е някаква илюзия щот не поддържа нищо. Платили са Samsung, за да могат да пробутат по някакъв начин този фалшив сензор и да си спретнат мощният маркетинг.

Този бе, но не си записах името.

cyvu.jpg

Като стана дума за пауър

http://www.anandtech.com/show/7903/samsung-galaxy-s-5-review/7

Ох мъка, а дали са читнали пак !?

Скоро да очакваме нови издания на S5, първото неуспешно xD.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, още чакам октакор жалъкси, че миналата година три месеца ни го обещаваха и ни убеждаваха, че ще спре светът като се появи, а накрая шефът на цамцунг каза в пресата, видите ли "ядрата нямат чак такова значение" и октакор цамцунг немà. Т.е. изплю се върху маркетинга на собствената фирма. И в сурата на юзърите, ама те явно си го просят.

Пръстовия скенер си е пълен т@шак, не виждам защо хтц и самсунг го сложиха и на техните устройства... за да не останат по-назад... пълна излагация за тях.

Да бяха измислили нещо друго което липсва в конкурентните телефони.

Тук каза ключовата фраза, евала: всичко гугъл-ско до момента и всичко цамцунг-ско е точно такова - да не останат по - назад. Нищо не работи като хората, ама има по много. И, от всичко. Важно е да има. Ядра, уиджети, кърнъл-и. От сърце.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свършиха ми пуканките...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах нещо, но някои хора го взеха на шега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като се сетя преди години "кака",как действаше с метлата,чак носталгия ме наляга

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кака заради такива простотии изгуби интерес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да поправя две твърдения в тази тема. Иначе спора отива към коша, както винаги. Важното е, че поспорихме, освободихме малко емоции.

1. Епъл не са крали GUI-то на XEROX PARC. Стив Джобс по своя си начин успява да договори достъп на служители на Епъл, за да видят какво са измислили и след това създават свой продукт, който има много повече възможности от този на XEROX. Т.е. това, което са видели е било вдъхновение за тях. Не са го копирали едно към едно като само са му сменили цветовата гама.

2. 80% от хората със смартфони използват Андроид, но за да използват iOS на iPhone е необходимо да добавят доста повече от 100-200 лв, тъй като вече от доста вътрешни документи на Самсунг стана ясно, че директните конкуренти на iPhone (премиум клас смартфоните) са не повече от 20% от пазара на Андроид смартфони (към момента). Т.е. от тия 80% от глобания пазар едни 60-65% са нискобюджетни смартфони или както Самсунг ги нарича carrier friendly good enough, които са до 3 пъти по-евтини от iPhone и конкурентите му HTC One, Galaxy S4/5 и т.н.

Да се придържаме към една линия на спора. Всеки има право да си направи смартфон с тъч екран, правоъгълен с остри или заоблени ъгли, но когато имитира конкретни визуални елементи от дизайна или конкретни софтуерни функционалности си е чиста кражба и "копиране" е мек израз за това.

Що се отнася до хардуерните спецификации то се видя само преди няколко дни (и във форума даже има новина), че iPhone 5S размаза Galaxy S5. Разликата е 7 месеца.

Аз лично не виждам предимство на Андроид пред iOS освен за хората, които искат да си качват музика директно на SD картата, а не през iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Размазва" не е точната дума или определение, според мен.

iPhone 5s "играе" в друга лига, която е недостижима в момента и за в близкото бъдеще освен от друг продукт Apple. Няма аналог или конкурент.

Аз лично не виждам предимство на Андроид пред iOS освен за хората, които искат да си качват музика директно на SD картата, а не през iTunes.

Наблягаш на SD карта и е неправилно сравнението, SD карта е хардуерна зависимост, а не Android.

По твоите думи се разбира, че едно BlackBerry Bold за 50 лева е на нивото на Android продуктите и с предимство пред iOS, което не е правилно.

И да не забравяме, че BlackBerry използва SD карта във всичко и за всичко, поддържа SD карта, а при Android една SD карта е само за украса или музика, не може да се използва свободно. И пак в този ред на мисли според теб, BlackBerry е много повече от Android, което не е никак коректно.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По тая логика тази година Епъл ще копират премиум Андроид телефоните или там как им викат производителите им, за да може потребителя, който иска да е гъзар да ги отличава от другите масовки на пазара, изкарвайки близо 5-инчов екран. Или че всички коли с тракшън контрол копират Уилямс болидите от началото на 90-те.

Аз поне си мисля, че хлъзгавото в патентното право не пречи, а стимулира прогреса в полза на нас, потребителите и че ако правилата са толкова строги, колкото им се иска на някой от Епъл, света да е затънал в технологично средновековие.

Също така си мисля, че съдебни процеси за 2 милиарда не са нужни на фирма, имаща 100 милиарда кеш. Стига им да казват: Ние първи ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, ама тези от вас, които казват, че Apple ще копира Samsung като пусне телефон с по-голям екран... Сериозни ли сте??

Едно е да пуснеш телефон с по-голям екран; съвсем друго е да "заимстваш" от конкурента си половината интерфейс, дизайн на опаковката, че даже и кабела за зареждане.

И не, не си ги смуча от пръстите, защото Samsung подробно са документирали процеса на разработка на първото Жалъкси където често се срещат изрази от типа "да се направи повече като iPhone".

Конкуренцията е хубаво нещо, особено ако е лоялна. Гнусмас обаче доказват, че не са способни на такава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не ги разбирам троловете, които висят по цял ден в интернет и плачат за големи телефони от Apple. Магазините са буквално препълнени от такива и ако аз искам голям телефон, последното което ще правя е да плача на Apple или на Microsoft да ми направят подобен, че не мога да отида да си го купя и проблемът решен. Странни хора има в интернет, понякога имаш чуството, че всички хардуер и софтуер некадърници са конектнати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази година ще има фаблет айфон, копиране е да.

По-скоро угода на потребители които харесват големи екрани (кът мен) :tooth:

Второто ти изречение е по вярно. А иначе увеличаването на екрана не е копиране. Ако ресторанта в който ходиш защото ти харесва кухнята, обстановката и обслужването на хубавата сервитьорка, увеличат грамажа на порцията, означава ли че копират от други ресторанти, които нямат тези достойнства?

Заради кое предпочиташ този ресторант? Не би го сменил за количество спрямо качество- (инчове, ядра и др) грамажа на пържолата. Искам да кажа, че ревете Apple да пуснат по голям дисплей, защото не искате да се откажете от хубавото. Иначе алтернативи бол.

デシスラブ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е така де ама като отидеш в този ресторант и ти се яде пържола а сервитьора ти вика не яйца ще ядеш дали няма да си излезеш.

Демек какъв избор ти дава епъл с един модел на година, никакъв.

Познай дали ще избера "хубавото"... мне, ще отида в следващия ресторант където аз поръчвам музиката.

Демек не го правят за потребителите, през оная работа им е за тях, правят го за да не издухат супата, че американците могат да си ги баламосват ама не всички са толкова зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...