Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Изкривено шаси на 5s - какво да го правя?


DreamcatcheR

Recommended Posts

Много тъпо си изпуснах телефона от 2 метра (докато се опитвах да направя снимка на едно цъфнало дръвче и една оса ме нападна :biggrin: ) и ме е супер яд, защото много си пазя нещата и никога не се случват подобни неща. Резултатът е това:

e98f34025f3629b6.jpg

Всичко си му работи и дисплея остана невредим, но сега ми е трън в очите. Някой знае ли колко струва подмяната на външния панел в Криейтив (или пък ще искат с нов телефон да го сменят срещу солидно заплащане)? Иначе единственият вариант в ибей е: http://www.ebay.co.u...=STRK:MEBIDX:IT и мога да пробвам да си го сменя или да отида до сервиза на форума.. Какво ще ме посъветвате? И някой, който разбира, ако може да каже тази част дали би свършила работа.. Вариант е и да си го ползвам така до излизането на 6-цата, но много ме дразни, а и смятам да го продам в бъдеще, така че за новия собственик също не би било добре.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В криейтив е подмяна на целия срещу $$$. От ибей има риск - много от панелите които са ми попадали, са с пластмаса вместо стъкло и нерядко са лошо фрезовани. С почти цял мм по - къси и не влиза стъклото. Иначе, имаме такива части, намират се и цветове при желание. Прецени си откъде ще вземеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих го сменил, поради няколко причини:

1. Какъв ще е точи калъф който ще пасне на тоози усукан борд? За да се обере тая разлика трябва си купиш калъф тип чорап :).

2. Да си го ползваш така е въчможно, но както си казал няма да го изтраеш дълго.

3. Да го продадеш на безценица е тъпо, а и най-малкото никой няма да ти го вземе да си го ползва, а ще го вземат за части. Повече 300лв. не знам кой би дал!?

Най-добрият ти вариант е да си смениш целия панел. Намират се такива от заключени телефони и т.н. Даже тук имаше един човек който продаваше. Да, разковачваш телефона, но ако се направи кадърно няма да си личи. Относно частите има достатъчно големи, сигурни и доказали се източници, които предлагат панел за 5S. Не знам каква цена ще ти обявят по сервизите. На пръв прочит панела ти струва 250лв. и максимум 80лв. работа. Ако го вземеш от някой проверен сервиз според мен ще ти стъпи не повече от 300лв. в най-лошия случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Криейтив ми искат 580 лв за замяна с нов телефон.

С ибей няма да рискувам.

На снимката изглежда по-брутално, отколкото е всъщност. Кейсовете ми (Епъл-ски и Елаго аутфит) пасват идеално и прикриват чукнатото (даже Епъл-ския го скрива тотално), така че ще го ползвам с кейс, докато излезе 6-цата и после или ще го харижа на бащата, или ще го пусна в продажба.

Виках си - стига с тия кейсове, няма смисъл от тях. Правят телефона по-голям и тежък. Да, ама не. Трябва нещо такова да ти се случи, за да се усетиш, че не си струва "чувството" на гол... телефон. Добре, че дисплея не замина...

Благодаря на всички включили се и особено на Alxx, с който разменихме няколко ЛС-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахахахахха :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Убедил съм се, че в ибей по-лесно се продава скъпа техника. Тук всеки се цигани и гледа всичко да му е "на оферта".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...