Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Алтернатива на Apple TV?


eek

Recommended Posts

Непотребна джаджа вика:))))Аз го взимам навсякъде с мен;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първи сред твоите приятели?

Apple TV 3 го ползвам доста усилено и нямам оплаквания:

1. Air Server-а - през таблета пращам всичко на Apple TV-то.Няма накъсвания,няма нищо.

2. HBO GO - през таблета си пускам каквото ми душа иска отново на Apple TV-то.

3. Plex - след неговото инсталиране нещата заспиват.

Пък нека не ми е потребен,нека да е лош продукт...

П.П.

Ако ти се продава друго Apple TV за 50$ ми пиши-ще си покрия доставката от теб до България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и за двойката се прецакал да я даде на тази цена. В UK джейналти са 200£+

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За двойка е пределно ясно,че се е прецакал-заради това не го и коментирам дори :tooth:

Иначе преди да взема 3-тата версия търсих под дърво и камък 2-ка,но така и не намерих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първи сред твоите приятели?

Apple TV 3 го ползвам доста усилено и нямам оплаквания:

1. Air Server-а - през таблета пращам всичко на Apple TV-то.Няма накъсвания,няма нищо.

2. HBO GO - през таблета си пускам каквото ми душа иска отново на Apple TV-то.

3. Plex - след неговото инсталиране нещата заспиват.

Пък нека не ми е потребен,нека да е лош продукт...

П.П.

Ако ти се продава друго Apple TV за 50$ ми пиши-ще си покрия доставката от теб до България.

Използваш да кажем само AirPlay. За игри обаче не струва и за гледане не си заслужава парите. Реших си всичко с един кабел и сега играя без лаг, гледам си всичко и си го нося в джоба. Прецених, че е най-доброто решение и със 0 проблеми дори и при игри.

Горе долу 460€ ми струваха 3'те AppleTV и на практика само първото може да се използва "свободно" почти за всичко, така че за тези пари един Мас мини за TV в къщи ми се струва по-доброто решение с почти неограничени функции. За iPhone един кабел ми върши супер добра работа за връзка с телевизор, а AirPort Express за музика е повече от достатъчен дори и за друго става. AirPort Extreme за WiFi и външен диск и колкото да се опитвам не намирам място за AppleTV. Използвал съм ги, но не останах очарован от цена/качество.

А за първи не знам, какво имаш в предвид, ако е за джейла при 4.2.1 поне аз тогава не открих нищо освен 2-3 файла, с помощта на които го джейлнах. Единият мисля бе за програмата на МасОСХ и ми го даде познат от един блог само за проба и другият текстовият не си спомням от къде го взех. Нямаше публичен Jailbreak за AppleTV 2 с новата актуализация, затова писах първи. Дори никой никъде не бе джейлвал последната ОС най-вече поради слабият интерес към AppleTV 2.

@BulgarianSS двойки има и то доста в продажба, на добри цени, но не и в eBay, там са ги надули яко щот трябва да печелят. Проблемът е, че в България може би трудно ще откриеш. Имам AppleTV 1, но не го продавам и си го прибрах в БГ. Прекалено яка му е OS, не е за продаване и ще работи дълги години :D уникален продукт.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може да си ползвал apple tv 2 и да пишеш подобни неща!За гледане не ставало;))))На тази цена?!!!Колко да струва..18$?!Каква алтернатива предлагаш(по темата),на подобна цена,с тези възможности?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откакто си взех АТВ2 от щатите през craigslist за 85$, зае*ах и компютри, и popcorn hour (с 2tb диск) и се родих. Уникално просто и лесно е. За тия 3 години, откакто го имам 2-3 пъти имах проблеми с бавно зареждане на филмите, но те бяха свързани все с канала на wifi мрежата. Airplay функционалността е също един огромен плюс, макар и много по-рядко да го ползвам - понякога като гледам някой мач онлайн, направо от мака си го пускам на телевизора за броени секунди. Но за филми... - всеки божи ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple TV е уникална джаджа. Алекс знае колко търсех докато купя 2-ката, купих я за 120 паунда по спомен от Дания.

Докато си я нагодиш малко зор (благодарности на колегите във форума), ама после е...., от 2013-та до сега я използвам всеки ден. Страшно удобство ако трябва да си спестиш опъване и после прибиране на 7-8 метрови кабели през стаята, а ако е и всеки ден....

Пускам си филми от мака в която и стая да е, без да ме интересува ползва ли го някой или не.

Отначало използвах XBMC, но хамалогията, че всеки път като "събудя" АТВ-то трябва да влизам в XBMC и да навигирам малко докато пусна филм ме отказа от него, и избрах Infuse. В Infuse-то помни (след "събуждане") в коя папка съм или дори ако филма е на пауза, но пък има друг минус, че ако решиш да го пуснеш веднага, почва да мисли мисли и излиза съобщението "Playback error, An error occurred loading this content", но след този надпис като го пуснеш пак филма вече тръгва, това се случва само когато "събудиш" АТВ-то и направо натискаш Play на филма.

Джаджат си заслужава парите!

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Прегледах мненията по-назад, но искам пак да питам, тъй като не съм особено наясно с материята:

Мога ли да си взема една "малинка", която да е вързана с TV-то (как?) и чрез нея да стриймвам wirelessly от Mac/ПЦ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах да намеря по-сериозно инфо по въпроса… е, аз не успях. Но моята задача беше доста по-конкретна.

Ако имаш време погледни тази тема, може да ти е полезна ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам къде живееш, не би трябвало да имаш проблем с езика на този туториъл :)

http://mymediaexperience.com/raspberry-pi-xbmc-with-raspbmc/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да задам един може би глупав въпрос. Търся начин за гледане на филми на телевизора (ползвам DLNA сървър и съм сравнително доволен но има дребни трески за дялане които ме дразнят). Въпроса ми е ако си купя AppleTV3 (да, знам, че не се джейлва) ще мога ли през ябълките си да шервам екрана през АТВто на телевизора и как е като качество (идеята е да ползвам гигабитовата мрежа на Тайм Капсулата).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам къде живееш, не би трябвало да имаш проблем с езика на този туториъл :smile:

http://mymediaexperi...c-with-raspbmc/

Благодарско. :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@stangen

ATV3 е най-доброто, което съм си купувал. Забравяш за всякакви кабели. AirPlay или Mirroring работят идеално (единствено при мен, няма шанс да се play-не нещо от YouTube / iPhone към ATV / - ако някой може да помогне - моля).

Въобще не съм се и сещал да ми трябва jail. XBMC, Popcorn-Time, browser от мак-а, музика от iPhone-a....

Качеството на картината няма ядове, единствено си иска хубав рутер и нет, за да няма лаг (връзваш всичко към 5GHz на Time Capsule-ата и готово)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои неща имат блокировка за рестриймване(може тубата да е между тях, знам ли) или порт 25 на рутера да те лъзга нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм имал проблеми с тубата?!И на Atv 2 и 3!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Stangen, ако се поразровиш може да намериш и 2ка за 150-170 лв. Последно време съм засичал 3-4 да ги продават. Иначе plex-a върши чудеса за 3ката.

https://plex.tv/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре отивам да пазаря 3ка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...