Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с Въшен хард не пише


ivaivalito

Recommended Posts

Здравейте

СМених си харда с SSD и сега постоянно имам включено едно външно дискче 1TB към Макбука марката е WD диска е на няма и месец .Всичко си бачкаше перфектно но днес ставам изведнъш ми дав агрешка back up failed .Казва ми ,че диска може само да чете не и да пише ,отидох да променя настройките за четене и писане ,но не ми ги дава активни .СЛед като пробвах и repair disc ми излезе че възможно най бързо трябва да си прехвърля файловете и да направя формат .Някой има ли си на идея защо е станало така ?

ето и малко снимки

https://www.dropbox.com/s/01l0zjh9pmby4gz/Screen%20Shot%202014-05-29%20at%201.27.56%20PM.png

https://www.dropbox.com/s/7uhxcy0p4gfma4d/Screen%20Shot%202014-05-29%20at%2012.05.48%20PM.png

https://www.dropbox.com/s/lno05g9qjh750x0/Screen%20Shot%202014-05-29%20at%2010.48.55%20AM.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В последно време хардовете са толкова здрави,че просто се примири. :)

По подобен начин ми гърми една Black серия,сложена на DVR - всеки месец бягам за подмяна и така още 4 години и половина :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Взех си Seagate extended 3.5 със собствено захранване 2ТБ на промоция от ЕМАГ и си направих бак ъп там .А другият малкия WD го форматирах и се оправи ,притеснява ме да не би проблема да е в компа или ,че го ползвам постоянно е включен .Само като изключвам компа го eject :smile:

Забравих да спомена,че преди да направи проблема няколко пъти го мушках в USBto виждаше се в disc utility но не се моунтваше .

Редактирано от ivaivalito
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като е повредена таблицата, тогава не ще да се маунтва. Много причини може да има - дефект, удар, токов удар...не му се коси ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега като го форматирах дадоох и на трите опции четене и писане ,първата и последната са ясни system & everyone a srednata wheel каква е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да правиш. Последната обикновенно е рийд онли и ако не си запознат те съветвам да ги оставиш по дефолт. "Колелото" е администраторската група в BSD. Всички системни приложения са в тази група.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Teзи дискове не са създадени за постоянна работа,за това и повечето ядове са заради непрекъснатата им употреба.Хубаво е преди да започнеш да използваш един чисто нов HDD независимо дали е външен или вътрешен или SSD да го форматираш,но без опцията куйк формат.Винаги съм правил така с новите си хардове и ядове не съм имал.Пък може и да е било чист късмет :ssshh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...