Премини към съдържанието

i0n1c нарече китайските разработчици на джейлбрейка за iOS 7.1.1 Pangu крадци

gorgior
 Сподели

Recommended Posts

Хакерът Стефан Ессер, известен в Мрежата под ника i0n1c, обвини създателите на инструмента Pangu в кражба. По думите на разработчика, китайските хакери, които пуснаха джейлбрейк за iOS 7.1.1 и iOS 7.1, са му откраднали няколко метода за пробив.

Според съобщението в Туитъре на хакера i0n1c, джейлбрейка Pangu се основава на две нелегални технологии – корпоративния сертификат на Apple и методите за Jailbreak, разработени от Esser.

«Те са просто крадци», – пише i0n1c.

Преди няколко дни хакера MuscleNerd разказа, че експлойта на Pangu се основава на уязвимост в системта за сертификати на Apple. То сподели, че програмата за откриване на основен достъп до iOS използва «не съвсем легални методи». Участниците в групата iPhone Dev Team, на която той член, не разглежда възможността за използване на такива техники за хакване, тъй като те се страхуват от възможните правни усложнения.

Стефан Ессер казва, че китайците са взаимствали не само корпоративния сертификат на Apple, но и ред други уязвимости, които той споделил с няколко хора в обкръжението му.

«Факт е, че джейлбрейка на Pangu използва не една, а няколко уязвимости, които аз показах по време на тренинга. По-голямата част от експлойта е написания от мен код», – добави програмиста.

thear-1.jpg

Редактирано от gorgior
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е. Нека обаче от друга страна си припомним, кога миналата година "безкористните" evad3rs пуснаха evasi0n?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко и да псуват китайците,че са избързали с тоя джеил -и са откраднали експлойти - това може би е най добрия джейл от времето на Limerain и Ge0hot -поне според мен . Да не забравяме първия джейл на "evad3rs" колко бъга и крашвания имаше има я темата тук. Аз за тези 3 дни не съм имал нито един проблем с много от tweak-овете ,а при "evad3rs" трябваше доста време да понагласят нещата. Сега чакам да ме нахулите ,но според мен е така :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, проблемът с туийковете беше поради затрудненията по адаптирането им към iOS7. Забравяш, че основната промяна в 7 е начинът на управление на ОС, не толкова грозните картинки :smile:

Иначе да, там имаше бъгове в самия джейл(които така и не отстраниха), трябваше юзърите да си играят с терминал и да дописват врътки.

П.П. "Крадци", според Есер, ама ги е таксувал за присъствие на урока, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.. това може би е най добрия джейл от времето на Limerain и Ge0hot -поне според мен .

Това ако е вярно ще го пробвам щот последните няколко джейла бяха зле.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мое мнение гарантирам ти че ще си по доволен от Evasi0n

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се замисля сериозно, мерси.

Иначе evasi0n е като TW на Samsung, това не ми влиза повече в телефона, нямам нерви да ресторвам постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега започнаха да завиждат ли к'во...

Като са много големи да бяха пуснали джейл. Смешна работа е това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не няма този път да идарят 5 -6 цифрена сума от дарения :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе още не можете да ме убедите да се вдигна от 7.0.6. Особено след днес с на един съфорумец телефона с джейл след чист рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези хакерчета, ако не ги "лепнат" няма да чакаме по година за джейл. ;)

п.п. то и аз нямам намерения да качвам на 7.1+... като знам какво ме чака. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В обновленито на Pangu 1.1 разработчиците решили да не използват разработката на Ессер. «Това не се вижда често! Pangu казват, че са заменили част от експлоита в обновлението 1.1», – коментира новия релийз MuscleNerd.

i0n1c също не остана настрана: «Забавно, момчетата от Pangu решиха да пуснат нова версия на джейлбрейка без да използват мои технологии. Т.е те признават, че са направили грешки. Джейлбрейк-обществото трябва да им благодари за загубата на още една уязвимост в ОС за такова незначително дело, като ъпдейта 1.1».

i0nic добави, че в Pangu 1.1 все ощер използват негови разработки: «Новият Pangu вероятно е издал още повече уязвимости. Дразнещо е , че те безмислено «убиха» разни "утечки" от моето обучение».

jail-io0nic-1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аре стига глупости!Джейл винаги ще има,поради факта,че това е огромен бизнес...най-вероятно попълващ хазната на Apple!Има ли джейл,веднага да го пускат!Този сърдит,оня незнам си кво!Ще кажеш,че туиковите(повечето) ни ги подаряват!Ще чакам аз 8..9 и или незнам си ква ОС!Да не съм на 18 години;))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да речеме че си прав. :) Ама тук става въпрос за нещо друго: при положение, че имаш готова дупка, която можеш да използваш в следващия ъпдейт на ОС, струва ли си да я издумкаш, просто за да си пуснеш ъпдейт на инструмента в който единствено си сложил превод на английски? Аз не вярвам китайчетата да са толкова будали да си изпукат всички патрони, но все пак постъпката ми се вижда глупава.

Не мисля, че закъснението на 7.1.2 е случайно. До сега трябваше да е излязла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те в Епъл са балъци и не пращат хора по тея платени "тренинги"...Есер май пада от Марс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Разглеждащи в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...