Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Iphone 5 - след връзка с колата, телефона няма звук при звънене


KennySA

Recommended Posts

Здравейте,

имам следния проблем. Понеже колата ми поддържа връзка с мобилни устройства, реших да си свържа телефона си посредствон с Bluetooth. Връзката с колата работеше добре, но след като така да се каже я прекъснах, iPhone'а ми започна да работи без звук, т.е. при заключване няма звук, при звънене също, единственото което работи както трябва е вибрацията :). С handsfree работи коректно, но звъни единствено от слушалките. Без handsfree като ми звъннат единствено вибрира, ако им вдигна за разговор си работи добре обаче без високоговорителя. Пробвах доста варианти за отстраняването на проблема но без резултат. Вариантите които пробвах са следните(без резултат):

- Рестартиране на телефона (както само с горния бутон, така и с "main" бутон + горния бутон)

- от лявата страна на телефона над бутоните за увеличаване и намаляване на звука, "тик"чето е в правилната си позиция.

- Не е в режим "don not disturb", нито пък "airplane"

- Пробвах и варианта с Settings/General/Accesibility/AssistiveTouch

- Bluetooth ми е изключен

- рестартирах всички основни настройки.

- пробвах и варианта като си пусна музика от радио, да включа и изключа слушалките без да се спира самата музика, но отново без резултат.

С други думи казано, имам чувстовото, че устройството сякаш по-подразбиране винаги е със слушалки, като се има на предвид, че няма такива включени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Благодаря за бързия отговор.

Да, има връзка. Може да ми звънят, но телефона единствено вибрира. Мога да им отворя и да си говорим, но ако включа на високоговорител - нищо не чувам, нито мен успяват да ме чуят.

Редактирано от KennySA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ресторваш, като забравяш за бекъп-а. Ако след това е същото, вероятно имаш проблем я, с лентов кабел я, с аудио чипа(моли се да не е това).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди рестор ми се иска да пробваш да изтриеш тел от списъка с телефони коИто са на колата. Имам предвид тел. коИто са запаметени на системата/радиото в колата да го намериш и изтриеш. След това си ресетни всички мрежови настройки на твоя тел. /блутут да не показва твойта кола/и чак тогава пробвай да го пеирнеш/pair/свържеш отново със системата на колата. Имах подобни проблеми и си ги реших така. Също това тикче над бутоните за усилване никога не ми спира звука от идващо повикване. В смисъл то не функционира когато тел. е свързан с колата и винаги при повикване звъни с звук.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

пробвах и restore, отново без резултат. Предполагам че имам нещо изгоряло. На каква цена се очаква да ми излезне евентуален ремонт ако имам изгорял аудио чип(моли се да не е това) или друг компонент

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпращаш за диагностика и ще го обсъдим по телефона. Редно е първо да разберем какво му е, не да си говорим празни приказки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте скоро си купих Iphone5 И когато някой ми звъни не излиза чержена слушалка а само зелената която трябва да плъзна за да вдигна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това какво общо има с темата?

Затваря се чрез двойно натискане на Power бутона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...