Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проектът Cycada ви позволява да стартирате IOS-проложение на Android

gorgior
 Сподели

Recommended Posts

Екип от шестима студенти от Факултета по компютърни науки в Колумбийския университет работи върху решение, което Ви позволява да стартирате IOS-приложения на смартфони и таблети, работещи с Android. В проектът Cycada (известен преди като Cider) се използват методи за бинарна съвместимост както за собствените си, така и "чужди" приложения на едно и също устройство.

cycada.jpg

По същество, Cider помага да се направи трик с Кода на IOS-приложението, предлагайки да го вземе, както основано на XNU Kernel. Не се използват емулатор или виртуална машина, както се прави в такива случаи - кодът се променя в реално време, което позволява на програмата да работи с ядрото и библиотеките на Android. Помага и това, че в този случай и двете платформи са изградени на архитектурата на ARM.

За свързване на двете платформи използват Android-програма CycadaPress, която получава информация за различни събития, като например въвеждане на текст, данни от акселерометъра, уведомяване на заявления и ги предава на iOS. Лъжейки системата, че CycadaPress прозореца на приложението е всъщност дисплей iPhone или IPAD, изследователите са в състояние да правят скрийншоти и други неща с екрана.

Видеото показва как да пуснете чрез Cycada на Nexus 7 таблет (2012) такива приложения на IOS като Yelp и iBooks.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми изглежда доста добро, бих си купил няколко програмки за да ги ползвам на моя андроид телефон.

Надявам се да стане факт по-скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако направят и обратния вариант - от андроид на iOS, аз ще се радвам повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, също. Тъпото работно приложение на жена ми ще дойде екстра на iPad.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Главният човек от екипа вече работи за Епъл и нямало да продължава работа по проекта. Това едва ли ще види бял свят. Кук и компания няма да оставят нещата така. Патенти, авторски права... Просто никакъв шанс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни го и от другата страна, наливане на още пари в апстор.

Според мен рано или късно ще се случи и в двата варианта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е проект от рода на Сидия. Той няма да е официален. А и в Аппстора няма кой знае какви приложения, които да липсват в Гугъл плей, както и обратно. Едва ли ще бъде за масово ползване. По-скоро ще е за тестове на приложения от независими разработчици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Разглеждащи в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...