Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Хакери пробиха iCloud и публикуваха в интернет 100 интимни снимки на холивудски звезди

gorgior
 Сподели

Recommended Posts

Интимни снимки на холивудски звезди, включително актрисата Кирстен Дънст, Rihanna, звездата на "The Hunger Games" Дженифър Лоурънс, и други се появили в публичното пространство. Предполага се, че снимките на момичетата са били откраднати в резултат на хакерски атаки на iCloud.

hacked-1.jpg

Според BuzzFeed в допълнение към Лорънс и Rihanna също се твърди, че са откраднати снимки и от Мери Кейт Олсен, Ariana Grande, Виктория Джъстис, Кейт Ъптън и др. Няколко снимки на звезди се появиха в необичайна форма за публиката - без грим, а понякога и полуголи. Не е ясно дали всички снимки - автентични. Списъка на знаменитости, засяга повече от 100 имена.

Мери Елизабет Уинстед, чиито снимки също се видяха в мрежата, потвърди тяхната автентичност, отбелязвайки, че тези снимки са били заличени отдавна. "Мога да си представя какви ужасни усилия са направени за това" - добави тя.

Представителят на Jennifer Lawrence, също потвърждава автентичността на снимките, наричайки това "грубо нарушение на неприкосновеността на личния живот." Той заплаши с наказателно преследване, както хакерите така и тези, които разпространяват откровени снимки на актрисата.

През последните няколко месеца, хакери от цял ​​свят проведоха редица кибератаки с цел да навредят или откраднати данни на известни личности, политици и фирми. Има и мнения за това как скандалът може да повлияе на Apple, макар че не всички участници са използвали устройства на "ябълката" .

източник : Macdigger

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5 дни преди представянето на нов модел iPhone ? Никой нормален човек не би повярвал. И 6 скандала да си спретнат срещу Apple фактите скоро ще са налице.

Едно е ясно - всички "производители" на сапунерки са се наакали и на някои са им олекнали джобовете :Д.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някак си е кофти да видиш снимки на близък човек или на самия себе си от монитора или четейки някое жълто издание, а имайки предвид, че най-вероятно не са били предназначени за всички очи… тъпа ситуация, без значение чии са снимките и къде са били.

iPhoneman, може и да си прав за момента, в който се случват нещата, но това не променя факта, че са се случили, нали така? А и предполагам, че Apple, както и всяка корпорация, която е с подобни размери на популярност и приход би следвало да е подготвена за подобни сценарии.

:headache:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе нали това беше най-сигурната ОС... ха-ха-ха, мисля, че коментара трябва да се премести в тема вицове.

Тази статия показва как нищо сигурно няма на този свят, не можаха ли да хакнат и телефона на Преслава да я видим по ц*ци :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че от Епъл са запушили "дупката" вече, но не ми се превеждаше статията. Ако е интересна ще я пусна утре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че не се е паднал някой "хакер" гей и сега да гледаме задника на Ал Пачино :Д.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не можаха ли да хакнат и телефона на Преслава да я видим по ц*ци :smile:

Аз искам на Галена :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе нали това беше най-сигурната ОС... ха-ха-ха, мисля, че коментара трябва да се премести в тема вицове.

Последното изречение......прочете ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки(почти) iCloud има слаба страна - регистрационният мейл. За жалост, много често хемороиден мейл(гугъл). Край на коментара.

Имам един клаудски акаунт, регистриран директно като iCloud мейл, чрез Mail.app. Черпя уиски по избор ако го "пукне" някой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер подарък за всеки журналист особено за първият работен ден от септември е "Голи каки и Apple" в едно заглавие. Само за това си заслужава да станеш писар дори и за един ден :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, де, ама "писарите" се множат като гъбички на войнишки крак, а тортата е мъничка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx®, ако бъдем обективни мисля, че е редно да признаем, че това, което пишеш

Всеки(почти) iCloud има слаба страна - регистрационният мейл. За жалост, много често хемороиден мейл(гугъл). Край на коментара.

Имам един клаудски акаунт, регистриран директно като iCloud мейл, чрез Mail.app...

е единия начин да се "влезе" в акаунта на някого - чрез регистрационния e-mail. Да де, ама това в случая не е меродавно, според мен, защото е ясно, че ако статията казва истината и са засегнати множество потребители на iCloud по-логичното е да има "пробит" масив при Apple. Другия вариант - да хакват Gmail (или др.) по отделно на някого си и да разчитат, че с придобитата инфо ще могат да направят същото и с iCloud е работа "на парче".

:crushed:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На парче е, засега. Имаше пробив преди два месеца и беше за нещо от порядъка на 50-тина часа. Тогава на find my iphone не бачкаше локването по акаунт при рестор, но го ушиха за посоченото време. Дупката се оказа в служители на отдел в Епъл, които играят за кинти. Тогава ги отгърмяха. Чувам, че има пак нещо подобно в момента и е въпрос на дни да изгърмят и те. Не връзвам снимките по - горе със случките, защото не пасват по време. И, няма как да си разкрия източниците, нали се сещате защо?

П.П. "Звездите" все пак са само хора, много често неуки за света извън техния домейн и не се чудете, че не знаят как да си защитават информацията. Да не споменавам умишленото "изтичане" на снимки, скандали и т.н.

П.П.2 Няма известен метод за дупчене на file vault, питайте Aveliky :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споделям написаното. Именно това е и моята теза.

По въпроса за "звездите" нямам какво да кажа, освен, че без такива, като тях ще се забави доста развитието не само на сигурността, а на целия процес, включващ ITC.

:laptop:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам да мигрирам мейла си към iCloud.com, щом казвате че Gmail не е толкова сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iCloud e доста сигурен откъм пароли, не знам що си пишете безсмислено. От много време в повечето държави може да се защити акаунта с тел. номер, така че на практика е невъзможен пробива от друг hardware и сваляне на информация. Звездите щом си ръчкат акаунти във всички социални мрежи прекрасно знаят как се защитава акаунт и да не говорим за iTunes щот от там им идва добра част от доходите, плащат на хора и им водят "счетоводство" на акаунтите в случай, че не им се занимава.

iCloud е с криптирана инфо, ако не са измамили Apple, така че и от там нищо не може да се вземе.

Остава версията на Alxx, която куца щот не ми се вярва някой да "хаква" iCloud от вътре и да търси големият задник на Адриана Гранде, освен ако не са натопили някой, но... това никога няма да се разбере поне не скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за кинти, не за "Адриана Гранде" :smile: Скивай сега:

Имам ти номера. Кихам си на човек в телекома за да ти докопам IMEI на дивайса(или по друг начин, все тая). С IMEI под ръка и платени кинти на едно място(вече го няма, но се появи ново, както споменах) - получавам всички имейли и ID-та, свързани с този дивайс. После е елементарно. Разходът за цялата работа не надскача 200$. Е, зависи, ама не с много. С вложените 200, вадя няколко хилядарки от жълтата преса(щото блекмейл-ването се наказва жестоко, за разлика от едно време, иначе биха се извадили едни имагинерни десетки хиляди). Загря ли? Поради тази и ред други причини, хора на чувствителни постове(хеле пък политици), не носят смарт устройства. Не говоря за наш'те позьори.

Тази статия показва как нищо сигурно няма на този свят, не можаха ли да хакнат и телефона на Преслава да я видим по ц*ци :smile:

Твоят е за там. От позицията на коя ОС коментираш? Не, не ми казвай, нека да позная?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега разгледах снимките е ми много са чаровни, жалко че на тъмно не е най добрата камера тази на iPhone.

Не видях slo-mo или то не може да се качва в облака? Все пак странно е толкова снимки и нито едно видео, а съм сигурен, че имат по няколко.

Alxx да за пари ще да е всичко, но става ли въпрос за Apple или подобни няколко хилядарки не са нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От позицията на коя ОС коментираш? Не, не ми казвай, нека да позная?

Защо мислиш, че трябва да защитавам дадена ОС (или да стоя зад нея) когато искам да се присмея на друга ?

Не смятам, че има сигурна ОС... всяка може да бъде хакната, а какви ще са причините и методите не това е важно.

И бъди сигурен, че не избирам устройство по тема сигурност на ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

че какво са виновни хакерите? епъл трябва да ги преследват наказателно, нали на тях се заплаща за тази услуга :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логично :) Ама нали наближава датата и айде да плюем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А каква дата наближаваше когато хакнаха Медведев? Защо когато е свързано с Епъл е конспирация, а иначе нормална новина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина снимките са изтекли от iCloud, дупката вече е затворена, и бъдете сигурни, че ще се издирят извършителите и ще бъдат съдени до дупка.

Сигурен съм, че адвокатите на Apple са наострили зъби вече. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Разглеждащи в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...