Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple: Детронираният крал на иновациите


dedil

Recommended Posts

Рядко пиша тука, но като прочетох статията останах със смени чувства .Вярно е че няма нищо иновативно кой знае каво от доста време насам ,но не съм съгласен че Apple изоства защото:няма телфон със ОС който да е така съчетан с хард. и софт. и да върви толкова добре както Iphone сравнение с Андройд телефони .Още карам със старата 4 ка и мога да кажа от опит ,че неотстъпва по нищо на двуядрените Андроид телефончета , а знаем каква е конфигурацията на 4 ката .Така не е важно с колко ядра е телефона а как е оптимизирана ОС за този телефон , което куца при Андроид устройствата и другите ОС

Редактирано от cecur
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ама нали трябва "интернет журналистите" и стъкмистиците да чоплят нещо за да вземат кинти. Често чета глупости в разни "анализи", както за iPhone, така и за андроид. Много е трудно да намериш обективна статия, освен ако писалият я наистина ползва няколко вида устройства и е воден от жаждата да изследва кое е най - доброто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора Вие откачихте съвсем! Като чуя "иновации" и направо настръхвам. Не знам какво очаквате, мусака няма как да прави. Наистина има някои неща, които и на мен не ми харесват и не разбирам, ако бяха с еднаква резолюция и еднакви характеристики щеше да е много по-добре, както и ако бяха махнали 16ките и на същата цена да пуснат 32ки, но каквото е такова. За ме най-голямата иновация е, че устройствата им наистина работят! Преди няколко месеца реших да пробвам последната сапунерка. Ако искате ми вярвайте, изкарах един час и го върнах в кутията и го продадох. Имах чувството, че държа голямо тамагочи, голям пласмасов боклук, който наистина, има доста функции, от които на пръсти се броят тези, които работят. Ако не ми вярвате ви предизвиквам да си вземете един и после да кажете колко сте изкарали с него. Изкаралият най-много ще го черпя една халва любимка и два шарана. Не искам да изпадам в детайлен анализ колко неща не работят като хората, че до утре ще четете.

Има и друго, не мога да си обясня защо, мисля че всеки, който си вземе телефон с андроид го карат да подпише договор, че задължително ще го сравнява с айфон и как е по-добър от него, иначе ще му вземат бъбреците. Пълно безумие.

На който не му харесват телефоните да не си взима, но защо трябва да се изпада в тези лирически отклонения и ожесточени дискусии и драми.

Редактирано от mi4openev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 - 64 е много хитър ход. Малкия замества 5c и ще е много по-достъпен от към цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous, споделям напълно!

Така или иначе всичко останало, като "желязо" е идентично, разликата е само в паметта. Имайки предвид, че стъпката в цената е еднаква аз мисля, че най-евтиния вариант не е най-изгоден, но е най-достъпен, докато следващия - 64GB е изгодната покупка.

Нямам идея, какво може да се качи в подобен дивайс, за да запълни 128GB, но предполагам, че някои има.

:hot:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важи, съгласен. Обаче огромен процент от iPhone потребителите си траят и не си мерят ядрата и инчовете. Говоря от личен опит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво да обсъждаме бе адаш в тая тема, с това малоумно заглавие!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но след първия коментар всичко, което може да се каже по статията се изчерпва.

gorgior, въпреки настойчивите препоръки на много от потребителите тук, че не е нужно да се обръща внимание на някои от изказванията и най-вече на направилите ги, принципно, искам да те попитам нещо наистина елементарно - прочитайки поредното ти мнение в тази тема, което цитирам по-горе (има и няколко след него), ти, защо/ какво четеш, коментираш или казваш тук в тази тема? Защо го правиш след като мислиш, че… няма какво да се каже?

Питам те, защото наистина искам да разбера, а не защото се опитвам да впечатлявам когото и да било, излязъл съм от тази възраст отдавна. Приятел, това е тема в "Новини", преписана дословно от сайт на ежеседмичник, това е виждане, мнение на някого си, което колкото и да не ни харесва го има, това е.

За да приключа с тази сага ще ти кажа, че всеки един, който "качва", каквото и да е се е потрудил за това да го има тук, поднесено "на тепсия", за да може да си види от всички желаещи ползватели. Има го - четеш го, ако ти допадне ОК, ако ли не пак, коментирай със здраве, ако го няма - бъркаш си в носа и се чудиш, с кого да се захапеш, ама няма да има за какво.

Бъди здрав, за разлика от теб аз наистина харесвам всички мнения само защото ги има!

:zip:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Платена журналистика има навсякъде. Нормално е конкуренцията скрито да финансира някои уж независими медии и тек-сайтове. Но на мен ми прави впечатление друго - огромната завист и комплексарщина. Излезне ли някъде новина за Apple - и хоп под нея веднага налепват хейтърите като мухи на мед. Добре, де! Защо, аз като прочета някоя новина за новия модел Moto X, не ме засърбяват пръстите да "цвъкам простотии" под нея?! Завистта и злобата са най-ретроградните чувства. Как не им омръзна да сравняват някакви сухи ТТ данни, как ни им омръзна да говорят за мрачното бъдеще на Епъл след смъртта на Джобс. Ами, сори, ама хич не е мрачно. Пиша от новия macbookPro retina, който е страхотен, ползвам iPhone 5S - който влача по планини, морета, ски писти и прочие, и никога не е спирал да работи безупречно и никога не съм преинсталирал. Та, така. Чакам си шестицата и си свиркам :) Скоро данните от продажбите и първите впечатление на потребители пипнали го на живо, ще превърне подобни дописки в леко четиво - за смях и забавление :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В това отношение аз по-скоро съм "кон с капаци". Избрал съм това, което ми харесва и докато не се разочаровам от него дори не се оглеждам. Вероятно не е добра стратегия, но другото ме уморява. Не ми е, нито бизнеса, нито професията да се интересувам от това, кое "желязо е по-железно".

:heartbeat:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как стоят нещата според мен;

От тази статия става ясно, че вече Епъл не е крал на иновациите, но не се посочва кой е новия, което е малко некоректно, тъй като ако няма нов такъв, значи с иновациите в бранша е свършено. Логично е: или има монархия или не.

Интересно от къде е преписвал нереализиралия се журналист. Ако е от американски източници и ако са сериозни, значи може човек да се замисли дали пък не е така. Ако е от български, какво да кажеме - ние не сме истински потребители на излизащите в последно време екстри и нямаме право да се изказваме по този въпрос. За нас не са екстри нито гласовия асистент, нито тези, свързани с Maps и позволяващи търсене и запазване на места в заведения, нито новото безжично плащане. Това са екстри, които само американците и ограничен кръг други дерибеи могат да оценят.

Та това дали има иновации зависи от това къде живееш. За нас екстри няма, ще се радваме на бързите текстове в 8-цата и на някой друг малък гъдел и това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:anime3:

ayl, споделям 100%!

Това, което аз забелязах, че има цели пасажи от публикации в Ройтерс, просто гледах на много места веднага след представянето и... Не съм, а и нямам намерение да се ровя отново, просто не виждам смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз бих обърнал вниманието ви на две неща, които ме подразниха от новия айфон. Извън тях остава липсата на сапфирно стъкло, но като излязат повече данни ще се коментира предполагам. Първото е защо от Епъл продължават да ни неглижират с липсата на бг меню и въобще подръжката на български, освен клавиатурата. Все пак сме в ЕС и би трябвало да се съобразяват с това. Второто е, че нищо не се каза дали ще е водоустойчив, т.е. няма да е, а това би било хубава екстра за много хора.

А по отношение на часовника, надявам се поне той да е водоустойчив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гъргьор, я дай оценка кои мнения са по темата и останалите да се трият. Като последна инстанция.

ползвам iPhone 5S - който влача по планини, морета, ски писти и прочие, и никога не е спирал да работи безупречно и никога не съм преинсталирал.

Ама не ти ли е ситно на тоя екран? И бавно с 2 ядра? А снимките не са ли кофти с камера само 8 мегапиксела? Пък и къстъмизацията... И фрий приложенията. А характеристиките?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адвокат Христов, за България даже няма официален канал за продажба на епъл продукти, как да очакваме бг меню. Мтел ги вкарват по втория начин през телеком аустрия, теленор няма да го предлагат а при виваком цената е х 2 и е неофициално само със запитване. Реално Епъл не продават продукта си в България...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

londongunner, само уточнение, че Мтел е най-големия в групата на ТА, така че е несериозно да се говори, че "внасят през тях". А съм уверен и че Глобул ще предлага новия дивайс на Apple. След пропуска, който реализираха с предишния модел Теленор са си извадили поука. Освен това има рисейлъри, при които iPhone идва, макар и със закъснение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при виваком цената е х 2 и е неофициално само със запитване.

Я да ти покажа една снимка от 26.08, която снимах в магазина на Виваком в Мол България.

IMG_20140826_193443.jpg

Много си им е нормална цената, да ти кажа.

Нищо, че нямат име на продукта. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой да плати превеждането на UI за 300-400 официално продадени бройки? Без значение ТА, Теленор или друг?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой да плати превеждането на UI за 300-400 официално продадени бройки? Без значение ТА, Теленор или друг?

Има хора от форума им предлагаха безплатно да го направят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теленор не са предлагали iPhone. Поне така мисля.

Ще имат новия, но под масата - за корпоративни клиенти. Както е и сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Статистиките на facebook показват, че в България има около 200 хил. айфона - от четворка нагоре. За съжаление, това е нашия пазар. Тоест, икономически стимул няма, но има едни "лапачи чиновници" наречени търговски аташета, посланици, дипломати и т.н. По разни приеми можеха да си поразмърдат задниците и да поискат, та дори да най-вежливо да настоят за пълна кирилизация и БГ меню в епъл продуктите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OFF:

londongunner, само уточнение, че Мтел е най-големия в групата на ТА, така че е несериозно да се говори, че "внасят през тях".

Не знам на кои показатели лежи мнението ти, но по отношение приходи и брой абонати, Мтел е едва на 3-то място в групата. На 1-во е А1 (Австрия), следван от Velcom (Беларус) и чак след това е Мтел (с приблизително 700-800 хил. по-малко абонати). Но това така или иначе не е определящо. Доколкото чух от един местен Apple реселър, политиката на "детронирания Крал" е да играе само с големи играчи. С други думи, държави под определен брой население не били интересни (затова няма и Apple Austria). Това се отнася и за операторите. Квотата е директно за фирмата майка, а не за нейните подделения. Не гарантирам за достоверността на това разбира се.

ON:

Apple го детронират всяка година, както детронират всеки, който в дадения момент е на върха. Това е естествено, защото все пак може се детронира само и единствено "крал", а не неговите заместници и/или наследници. Но не е естествена злобата, с която понякога го правят. На мен лично не ми пречат подобни статии. Причината да ползвам продуктите им е, защото работят, издържат много и изглеждат добре, а не защото производителя им е крал в момента :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я да ти покажа една снимка от 26.08, която снимах в магазина на Виваком в Мол България.

IMG_20140826_193443.jpg

Много си им е нормална цената, да ти кажа.

Нищо, че нямат име на продукта. :tooth:

Явно за всеки град и магазин е различно на мен в петък ми обявиха цена от 1400лв за 16гб 5-ца, в Пловдив

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...