Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple: Детронираният крал на иновациите


dedil

Recommended Posts

Извод: Новата шестица е супер иновативна, затова потребителите го искат толкова много. И продуктът следва да се разглежда в неговата цялост. Дизайн, желязо, ОС + допълнителни услуги.

Severus, аз нямам нужда да правя справка в тълковния речник за това, какво е това "иновация", но понеже ти си го направил предполагам си прочел, че… никъде не става въпрос за брой и то продажби. Извода, които извеждаш няма да характеризирам, защото е очевидно, че няма нищо общо, нито с това, което си копирал, нито с темата.

Не мисля, че има смисъл да продължаваш да захранваш :offtopic: който "плясна".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търговското дружество се създава с една единствена цел - да разпределя печалба. Продуктът се създава с една единствена цел - да се продава. И точно продажбите са най-истинския маркер, затова дали продуктът е качествен и иновативен. Или както самият Apple синтезирано са казали -

Dramatically Thin Design Features Stunning Retina HD Displays, Powerful A8 Chip, Advanced Cameras & Apple Pay

Е, в това му се състои иновацията - накратко казано!

А, това дали е оф или он топик, не се притеснявай :p

Поздрави!

Утре заповядай на срещата и ще поспорим още :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не му ли е тук мястото и времето да обсъдим иновациите от последните 6-7 на новия крал самсунг?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук е мястото:

1. Огъващият се заден пластмасов капак - всяка година с "нова иновация" - имитира текстил, дърво, желязо...каквото се сетиш

2. Писалката - в различни дължини и дебелини, всяка години с още по-иновативно място на прибиране

3. TouchWiz - лагва и на 1024 ядра

4. По няколко нови модела всеки месец. Сигурен съм, че няма човек в Самсунг, който може да изброи по памет всички модели на самсунг за две години назад

5. И още, и още :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

… Утре заповядай на срещата и ще поспорим още :p

Severus, само това, което цитирам ми хареса! :cool:

:zip:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От липсата на "нови иновации" са подразнени най-вече Samsung. От 5S копнаха четец за отпечатъци. Сега няма какво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продажби се правят с добър продукт и силен маркетинг. Е всичките ги е яд много на компанията от Купертино, точно поради тази причина. Не могат и да доближът Ейпъл, дори и да пускат всеки месец топ телефон ( според техните разбирания ), с много ядра, много слотове за карти, много големи инчове и какво ли още не. Не е важно да пускаш нови и скъпи продукти всеки месец, важно е да пуснеш един за годината, но да е както трябва. А продажбите са най-добрия показател за това. Няма да цитирам милиони бройки, но те са достатъчно показателни за разликата в продукта и маркетинга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Детронираните копирали размер? http://www.cultofmac...-apple-copying/

Тоя бисер го разви и един юзър тука. Не знам, трябва ли да си раздера ризата от смях или да седна да цивря за малкия мозък на някои хора. Аз предлагам майкрошит да съди Епъл, щото са пуснали 27" ПЦ, а не 14"(както беше "стандартно" да се кьоравиш).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста източно-европейски страни също имат превод на менюто на техния си език. И не само.. Страни като Хърватска, Чехия, Гърция, Унгария, Полша, Румъния, Словакия, Турция и Украйна имат както локализация, така и функцията "диктуване". Доста от тях имат и търсене на обекти в Maps.

Защо греещите лагващи Андроиди за по 200 лв. могат да имат меню на Български, гласово търсене на Български, диктуване на Български, a Apple вече 7 години не искат поне един превод на OS-a да направят? Това, че неофициално или полуофициално телефона им се продава в България и имало малко продажби защо да е от особено значение, след като 100% имат информация от логове колко iDevices в света са настроени с Region Format: Bulgaria? A и iPhone не е единственото устройство с iOS. А iPad, iPod? Не вярвам продажбите на всички iOS устройства да са толкова малки спрямо населението на страната.. Дори и да не обръщат внимание на страни с население по-малко от Х, именно информацията за това на колко устройства е зададена България за регион трябва да е от значение.

Към никой от тук присъстващите не се обръщам директно, а по-скоро към Епъл :smile: И да, писал съм им не веднъж и два пъти за тези неща. Имаше даже едно време дружно пращане на фийдбек от потребителите на форума.

И още нещо. Не съм умрял за БГ меню. Дори да имаше възможност, пак щях да си го ползвам на английски, но въпросът е принципен. Малко ли пари им наливаме, че да не направят поне това? Явно не са толкова като на комшите от Румъния...

Абсолютно съм съгласен и именно това имам предвид. Може би трябва нашата Комисия за защита на потребителите да се обърне към Епъл или на още по-високо ниво, чрез Европейската комисия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление КЗП не може да прави политики, а само стриктно да правоприлага. С наличието на ръководство за употреба на български език, се изчерпват законовите изисквания. Както казах по-рано, тук трябва да действат министри, дипломати, търговски аташета и т.н. На колко от вас борд компютъра или навигацията на автомобила е на български език...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При наличието на Х броя бутони(5-10-20), инструкция за употреба би била достатъчна. Обаче при наличието на интерфейс изцяло в текст на чужд език, би трябвало да се прилагат малко по - иначе правилата. Навигацията за кола не знам, ама ДВД менюто на скромното NEO е на български, а за дистанционното на чужд език има инструкции за употреба. Същото е с телевизорите.

П.П. Деде, ръководството на айфона обхваща само няколко функции и по тая логика имаш едва ли не нокиа с фенерче. А, ш*баните гугълфони имат български...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой щеше да прави БГ, но така и не го видяхме. Остана на хартия само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав, адаш. Доста обширно е ръководството. http://manuals.info....er_guide_bg.pdf

П.С. Вера Журова /Чешката република/ е новия комисар отговарящ за правосъдие, потребители и равенството между половете. Ще й напишем официално писмо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление КЗП не може да прави политики, а само стриктно да правоприлага. ...

Ще призная, че не съм никак наясно с функциите на КЗП, но като редови гражданин не съм усетил или чул работата на комисията да се е отразила, на когото и да е, по какъвто и да е начин. Този факт означва, че или си върши работата перфектно и не е нужно да тръби за себе си, или… не върши нищо! Пак казвам, аз не мога да преценя, за мен това е просто една трибуквена абвеатура.

… Както казах по-рано, тук трябва да действат министри, дипломати, търговски аташета и т.н. На колко от вас борд компютъра или навигацията на автомобила е на български език...?

Ако ще и Обама да лобира, не сме ли интересни, като пазар никой няма да ни обърне внимание. И само да вметна, че интереса не винаги е финансов. Severus за съжаление е прав, Apple, както и всички останали чуждестранни компании, продаващи в България спазват закона с т.нар. "Упътване" на родния ни език. Друг е въпроса, до колко е подробно и т.н.

Интересен е факта, че Navigon, който е закупен от App Store няма меню и гласова навигация на български, но… Alxx бе така добър да "барне" нещо и… вече има! Значи все пак го има, а защо не и в оригиналната версия нямам представа.

:beaten:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Годишните отчети от работата на държавната комисия ( тази с трибуквената "абвеатура") са публични и са на нейната интернет страница. Окончателно ме загуби като опонент. Ти имаш мнение и позиция по всички въпроси, дори и по тези, които сам признаваш, че не са ти ясни. В България има много всезнайковци. Може да се упражняваш срещу някой себеподобен. Повече не ме цитирай или адресирай, защото не мисля даже да чета написаното от теб. Поздрави.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересен е факта, че Navigon, който е закупен от App Store няма меню и гласова навигация на български, но… Alxx бе така добър да "барне" нещо и… вече има! Значи все пак го има, а защо не и в оригиналната версия нямам представа.

Разликата между Navigon-а и iOS -a е огромна като количество на превода.

На два пъти захващах направата на такъв,но така и време не остана - работата е изключително мудна и става доста бавничко.

Да не говорим,че free версията на Plist Editor ме прецака веднъж и ми затри един голям файл :biggrin:

И те така...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Годишните отчети от работата на държавната комисия ( тази с трибуквената "абвеатура") са публични и са нейната интернет страница. Окончателно ме загуби като опонент. Ти имаш мнение и позиция по всички въпроси, дори и по тези, които сам признаваш, че не са ти ясни. В България има много всезнайковци. Може да се упражняваш срещу някой себеподобен. Повече не ме цитирай или адресирай, защото не мисля даже да чета написаното от теб. Поздрави.

Severus, приятел, не съм наясно, защо се връзваш по този начин, не те съдя. Не съм се изказал негативно или не за трибуквената абвеатура, а съм изказал мнние - че не познавам работата и и не съм усетил ефект от нея. Това, че аз не съм го "усетил" не означава, че такъв няма или има, както съм и написал. Факт е, обаче, че всеки може да имам мнение без да е компетентен и ако желае може да го изкаже, дали ще бъде споделено от други…

А, това, което не ме "грабва" да чета отчети за работата и е, че е "държавна", както сам казваш. Другите подобни и "независими", като КРС, КЗК, СЕМ, ДЕКЕВР и др. са точно толкова независими, колкото и всички тези, които получават заплати или дотация от "държавата", т.е. управляващите, чийто членове и/ или управляващи органи се назначават от държавата… Моля, позволи ми да имам мнение.

По въпроса дали ще те цитирам или не… нека това да преценя аз! Ако не желаеш да "ме четеш" мисля, че има възможност да ме блокираш или нещо подобно.

Наистина с добри чувства.

Евала Саше. Най-после и на тоя спамер, някой (освен мен) да му обърне внимание, че в усилията си да участва във всяка тема почва да досажда сериозно!

gorgior, предполагам, че визираш мен, затова ще направя специално изключение и ще ти отговоря, надявам се това да доведе до ерекция при теб, че да имаш и ти някаква полза. "Участвам" в няколко теми активно, т.е. имам повече от 2 мнения, същите са "отворени" от мен… Кой досажда - има една много хубава поговорка, която гласи "Като не ти харесва, не го яж". Какво правиш в тема, която не те интересува, кефи или каквото и да е още? А и нали не мислиш, че когато подуша изгоряло от потриването на пръстчетата ти по клавиатурата, изразяващо се в полуграмотни излияния трябва да се почувствам длъжен да падна на колене...

Не си познал!

:Pants:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правя първо и последно, официално предупреждение! Спазвайте добрия тон! Без обиди, свирки, чекии и др.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деян и адаша не се познават, иначе ще заговорят на общ език. Аз, мога само да предложа трети лица да не се мешат в такива разговори. Хеле пък с епитети. За тях точно има правилник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички са равни. Или се пише по темата, или на разговор в чата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както предположих, първите истински ревюта са пълни с хвалби. Хората, имали възможност да си "поиграят" лично с телефона, са просто очаровани!

"THIN AND SEXY"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах няколко дена по-рано прецакаха си продажбите на ipad mini. Честно казано не виждам нищо секси в това как ти стърчи от джоба на ризата. :)

Това което не ми харесва е, че винаги сравняват телефона със предишните модели а не с конкурентите

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, ше те утЕпам, честно...

Аз умишлено не гледам такова видео, а ти как ми палиш чивията, не е истина!!!

Май единия ще го поръчам плюс, пък да видим.

Пфуууууу...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, нали сме свикнали големи неща да държим в ръка :smile:)))

Още едно много хубаво ревю за двата модела -

http://www.engadget.com/2014/09/16/iphone-6-and-6-plus-review/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След спора със Severus се замислих по въпроса за т.нар. иновация. Да, в класическия смисъл на определението същата няма нищо общо с пазарната реализация, но… оказва се, че напоследък все повече анализатори (нека подчертая изрично - НЕ икономисти или финансисти) започват да "мерят" иновативността на даден нов продукт или услуга, която навлиза на пазара с пазарната им реализация (т.е. продажбата). Аз не споделям този подход, защото върху продажбата, както в конкретния случай влияят наистина множество фактори. Иновациите, вградени в продукта са само един от тях и според мен не от първите и най-вече решаващи причини, че да има тълпи, които да чакат да придобият "сакралния" дивайс с дни. Всичко това е маркетинг, при това изключително добър!

В това, което следва може да прочетете част от една статия, която е в подкрепа на това, което има Severus, като теза и тя се гради основно върху думи, приписвани на Стив Джобс - "Иновация e, когато една добра идея бъде доставена на потребителя".

Какво е иновация?

Практически прочит на класическата дефиниция

За нуждите на мениджмънта обикновено се използва следната дефиниция за иновация:

"Систематичен процес за създаване на принципно нови или подобрени продукти, услуги, процеси, организационни структури и други дейности, които водят до увеличаване на възприетата добавена стойност."

В тази дефиниция има няколко съществени елемента. Първо, иновацията изисква систематично полагане на усилия от голям брой хора, за да може да се генерират качествени идеи, които да бъдат разработвани, оценявани, изпробвани, въведени и подобрявани по време на продуктовия жизнен цикъл. Това означава, че иновацията излиза от границите на всеки фирмен отдел и търси взаимодействие на по-високо равнище между всички отдели. Затова сред най-иновативните компании се нареждат тези, които имат плоска йерархия, тъй като при тях хоризонталното взаимодействие между експерти от различни области е много по-естествено и органично.

Вторият съществен елемент е дали иновацията е радикална или инкрементална. В това разделение се състои разликата между нещо принципно ново и невиждано и подобрение на нещо съществуващо. Огромна част от успешните иновации са инкрементални и представляват минимални, понякога незабележими, подобрения. Често тези иновации са само на части от цялото, като например създаване на по-качествен и сигурен начин за закрепяне на електрическите системи в един самолет.

И не на последно място - иновацията зависи от възприятието на потребителите. Независимо колко гениална изглежда идеята, единствено пазарът е този, който решава дали тя ще се превърне в иновация. Първите таблети на "Майкрософт" правят опити да си пробият път още през 2002 г., но възприетата добавена стойност е прекалено ниска и те остават в историята като неуспешен продукт. В днешно време, въпреки че таблетите се използват предимно за игра и за сърфиране в социалните мрежи, потребителите ги възприемат като изключително удобни и приятни и те бележат огромен пазарен успех. Тук е и разликата между изобретение и иновация. Всяко нещо остава просто изобретение, ако няма кой да го купи и да го ползва.

Цялата статия може да прочетете в karieri.bg Оригиналния материал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...