Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Сравнение на iPhone 6 с Android флагманите


dedil

Recommended Posts

Миналата седмица бе представен дългоочаквания iPhone 6 и ето, че само дни след това започнаха сравненията му с конкуретните нему флагмани, ползващи Android. Предоставям "сухи" числа и термини, както пожелаха някои. Гледайте, сравнявайте, коментирайте… Самият аз не бих могъл да го направя, тъй като не съм наясно с по-голямата част от написаното.

:geek02:

Моля, ако забележите пропуск или грешка не мислете, че е нарочно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо нередно. Сухо сравнение на "характеристики" , значещи нещо за андроид общността. Да не казвам "стадото"

Идва времето, когато никой няма да обръща внимание на подобни таблици. Това време дойде при лаптопите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо на батерия при айфон седи чертичка ?

Толко ли не се знае колко mAh ще бъде ?

Техническите характеристики не са най-важното нещо.

Аз лично виждам един плюс при иОС и това са програмите (както вие им викате, приложения или апликейшъни).

Първо се появяват за иОС и получават повече ъпдейти.

Сигурно всеки може да изложи своите си виждания за плюсове, но за всеки човек е относително кое е плюс и кое не.

Аз мисля, че епъл продава своите устройства главно заради иОС, какво имам предвид:

Ако Епъл направят това което прави Гугъл, а именно да разрешат на различните производители да слагат на своите устроиства иОС тогава съм убеден, че никой няма да си купи айфон.

Но ми е пределно ясно, че това няма как да се случи.

Ако приемем обаче, че това се случи, тогава най-логичното нещо на света е всеки да избира своя телефон по технически характеристики и възможности.

А сега се купува айфон заради операционната система и всичко свързано около нея, програми, поддръжка и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....

Аз лично виждам един плюс при иОС и това са програмите (както вие им викате, приложения или апликейшъни).

Първо се появяват за иОС и получават повече ъпдейти.

...

А сега се купува айфон заради операционната система и всичко свързано около нея, програми, поддръжка и т.н.

Защо ли така се получава? Явно са по-добри от останалите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото си правиш труда само веднъж и тръгва на всичките модели.

А този който пише за ОС на Гугъл го прави многократно докато нагоди програмата си за всички производители и модели... а те са хиляди.

Асене мислех, че сам ще се досетиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех, че ще ти мине през ума разликата между "native" и "jit compiled" върху виртуална машина(хюндай V8 с карбуратор и ремарке), ама нейсе... Също и разликата между добра операционна и съвместимо проектиран хардуер. Нали гугъл пишат лично(уж) ОС за Нексъс моделите? Що не става? :tooth:

Не искам да звуча като ментор, ама си набий в главата, че хемороид ОС е ш*бано мъртвородено ГМО. Колкото и да го пудрят, все тая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак да кажа, че аз от "желязо" не разбирам, но понеже се коментират и ОС ще си кажа… Според мен едно от най-сериозните предимства на Apple е единението на ОС със самия дивайс, т.е. всичко в негои като хард., софтуер и дизаин (функционалност).

От друга страна това, което прави приложенията в Android "ялови" е така наречената фрагментация - няма начин всяко приложение да изглежда идентично на екрани с всевъзможни размери и характеристики…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо тогава и големия Самсунг не го направят един път и да се приключи. Явно не е баш така елементарно, както звучи от твоето писане. Въпроса е, че на Ейпъл идеята е такава от началото, а Самсунг и другите андройд ползватели са в противоположната посока. Дори и сега да го направят Самсунг със собствена ОС, след година две ще имат повече успехи отколкото ако продължават с Андройд. Защо не го правят или не показват че го правят не е ясно. Те си знаят най-добре. Явно не им се продават милиони бройки топ продукти само за първия уикенд след пускането на бял свят :p.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото операционната система е само едно зъбно колело в цялата екосистема. Самсунг нямат аналог на услугите на Гугъл, и затова не пускат собствена операционна система. Също така, съдейки по ТъчУиз, програмистите им са пълни злета, така че пак трудно ще направят цяла операционна система. Те така.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще си продължим дискусията след работа, започва да ми се доспива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как, забравихте ли Bada OS?

СамЦунг се пробваха, ама OS-а им куцаше отвсякъде, спряха го през 2013 година и се примириха да ползват само андроид.

MMJ, я кажи за ноута, приятно ли е лагването? :smile:

Редактирано от emco83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чекай па ти, бада...сега има тизен. Поредното двойкаджийско упражнение линукс ядро/виртуална машина. Почнаха и от шефа да гепят "идеи" :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам и за този OS, но няма смисъл да го споменавам, така иначе не видяхме телефоните им с таз бета самоделка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже има ли разлика в грамовете на апарата iPhone 6 при 64гб и 128гб версии на модела?

Пише в сайта 129 грама, но това важи ли за трите модела или само 16-ката касае?

Благодаря предварително!

Ще почерпя близалка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако гоце има точен кантар, утре може да направим замерване на 5s. Аз осигорявам 16-ката, все ще намерим някой с 64-ка от присъстващите. Иначе едва ли има разлика, но ако има според мен би била някакви минимални грамове разлика ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е...

Нямам предвид 2-3-4 грама, а дали има осезаема разлика.

До сега не съм ползвал 64-ка никога и нямам идея дали по-голямото пространство носи повече тежест на апарата.

Чудя се дали да си викна още една 64-ка или 128 да взимам и затова питам, а не за обща култура.

Сигурно ви се струва смешен и тъп въпроса, но аз си разсъждавам с проста логическа математика: повече пространство, по-голяма тежест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще си премеря...64-ката :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, разбрах, че ме взехте за мезе, баси. :smile:

Както и разбрах, че няма никаква разлика между моделите и ще поръчам 128-ца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

algor, стига де, разбира се, че няма никаква разлика в теглото.

Имам обаче питане, от хората си, които казват, че ще си вземат 128GB. С какво ще го напълниш този телефон? Аз до момента винаги съм ползвал максимума, но беше 64GB, най-тежкото в него ми е навигацията и то защото съм качил почти цяла Европа, хей така… музика имам наистина много, но само защото имам място и затова не се лишавам, въпреки, че слушам рядко и малко снимки, разбира се. Всичко това е малко над 50GB, ама до 64 или още повече до 128? Не става въпрос за парите, те не са перо на фона на тоталната цена, а просто се чудя.

:thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MMJ, я кажи за ноута, приятно ли е лагването? :smile:

@emco83

S - моделите ги водят топ модел, а note серията - премиум.

Няма как да видиш лаг в премиум устройство, все пак е с 3GB RAM, нещото което е от особено голямо значение при андроид телефоните.

Предния път където дойде в кръчмата на Павлово утре ще правим сбирка, ела да се видим а не ми се прави на интересен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, въпроса с размера си е доста логичен и наистина най-точно бихме го разбрали в момента с премерване на актуалния модел. Никога не се бях замислял, но наистина може да има някаква разлика. Гоце в кухнята би трябвало да има кантар и да го разберем :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@emco83

Предния път където дойде в кръчмата на Павлово утре ще правим сбирка, ела да се видим а не ми се прави на интересен :smile:

Нямаш грижи :smile: Идвам!

Редактирано от emco83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че човека надраскал тез драсканици.. му се е спяло бая. Другото което е, хардуера на андроида е надут за да може устройството да работи добре с омазания андроид, иначе всичко зависва и започват да изскачат съобщения от рода "за съжаление спря". А любимото ми е като натиснеш зелената слушалка, да изпише "телефон неочаквано спря" :biggrin:. Както и да е да не се отплесваме. При iOS и iPhone не е нужен супер дупер ултра мега мощен хардуер. iOS работи и с много по-занижени хардуерни характеристики от андроидски телефон, и пак е по-бърз. Подобни драсканици и сравнения са излишни, всеки който е ползвал или ползва iPhone е наясно с тези неща. :smile:

Редактирано от negozanimavai
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязъл съм, че основно собствениците на андроиди (dedil не визирам теб), а от скоро и виндоси ги интересуват тази сравнителни статистики. Какво значение имат конкретните характеристики, след като е важен крайния резултат, а той е че iPhone е по-надеждния, по-бързия, с по-добра OS и по-красивия (дори iPhone 6, който не харесвам). Не мога да разбера, хем iPhone-ите за тях са скапани, хем все с iPhone си го мерят. Силно ми напомня на смешковците от Самсумг, които една реклама не могат да пуснат без да намесят iPhone. Да си ползват тупалките за килими със здраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязъл съм, че основно собствениците на андроиди (dedil не визирам теб), а от скоро и виндоси ги интересуват тази сравнителни статистики. Какво значение имат конкретните характеристики, след като е важен крайния резултат, а той е че iPhone е по-надеждния, по-бързия, с по-добра OS и по-красивия (дори iPhone 6, който не харесвам). Не мога да разбера, хем iPhone-ите за тях са скапани, хем все с iPhone си го мерят. Силно ми напомня на смешковците от Самсумг, които една реклама не могат да пуснат без да намесят iPhone. Да си ползват тупалките за килими със здраве!

Правят го защото рекламите им наливат колко са мощни смартфоните на андроид а не, че те са наясно за какво става дума. На въпроса обаче как са разбрали, че телефоните им са по-мощни... мълчат като бит г*з. Имал съм андроид и съм усетил, че ако въпросният мощен хардуер не е мощен.. андроида им ще върви като елка сглобявана в час по труд и техника. :)

Както и да е, да сравняват.. да мерят.. ако искат и да се наакат, на кой му дреме? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...