Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Аквариуми с рибки


Asen_77

Recommended Posts

Аз също определено не съм любител на ватата. Подкрепям напълно bobidi. Asen 77 тази черната вата струва ми се е "заредена" с активен въглен (може и да греша, погледни си упътването на канистера). Но ако съм прав след около 2 седмици ползване ще трябва да я метнеш в кофата. След това така или иначе пълнеж или вата с активен въглен няма да ти трябва (само в определени случаи, които не ти пожелавам).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В комплекта има три резервни черни вати. Предполагам, че тя е с активен въглен. Според това което пишеш, да очаквам че след две седмици ползване ще е просто вата ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето активния въглен служи за химична филтрация (абсорбира вредни вещества - органични, химични съединения и тежки метали, например лекарство след лечение на рибки). Активният въглен издържа и повече време, но с българската питейна вода + отпадъци от риби и храна горе долу около 2-3 седмици). Особено този, който е стандартен пълнеж към филтрите. Ако ще гледаш само риби може спокойно да си ползваш активен въглен, но трябва да го подменяш редовно. След 2-3 седмици ползване просто няма да върши работа дори като вата защото се насища и е възможно да почне да отеля токсини обратно във водата. Ако мислиш да гледаш растения в аквата и да ториш не е препоръчително да ползваш активен въглен защото лесно се свързва (абсорбира) с химичните елементи на торта. Ако пък го ползваш постоянно, но в по-големи количества това може да доведе до скокообразни промени в твърдостта на водата в аквата. Общо взето ползването му в аквариуми със стабилна среда е безпредметно и скъпичко. Ако искаш да ползваш вата във филтъра по-добре си вземи обикновена, която можеш да ползваш многократно, а тази с активния въглен я ползвай при старта на аквата за около 2-3 седмици, максимум месец. Резервните вати си ги запази за по-спешни ситуации, които пак казвам не ти пожелавам да се случват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Началото е поставено :). Ще пусна и по-хубави снимки тия дни.

0a2652db2afe9c83.JPG

Има още довършителни работи по шкафа. За сега осветлението е само отстрани и за момента още не е поставено на капака, но в скоро време и това ще стане. Като казвам отстрани имам в предвид в страничните колони в който има по 50 см ленти с диоди - 50 см лента бели и 50 см лента цветни на страна. За сега върти вода през канистъра и е без риби. Рибите след 2-3 седмици, ако всичко е наред с водата. След доста миене на пълнежа за аквариума, водата е кристална след по-малко от 24 часа, което е чудесно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер е мислех че още не си го стартирал :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Първите наематели - 13 броя данио и 3 коридорас панда.

f496074b81789016.JPG

8e36b40437886b33.JPG

9b7c7d1324dea5ea.JPG

Малко са тъмни тези снимки, но имаме още малко да довършим осветлението и тогава мисля че ще станат доста по-добре снимките.

439d0463494ceff8.JPG

922a7ff4d0632919.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Можеш да помислиш и за фон отзад. Също като идея за вбъдеще да скриеш с нещо бастуните на филтъра. Иначе е супер много ми харесва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и фона ще го мисля. Или ще е нещо много тъмно или си мисля за огледало, ама това с огледалото трябва да се тества как ще е. Първо ще влезнат рибите всичките следващия един месец, после останалото. Сега ще допълня със сини данио и няколко чисто розови за да станат около 30 броя. После по-късно след 10-тина дни и 30 броя неони. После стъклените сомове и анцитруси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обожавам неони, ще стане много хубаво с тях, но май трябва повечко растения.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нарочно не наблягам на повече растения. Не обичам да е джунгла. За сега искам да сложа рибите да видя как ще е с тях. Тези вече почнаха да вадят част от тревата долу. Явно ровят и някой клончета ги вадят. В някакъв момент ще сложа и нещо по-високо като растение в някой от крайщата, но ще трябва да се прецени къде да е, за да не го тормози течението от входящата флейтата на канистъра. Постепенно ще се развива :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неоните обичат зеленина, не ровят, но все пак засаждайки растенията можеш да привързваш по едно камъче долу до корените, така ще е по-стабилно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вкопани са, но ги раздигат явно като пуват покрай тях. Коридорас Панда са доста енергични и доста се двихат, даниотата по-малко, но и те от време на време се въртят по дъното между растенията. Здраве да е, ще насадя после други :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Част от новите обитатели. Нямаше още данио при хората от който си купувам рибките, а и неоните също ги нямаше още, така че не можеше да съм с празни ръце и ето ги - 7 броя стъклени сомове

04d45c6ee7fbcfed.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не наминеш в събота на животинския пазар, там има много рибки и на добра цена като са на едро? Намира се по пътя от Сточна гара към гара Подуене по Данаил Николаев, зад магазина на Бързаков, ще го познаеш по многото спрели коли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ходил съм няколко пъти и не съм очарован. Условията при който се съхраняват рибите не изглеждат никак надеждни за съжаление, да не говорим че в това студено време е страшен стрес за рибите тези смени на температурите. Там доливат топла вода в аквариумите за да поддържат някаква температура и не ми изглежда подходящо. Иначе за другите животни може би е ок и не влияе толкова. Да не говорим, че има аквариуми който изглеждат потресаващо направо. Да не обидя някой ако продава там, но не ми изглежда като подходящо място за покупка на риби. Не съм сигурен че бих взел риби от там, който да пусна в аквариума си. Смятам че и доста болести бих внесъл в аквариума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те повечето магазини от там зареждат ;-) иначе като каза за нови риби - хубаво е да има един по-малък, карантинен аквариум, в който да се слагат новите екземпляри и да пребивават там седмица - две, за да се види все пак здрави ли са, риск за зарази има от всякакви източници, случвало ми се е и рибка от луксозен магазин да ми направи проблем.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като реших да се занимая отново с рибки, доста време имах докато изготвяхме шкафа, избирах аквариум и техника и какви риби да имам в него. Всичкото това време беше използвано в четене, питане и обикаляне на всички магазини в София. От всичкото обикаляне достигнах до извода, че лъскам и голям магазин не значи хубави риби а напротив. Означава отегчен персонал, на който почти не му се занимава и ти отговаря автоматично колкото да му мине времето. Обикалях, питах, крадох информация и идеи и така. От доста места чух и четох за така наречените Кимбайци в редута. Те не са магазин, а развъждат риби и продават на едро. До сега имам данио ( което ми го даде момче, което лично ги е развъждало ), коридорас панда и стъклените сомове - последните две са купени от редута. Всеки който е взел от тях не е имал проблеми. Иначе, поръчах и карантинен аквариум 20 литра който е напълно оборудван - наглевател, филтър и помпа за въздух но за сега все още не е приел риби. Може би той ще стане за развъждане и отглеждане на малки по-натам. На този етап да чукна на дърво няма проблеми с рибите, считано че са взети само от проверени източници. Никой не е застрахован все пак. Останалите данио, неони и анцитруси който искам да взема, пак ще са от тях, но ще трябва да почакам, защото в момента нямат налични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно, не съм ги чувала тия кимбайци, въпреки че живея в Редута, може би защото отдавна вече не се занимавам. Хубаво е, че имаш сигурни източници, дано и за напред всичко е наред с рибетата, а аз ще се наслаждавам на снимките, които пускаш, защото вече нямам нерви да се занимавам с това. За сега уцелваш любимите ми видове ;-)

Ето го моя последен аквариум с неони, снимката е лоша, но се виждат:

d3b3160660a99c89bce8ab1e5ffbf300.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа са Баща и Син и бащата май се казва Петър Дуцин ( по спомен пиша името и не съм сигурен точно за фамилията ). Бил съм там, от там ми беше първата оферта за аквариума, но цената беше висока. За другата техника също цените бяха по-високи, иначе магазина е приятен и поддържан добре. Имат доста приятни аквариуми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Кимбайците скоро не съм ги виждал, но преди основно внасяха риби, развъждането им беше на заден план. Неони се взимат от Евгени Младенов той предимно това развъжда. Има сергия на пазара , можеш да си вземеш и не от пазара просто трябва да се чуеш с него. Ето ти линк , телефонът е на синът му.

На Пецата цените винаги са му били най-високи, но истината е че е един от най-добрите в изработката на аквариуми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията, те самите казаха че неоните ги купуват и за момента нямат, но очакват да вземат скоро. Все пак вече съм се разбрал с тях за рибки и ще изчакам на този етап да заредят те.

Ето и малко снимки от аквариума.

a21bfc863d7db15d.JPG

1d71cb9c62794034.JPG

e484eeb111ae098a.JPG

f578475494901566.jpg

dc16b7d384ea71b6.jpg

eb3cad5f83e363c3.jpg

6504f94d176f593d.jpg

ace74e832a2b49a8.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Етo гo и нoвия ми аквариум. Самo 95 литра е, нo шкафа ми позволява тoлкoва, не ми се прави нoв:) Бавна ще наредбата, че сега имам други приоритети :) Харесал съм декoра на Асен и верoятнo ще е нещo пoдoбнo:)

post-63-1424682298,8887_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какви гадинки ще заселиш вътре?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какви са размерите, че моя декор иска ширина. Може би при теб може да се получи от единия край само издигане.

Деси днес или утре взимам твойте любимци. Мисля да взема 20-тина за сега, но ще престоят първо под карантина, преди да влезнат в големия. Като ги взема ще пусна снимки :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...