Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Аквариуми с рибки


Asen_77

Recommended Posts

Браво, ще чакам снимки :-) двайсетина ще са ти малко в този аквариум, но сигурно по-нататък си предвидил още, то има и няколко разновидности и всички са интересни като цветове.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ширината е 400 мм. Oт едната страна ще гo правя, да. Мисля да запoчна с червени неoни :)

post-63-1424705314,4816_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новите наематели на карантинния за сега - 20 броя сини Неони

ccb1a2df93ad473f.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ох, как ме подвеждате с любимите ми неончета...да не се похваля и аз тук след някой ден! Много са красиви, слабост са ми.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам 7 броя Анцитруси бебета. На един приятел му се родиха и оживяха в големия аквариум. Има една декоративна кола вътре в аквариума и преди два месеца ми каза как мъжкия странно пазел колата и не допускал никой до нея и хоп 20-тина бебета. Поотраснаха малко при него и преди седмица ми даде 7. Вече започнаха да се адаптират и почнаха да почистват стъклата на аквариума. Довечера ще гледам да им направя снимки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В стария аквариум се родиха анцитрусчета. Бяха двайсетина, но оцеляха седем :)

Някой гледал ли е скариди. Едни дребни сладководни и червени. Много ми харесват и се чудя сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питал съм на няколко места, казват ми че в големия аквариум може би ще се скрият и няма да се виждат много. Нямало особена опасност да бъдат изядени. Иначе аз ще си направя тест и ще пусна няколко при мен да видим какво ще се случи. Иначе в отделен малък аквариум само за тях е много красиво с ниска растителност. Има доста снимки по нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай идея какво да сложа при неоните? Мисля за още десетина червени и няколко двойки други, но не знам какви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Данио се комбинира добре и са също стадни като неоните, а розовото данио е много красиво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж и за малабарово данио, по-голямо е, но е много красиво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Къде се намерихте в 4 сутринта, че чак и дискусия си направихте :biggrin:

По същество на въпроса. Като за начало на ново стартиран аквариум, е редно да не пускаш нови риби известно време поне 2-3 седмици. За да може да си стартира нормално аквариума и да избегнеш първоначалното натоварване на системата което може да доведе до жертви. Трудно мога да ти кажа какви да сложиш, защото това е личен избор на всеки. Като за начало ще ти кажа какви да не слагаш:

Напълно несъвместими са със златни рибки, ще ги нападат и изядат. Много ми харесваха мъжките Бети, но и те евентуално само една и също не вярвам да им се размине. Скаларии мислех да сложа за размер при мен ( предпочитам основно дребни рибки ), но и те има опасност да нападат рибите с по-големи опашки ( данио например ). Всякакви цихлиди също не са препоръчителни, те са да живеят отделно само те, а и за тях има нужда от голям аквариум. Със сигурност има и други който не може да сложиш, но от най-разпространените са тези който не е препоръчително да влизат в аквариума.

Какво можеш да сложиш - Спокойно можеш да сложиш данио, както каза Деси, а и там има огромен избор. Можеш да добавиш всякакви херациди ( те са от семейството на Неоните и има доста голям избор ). От семейството на даниото са барбуси и там избора е доста сериозен. Сомчета можеш да сложиш и анцитруси и коридораси. И при двата модела има доста разцветки и разнообразие. Анцитрусите ще чистят стъклата на аквариума. Разпитвал съм за трихогастери, казват ми че и те са спокойни рибки и може да се комбинират със споменатите по-горе. Живородки - има голямо разнообразие от Гупи всякакви цветове и размери. Можеш да ги съчетаеш със неоните, като разбира се от живородките можеш да добавиш и Хелери, Мулинезии и Плати. Разбира се аз съм на мнение, че не трябва да има огромно разнообразие от риби в аквариума защото много се претрупва. Няколко модела със различни разцветки за мен е идеалния вариант. На последно място, но не по важност са ми любимците - стъклените сомове. Малко са статични, мързеливи дори, но са страшно красиви тия прозрачни риби. Те също нямат проблем да се комбинират. Най-голяма активност от тях виждам напоследък като пусна замразена храна. Настава яко оживление от всички риби.

Пускал си аквариум и преди, да знаеш че след някоя седмица ще започне леко овяхване на растенията, но това е част от процеса на аквариума. След две три седмици можеш да им пуснеш СО2, но е хубаво да следиш PH-то на аквариума. Прекомерно пускане на СО2 може да го промени драстично и да умори рибите. Аз пускам СО2 по елементарен метод с захар и мая. Има много клипове в тубата по въпроса и е много елементарно за правене. След като ми се промениха растенията, започнаха да покафевяват, пуснах няколко пъти за по няколко дни СО2 и нещата са доста по-добри в момента. Горе долу това е за сега моя опит с рибките. Както казва кобрата - Продължаваме напред. За сега горе долу го заселих с риби, ще започвам опитите с развъждане на данио и неони. Дано опитите са успешни :)

В този сайт са много добре структорирани рибите и удобно за разглеждане. http://akvariumi.com/

Редактирано от Asen_77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Асене, дай инфо за осветлението, че един приятел полудя по него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Барбусите не са много кротки, трихогастерите също, мъжките хелери също нападат, бетите са много агресивни. Това от опит, не съм разпитвала, повече наблюдавах.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със светодиодни ленти V-Tac 5050 60 бр/м бели 4500 келвина и цветни. Направих си опита да сложа в страниците на аквариума ленти и се получава интересен ефект. В първите снимки който съм пуснал го има, като там е с осветление само отстрани. Като го довършихме сега имам около 4 метра бели ленти в капака, както и два метра цветни. На много места ми говориха как трябва да са само с пури и не ставало с диоди, но за мен няма проблем и да се направи с диоди. Мога да сменя цветовете и да коригирам силата както си искам, а на мен това ми харесва много при диодите. При диодите първоначалната инвестиция е малко повече, но после почти няма разходи. При пурите на няколко месеца горят, а и пурите за аквариуми не са никак евтини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам рибки цял живот и съм наясно с тези работи, просто ми трябва идея :) Мерси за инфото, ще е полезно.

пп. Мерси и за диодното инфо:)

post-63-1426094197,1963_thumb.jpgpost-63-1426094205,3618_thumb.jpgpost-63-1426094211,4503_thumb.jpg

Пуснах пет разбора и тези двете, но утре ще видя как се казваха :)

post-63-1426251528,177_thumb.jpgpost-63-1426251534,8664_thumb.jpgpost-63-1426251541,0599_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рамирези бяха май, ама може и да бъркам. Както и да е, красиви са.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шаман,колко литра е аквариума,че ме грабна аранжировката?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм точен, 98 литра е.

Имаме конфликт, но това е защото нямаме женска, май :)

Тея неони, много плашливи! Всяка сутрин когато светна осветлението, са бледи като призраци :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай иммалко време за адаптация. Трябва им време да свикнат, всъщност с всички е така.

Да не е любовна игра вместо конфликт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рамирези са пасажни рибки, пусни им още няколко да си имат компания и да не се занимават с глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...