Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Аквариуми с рибки


Asen_77

Recommended Posts

Две женски ще взема днес

Освен всичко друго, се оказа, че са цихлиди. Стана война и стресираха всички риби. Сега оставих само едната и добавих още пет разборки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, цихлиди са, но не са толкова агресивни, аз също имах с неоните и нямаха проблеми. Вземи няколко малабарови данио, те да по-едри и размириците няма да се чувстват най-едри и да се укротят. Ще видя дали имам снимка да ти покажа как изглеждат, много са красиви.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Не си намирам старите снимки, че в дропбокса е мазало, но ето тук примерно има за малабаровото данио и снимки

http://www.akvariumi.com/?page=fish2&id=486

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия охлювчета са голяма напаст, като се наплодят няма отърване от тях, иначе да, чистят, ама като станат повече от рибите е ужас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно този вид не е толкова агресивен. Трябват мъжки и женски за целта и много място а и не живеят дълго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си прав, не им разбирам много от видовете, веднъж си взех и после така и не ги поглеждах, че едва ги изчистих :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина няма отърване. Влезнаха ми няколко миниатюрни с част от водораслите и се навъдиха много. Сега веднъж извадих над 30 преди седмица и сега пак има. Трудно ще е да се изчистят. За чистенето на стъклата се надявам да се справят анцитрусите. За сега има ефект от тях, а са доста малки на размер още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и такива. В общи линии оправията понякога е много трудоемка. Затова купувам само проверени видове. Ампуларията е такава а е и страхотен чистач.

За тези малките пусни една бета вътре:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За анцитрусите ли да пусна Бета? Каква е връзката между тях? Мъжка или женска?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, за охлювите, но трябва да е сама/сами, защото иначе щеш, нещеш,, ще ги храниш покрай другите рибки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извадените охлюви ги дадох на приятел, който има охлюви Хелени, който са хишни и ядът другите охлюви. Май са се справили доста бързо с тези 30-тина охлюва.

Няма да мога да пусна бети, защото в аквариума вече има над 50 риби и няма къде да ги преместя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С една няма да имаш проблеми, ей така за красота и за профилактика:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бета с охлювите няма да се справи, рибата за изчистване на охлюви е боция. Другият вариант са хелените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само с вътрешен филтър ли си и какъв е модела?Гледам,че се справя отлично.Ще стартирам скоро един 120 л. и чувам различни мнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешен китайски. Четири пъти по-мощен е от колкото ми е необходимо, затова се справя добре. Има втори филтър с активен въглен, който добре предпазва моторчето. Не създава особено течение в аквариума, но минуса му е, че е леко шумен. Сега мисля да го оставя само като филтър и да сложа външна за въздух.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да те питам... Виждам разстения, за които е препоръчително CO2. Пускаш ли им? А тор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тор сипвах в началото,а след това СО2 от мая и захар. Правя разтвор, който изкарва няколко дни и после след седмица правя пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Ето го моето изобретение

IMG_1366.jpg

Тук е с 2 литра бутилка за разтвора, където сипвам около 400 грама захар в хладка вода за да се разтвори хубаво и после добавям 1 кубче мая. Втората бутилка е с вода, за да няма пряк контакт между разтвора и аквариума. Горе долу това е. При теб с по-малкия аквариум от колко при мен би трябвало подобен разтвор да изкара поне седмица. При мен кара около 3-4 дни. Взел съм си и следното приспособление, за да задържа повече СО2 за да се абсорбира повече във водата.

IMG_1372.jpg

Ето и клипче от тубата

http://youtu.be/u_q4KbhcXf8

Редактирано от Asen_77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...