Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Лични впечатления, мнения, отзиви, критики и хвалби за iPhone 6/6 Plus


Alxx®

Recommended Posts

На мен пък ми е много странно как доста хора с лека ръка казват, че са разочаровани от камерата на даден апарат заради една от нейните функции.

Намирането на оптимален вариант на работа за една камера в различните режими е плод на доста експерименти и много отделено време за разучаване на пълната функционалност на същата.

Бас хващам, че тук във форума всеки (сигурно и аз понякога) бърза да изрази мнение на база събраните до момента впечатления.

В това няма нищо лошо, стига да не се категоризират генерално нещата и да се правят глобални заключения какво работи като хората в iPhone и какво не.

За мен също камерата е един от основните използвани компоненти в даден апарат и в това няма нищо срамно.

Един иска да си чати, друг да снима, трети да прави презентации и т.н., но всеки от тези хора поотделно търси перфекционизъм в апарат, струваш 1400 + и това е нормално.

Няма как да не нахраня камерата на 6+ за дебилните забивания, замръзвания, за невъзможностите да отварям галерията като запецне в дадена функция и седи черен екран...

И в нито един ъпдейт не го оправиха това.

Кажете как да разгърнете максималните възможности на камерата, като софтуерно е на ниво "мижи да те лАжем"?

Поради това се въздържам от генералин изводи и след като оправят елементарните простотийки софтуерни, тогава ще видим реално кое как е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първите впечатления са хубаво нещо. Но полезното за всички нас, които още нямаме 6-ци, е тези, които ги имат от повече от месец да споделят какви са впечатленията сега, след еуфорията от покупката: Струва ли си ъпгрейда от 5s? Струва ли си ъпгрейд от 5? Свиква ли се с новия размер? Колко крепи батерията? И т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил и имаш възможност да си купиш iPhone 6 или 6+ е все едно какво ще напишат тук. Аз лично заради размера не съм привлечен на този етап от по-големия размер. iPhone 5s е напълно актуален хардуерно и с подходящ размер на много хора. За мен всички който са ъпдейтнали са го направили привлечени от идеята актуалност или от по-големия размер. Вече ъпгрейд от iPhone 5 или по стар модел нещата стоят по различен начин, поради по-серозните хардуерни разлики. За мен лично на този етап размера на iPhone 5s е по-подходящ размер за ползване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно мнение. Не е мое, но мисля,че е показателно.

http://www.theverge.com/2014/10/28/7084041/the-former-head-of-android-calls-iphone-6-the-most-beautiful

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз все още не мога да свикна с големината говоря за 6ца не за + там не ми се мисли а пръстите ми са доста големи .Трудно боравя с една ръка с телефона ,най ме е яд ,че тъпаците като Самсунг и Сони го наложиха това с големите дисплеи и Ябълката просто трябваше да отговори на "модата" за мен 5цата е най оптимална като размер казвам като размер не като екран .Ако искат по голям екран да го вместят в тялото на 5ца и всичко ще е 6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И колко по-голям екран може да се вмести в тялото на 5-ица според теб ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако намалят рамката на 5цата може да се измъкне около инч .Според мен мисля че ябълката няма да изкарва повече по големи телефони както и недоразумения като 5Ц .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И цялата индустрия, вкл. холивудската ще се юрне да записва медиа в 17:10, че Епъл ще "измъкват" инчове?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе като гледам какви са им продажбите и на 6 plus и на 5C, доста производители могат само да си мечтаят да изкарат такива "недоразумения". Иначе моите впечатления от 6-цата се припокриват с впечатленията на повечето хора тук - доста е приятен, батерията държи маалко повече отколкото на 5, сравнително лесно свикнах с размера, само клавиатурата в landscape още ме затруднява. За мен ъпгрейдът 5 -> 6 си заслужаваше, макар че, както споменах, аз много държах на по-добрата камера, а имаше и други фактори, освен самия телефон, които ме накараха да се ъпгрейдна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен спокойно можеха да вместят 4,7 инча в дължина 129 както е Мото Х ама нали трябваше да е най-тънкия на пазара. Лично аз предпочитам размери до 130 мм, дебелина ако трябва 10 мм и по-яка батерия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ayl, имай предвид, че Moto X няма физически home button, а той заема около сантиметър, откъдето идва и разликата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо май имам проблем с батерията, при 1% включвам да се зарежда и веднага става на 3%. Да не говорим, че до 10% се зареди за има няма 3-4 мин. Хмм... а преди 2 дена се изключи на 7% и показа индикация, че няма батерия. Зареждането от 99 до 100% е около 20 мин. Иначе държи м/у 6.5ч до 8.5ч. Може ли да е от софтуера? Не е джейлван и ъпдейта е през ОТА от 8.0 през 8.0.2 до 8.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се взирай в спрингборда толкова. За реалните проценти на батерията - или джейл, или iBackupBot.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е много странно как доста хора с лека ръка казват, че са разочаровани от камерата на даден апарат заради една от нейните функции.

Намирането на оптимален вариант на работа за една камера в различните режими е плод на доста експерименти и много отделено време за разучаване на пълната функционалност на същата.

Бас хващам, че тук във форума всеки (сигурно и аз понякога) бърза да изрази мнение на база събраните до момента впечатления.

В това няма нищо лошо, стига да не се категоризират генерално нещата и да се правят глобални заключения какво работи като хората в iPhone и какво не.

За мен също камерата е един от основните използвани компоненти в даден апарат и в това няма нищо срамно.

Един иска да си чати, друг да снима, трети да прави презентации и т.н., но всеки от тези хора поотделно търси перфекционизъм в апарат, струваш 1400 + и това е нормално.

Няма как да не нахраня камерата на 6+ за дебилните забивания, замръзвания, за невъзможностите да отварям галерията като запецне в дадена функция и седи черен екран...

И в нито един ъпдейт не го оправиха това.

Кажете как да разгърнете максималните възможности на камерата, като софтуерно е на ниво "мижи да те лАжем"?

Поради това се въздържам от генералин изводи и след като оправят елементарните простотийки софтуерни, тогава ще видим реално кое как е.

Саше, аз си купих ProCamera 8 от appstore и съм изключително доволен. Най-после мога да снимам в 16:9, което много ми липсваше. Много е дразнещо някой да решава вместо теб и да не ти дава елементарната опция да избереш това, което предпочиташ. Направо откачам с тази бяла клавиатура. Адски ми дразни и уморява очите. В скайп и спотлайт е черна и прекрасна, но не ти дават елементарната възможност да използваш този цвят навсякъде. А иначе са сложили 1 милион настройки за хора с проблеми, но нещо толкова елементарно - не. Съгласен съм със статията, дето Шамана пусна. И за мен това е най-красивия телефон на пазара в момента. Тънък, лек, удобен. Но каквото и да си говорим, има си бъгове. Това със забавянето при приемане и приключване на разговори е доста гадно, а не го оправиха в 3 поредни ъпдейта. Вървят по пътя на Самсунг, които от андроид 4.1 нататък преебаха функцията телефон, като и добавиха един порядъчен лаг, който не фикснаха в поредица от ъпдейти и го прехвърляха във всеки нов модел, обезсмисляйки многото ядра и памет. От батерията също очаквах повече, но в толкова тънък корпус няма как. Абе като цяло съвсем малко му липсва за да стане страхотна машина и според мен лесно може да стане с леки софтуерни корекции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен, Тонка.

Преди няколко вечери в къщи оприличих iPhone със сериал от онези, дългогодишните - винаги остава нещо за следвата серия/следващия модел.

Това за бъговете също е така и не знам защо така се получава, при положение, че пускат по един модел на година (в случая са два).

Псуваме конкуренцията, но винаги съм казвал, че ако едно LG G3 или един SGS5 заработят с iOS ще бъдат съвършени машинки.

Не мога да си кривя душата и ще призная (след 2 седмици ползване на 6+), че по компонент камера iPhone отстъпва на няколко модела при флагманите и най-вече на горните два, но не само.

Самсунга не знам какви крадци са и откъде гепят, но камерата на S5 е наистина уникална и снима прекрасно и вечер и движещи се обекти заснема без никакво размазване (или с минимално) и фокуса и е много прецизен и бърз.

Продължавам да мъча камерата на 6+ и сега ще пробвам и посочената от теб програма, пък да видим.

пп. Батерията на 6+ (може би споделих преди време) е доста по-добре от тази на 6-цата и за първи път в живота нямам притеснение дали ще изкарам деня с един заряд.

Мачкам го целодневно апарата и с мейли (5 броя) и с браузване и с игрички (като ходя при доктора ми доста чакане имам, та и за игрички остава време хаха) и с чатове и с разговори и с какво ли не...

Та при този тормоз се прибирам с поне 30 процента заряд вечер.

Това е компонент, при който 6+ няма конкуренция с който и да е друг флагман и мачка всички.

Ще завърша поста си с това, което и ти каза: бъговете, които се влачат и след 2-3 ъпдейта са непростими и много дразнещи.

Да се чуди човек нарочно ли не ги оправят и това в някаква традиционна практика ли се превърна за Apple?!?!

пп. Онзи ден в Мтел ми отвориха Ноут 4, та имах възможност да си поиграя с двата апарата един до друг.

При него по същия начин доста хора с Ноут 3 не виждат смисъл от ъпдейт към 4-ката, както и тук доста хора с 5S не виждат смисъл от ъпдейт къв 6-цата.

И са прави - първо не виждам кое точно си струва да накара човек да направи такъв ъпдейт от 3 на 4 и второ след около месец - месец и половина цената на ноут 4 ще е под 1000 лева със сигурност.

А бе нещо много заприличаха една на друга всички големи фирми производители на смартфони или само на мен така ми се струва?!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията трябваше да я направят по малка...вчера до 23 45 съм играл Real Racing за да я изтощя...на 10 процента вече се отказах че щях да цъкам до един часа :D

Вече започнах да свиквам с размера и определено не съжалявам че го взех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взе ли някой от Ozone? Коректни ли са или напротив? Разбрах, че предлаганите от тях са американски, което обяснява нормалните цени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взе ли някой от Ozone? Коректни ли са или напротив? Разбрах, че предлаганите от тях са американски, което обяснява нормалните цени.

Аз си взех моя от тях.Останах със смесени впечатления.Телефонът е от САЩ, и нормално идва с карта на Verizion.Качеството на обслужване на озоне е зле.Преди да си поръчам телефона ги попитах на чат дали телефоните са европейски и те ми отговориха, че са европейски.Даже го имам записан чата.В деня преди да ми доставят телефона ми се обажда една жена, която очевидно не знае как се работи с клиенти и ми обяснява, че освен телефона ще ми пратят и преходник към европейската ел. мрежа и чак тогава разбрах, че телефоните идват от САЩ.След това проведох още 2 разговора със служители на озоне, в които си измисляха най-различни оправдания, стигнаха до там, че ми казаха че от всеки продаден телефон те са на загуба!!И че нямат абсолютно никаква изгода да ги продават, правят го само заради клиентите.Изисквах от тях да напишат в описанието на телефоните, че телефоните са директен внос от САЩ, за да не подвеждат клиентите си, но на тях не им е изгодно и не са го направили.Иначе съм много доволен от телефона. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен поне най-добре е телефона да е американски. 4-ката ми беше европейска и само с нея съм брал ядове. То си е и до късмет де - в каква кондиция е бил китаеца, асемблирал телефона ти, дали не е било точно след ядене и да го е мързяло да бачка и т.н. и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То си е и до късмет де - в каква кондиция е бил китаеца, асемблирал телефона ти, дали не е било точно след ядене и да го е мързяло да бачка

Я пак... Seriously??

Individuals assembling Apple's iPhones in China allegedly work long hours for low pay. A new report by China Labor Watch, a labor rights organization gives specific details of the workers schedules.

Workers schedules are set at six days a week, with 11-hour shifts, 20 minutes of which is unpaid. The remainder of the shift is paid at a rate of $1.50 and hour which equals $268 per month before overtime.

This monthly pay is drastically below the basic living wage necessary to live in Shanghai, one of the most expensive cities in China, CLW claims. This low pay forces the workers to put in a ton of overtime just so that they can survive.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, преди време уж на майтап имаше статия, че 6-цата скубела брадата... Еми скубе, да го ева, незнам при вас, ама аз отдясно винаги съм по-добре обръснат :tooth: :tooth: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Варианта ти е да редуваш ляво-дясно на равни интервали от време и няма да има проблем. :tooth:

пп. Току що ми звънна фирмения акаунт от Виваком.

6+, 128 гигабайта с цена 1759лв. без ДДС.

Това е апарат, свободен от планове, карти и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То аз дето нямам коса ме скубе, пък за другите не знам :D

Отгоре, откъдето се слухти някъде ме дърпа :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е там де, там де. Аз все ходя брадясал, ама ще запълня фугата с малко силикон и пей сърце.

Офф - Пешо, видя ли какво направиха нашите в Токио? Разбира се не беше отразено никъде...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...