Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

ПИБ/Фибанк - интернет банкиране?


profusion

Recommended Posts

Е, слънцето все някога ще огрее кучия г*з...както се казваше в един филм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • profusion

    9

  • londongunner

    7

  • dedil

    6

  • Alxx®

    5

Във Фантастико работят с безконтактни, ама искат пак ПИН да въвеждаш.. Абе българска работа :) В САЩ с всяка карта (дори дебитна) като пазаруваш в магазин, само я swipe-ват и ти я връщат. ПИН изобщо не съм въвеждал.. Сигурно си има някакво ограничение и за суми над Х се изисква. Ама защо и тук не го направят така? То с карта в супера става по-бавно и неудобно, отколкото кеш, а уж това е целта...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има лимит без пин 25лв :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз всеки път си въвеждам, ако ще за кафе да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работят и през Safari на телефона/таблета - аз така ги ползвам

Нека да попитам все пак, казваш, че можеш да банкираш пълноценно през Safari, като браузера е качен върху OS? Т.е., можеш да нареждаш плащания, освен да си зяпаш в акаунта (това го може през всеки браузер)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да - единствено не са възможни касови операции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MyFibank го има като приложение в app Store, и е само информативно. Отделно може да се достъпят и от Сафари, MyFibank с възможност за плащане на комунални сметки. И e-fibank с възможност за активно банкиране, но с употребата на Token устойство.

п.п. Сега видях че колегата по горе е пояснил за Токена.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от bobolino
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Gogi, @cvalio какво мислиш, че работи и къде? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли такова животно някъде като сметка+карта без месечна такса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Бълария такова чудо нема

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам карта без такса в пиб, ама е издавана от МО. Може от това да е :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сметката вързана към картата колко и е поддръжката?

в ПИБ:

издаване на дебитна карта VISA Electron безплатно

водене на картова сметка 0.50 лв. на месец

Да разбирам ли, че сметка и карта ще е само 50ст на месец?

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както споменах, моята е военна и нямам такса. Не знам за другите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли такова животно някъде като сметка+карта без месечна такса?

Аз имам дебитна карта + сметка в булбанк. Плащам 2 лв. на месец, но какво получавам: Със сметката оперирам през мобилното им банкиране, което според мен е най-доброто към момента на пазара. Картата е без такси към всички банкомати и ПОС, без значение на коя банка са. В Европа е без такса на банкомати на Уникредит и без такса на ПОС. Имам право на три безплатни автоматични преводи към други банки на месец, например за комунални. Аз съм си закачил два кредита от други банки и всеки месец ми превеждат автоматично вноските, безплатно.

А сметката вързана към картата колко и е поддръжката?

в ПИБ:

издаване на дебитна карта VISA Electron безплатно

водене на картова сметка 0.50 лв. на месец

Да разбирам ли, че сметка и карта ще е само 50ст на месец?

Щом имаш карта, имаш и сметка, обаче не винаги можеш да оперираш със сметката, като обикновена разплащателна. Обикновено по картова сметка можеш да получаваш, но не и да нареждаш от нея. Но ПИБ са добри и ако питаш, ще намерят какво да ти предложат, максимално близко до това от което имаш нужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден си открих фирмена сметка в ПИБ и повдигнах въпроса за онлайн и мобилно банкиране. Решението им е с токен, който струва 28 лева и генерира 10 000 кода, тоест имаш 10 000 входа. Нямат приложение, но през Сафари можеш да извършваш нареждания и от мобилния, ползвайки токена. Токена можеш да го закачиш на ключодържателя си.

Ходих и в Булбанк и най-странното за мен беше, че не можеш да им ползваш мобилното приложение като физическо и юридическо лице едновремено. Мацката направо ми каза, че трябва да си взема още един телефон, при което онемях ;-) и отидох в ПИБ. Отделно в ПИБ ми предожиха 3 лв месечна такса срещу 16 лв в Булбанк, за едни и същи условия.

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, всичко е въпрос на вкус и на сметка.

За мен банкирането в ПИБ е в милиони пъти по-сложно и неразбираемо, отколкото в Булбанк, но не мисля това е темата.

Невъзможното банкиране на два акаунта от един телефон е свързано само и единствено със сигурността.

В ПИБ можеш първо защото е през браузер, а не през приложение и второ заради токена.

Относно таксата - да, давам 16 лева, но имам 55 превода без такса, независимо дали са към същата банка или към друга.

Чак след това започва таксуването.

Ти имаш ли такса при превод?

пп. Последно - за мен двете банки НЕ предлагат едни и същи условия или поне за моите нужди условията са различни.

Което е нормално, разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво е това приложение на ФИБанк и защо не го виждам в апп стора? Единственото, което намира е https://itunes.apple...d592998208?mt=8

Изглежда трябваше да минат още няколко минути за да излезне и при мен.

Интересно как скачат от версия 1.0.5 на 2.2.2 :smile:

Първи впечатления - пипнали са го, някои неща изглеждат по-готино. Разглеждането на сметките и отчети е по-раздвижено и по-детайлно.

Има разни бъгчета от сорта на - от профила когато излезнат опциите за избор на снимка и каквото и да избереш ти отваря снимките от телефона. Има и някои текстове, които са на английски.

Но това, което наистина не ми хареса е, че всеки пък като включвам прилжението на ново трябва да влезна с целият си профил. В предишните версии тази информация се помнеше и чак когато искаш да си видиш сметките те пита за някакъв код (който също не работеше перфектно). Да не говорим, че можеше и TouchID-то да го сложат.

Има подобрения, но има какво още да се желае.

Редактирано от iHustle
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ме втрещява е, че отново не може да се работи през това приложение, ако си корпоративен клиент!

Каква е разликата? А, за логика дори няма да се опитвам да налучкам, какво имат предвид...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да се ползва и фирмени сметки, но първо трябва да се отиде до някои от офисите им. Днес говорих по телефон и ми казаха, че трябва се активират сметките след проверка на спесимен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...