Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Yosemite 10.10


arm11

Recommended Posts

Там е де:

която е настроена по подразбиране за Гугъл

Ето: http://cl.ly/image/0R3p0E3j290X

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз ъпдейтнах, но имам проблем със ssd-ито. Ползвам Samsung 840 pro 256 gb, на maverics - докарвах скоростите обявени от произвподителя, сега с yosemite, максимума, който ми излезе като текст е този, който съм прикачил. Идея как да си повиша скоростта до предишната?

Disk_Speed_Test.png

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмка за enable на trim за ssd (което не виждам с какво ще помогне)? Или слагаш Yo..... на флашка и инсталираш на чисто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, виж настройките на спотлайт, там някъде се мъдреше само бинг като търсачка. Също има отметка, дали да копа в нета, т.е. дали да "прескача" настройките на сафари.

Марианка, трим се поддържа по дефолт за този диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз я сложих, държа ме до 2 полунощ, излезна код на телефона ама не знам кЪде да го напиша!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май за облака като се инсталирале мака ми дойде код на телефона

Your iCloud Keychain verification code is:

Е този смс получих номера кода не съм публикувал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В System Preferences-> iCloud е брат.

Намерих решението и за табовете, но още не върви добре... Имах проблеми с него и при предишни версии на ОС. Glims!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май за облака като се инсталирале мака ми дойде код на телефона

Your iCloud Keychain verification code is:

Е този смс получих номера кода не съм публикувал.

До сутринта получих общо 3 смс с различни кодове. Не съм въвеждал нито единия, не видях къде.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OS X Installer дяла, който показах по горе работи, когато на втори дял има Yosemite.app. Ако се ползва Recovery дяла пак ще трябва да се сваля от Store-a... На мен ми дойде екстра това. Няма да има нужда да се правят буутващи флашки и т. н. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих и инсталирах без никакви проблеми. През WiFi директно върху старата. Отне ми около 20 мин. целия процес, но го направих днес по обяд, предполагам, че сървърите на Apple вече не са били задръстени.

Първите ми впечатления са:

  • Визията е много добра, но с уговорката, че е субективно, шрифтовете, както и големината им е перфектна, според мен;
  • Doc -а ми липсва, че не е 3D, но имам предположения, че от Apple "отиват" в посока унификация на OS и iOS и като начало това е визията; забелязах, че в самия Doc има индикация, кое приложение от него е стартирано (една точка под иконата). По-горе четох, че не се нрави визията на кошчето, споделям 100%, но мога да кажа от къде е купен новия кош - IKEA :tooth: (купих преди време няколко за "раята" в офиса);
  • Safari -то лети, няма какво повече да се каже! Имам усещането и за промяна в самото изображение през него, но…

Забелязах няколко новости в настройките (ако греша, моля за извинение) >

Уверен съм, че впечатлението, което имах от предишния път преди ъпгрейд на нова ОС, че има забавяне в бързодействието, както на интернет браузърите (най-вече Safari), така и на машината, като цяло не е само мое. Аз мисля, че това е част от маркетинга на компанията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Екстрата, която най-много ми хареса, е възможността да водиш телефонни разговори и да пращаш SMS-и от компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Два дни се блъскам с един бъг, оказа се, че не е само при мен.

Share бутона в цялата система ми дава "No Service". Възниква на юзер ниво, тъй като имам повече от един, а само в един не работи.

Има вече тема в съпорт секцията и очаквам развитие: https://discussions.apple.com/thread/6601980

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Doc -а ми липсва, че не е 3D

Я, поразгледай назад в темата ;)

post-226-0-87617800-1413646988_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 2011 когато си го купих минито карам на ъпдейти, движи се ок но все пак мисля понеделник да направя една чиста инсталация, все пак сигурно ще се разчистят куп файлове от 4 години задръстени. Някой да каже как се прави на минито такава чиста инсталация на Йосемитито с формат?

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бутваш с "R" или с алт и от рикавърито отваряш диск ютилити. Натам знаеш, вярвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които не им харесват цветовете на папките --> http://www.howtoisolve.com/how-to-change-the-folder-color-in-mac-yosemite-mavericks/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се държи добре обаче не мога да изпращам смс-си още от бетите! Има ли някакви допълнителни настройки,защото при някои работи ,а при други не!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най - добре работи четенето на change log-a, а още по - добре - темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се преместя тук с проблемите си. Долу слагам няколко шота. Единия показва, че би трябвало да имам Handoff, но аз нямам, което показва втория шот. При опит да го намеря през СПОТЛАЙТ, ми казва, че е в General?!

post-63-0-25387900-1413709713_thumb.pngpost-63-0-86885300-1413709725_thumb.pngpost-63-0-49586600-1413709733_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, поразгледай назад в темата ;)

Видях, естествено, но недоумявам, защо са го махнали Apple?

Прекрасно, че има решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...