Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Yosemite 10.10


arm11

Recommended Posts

Shaman и при мен на мак мини 2011 е същото, блутута е тази версия но го нямам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане, разгледай си първия шот. Пише, че не подържаш Handoff. Пети ред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Седиш на масата в хола с мака и пишеш в Pages. Писва ти, хващаш iPad-a и отиваш в леглото. На lockscreen-a има иконка на Pages, дърпаш я и ти се отваря Pages с текста, който си писал и продължаваш да пишеш нататък. (в общи линии, набързо - т'ва е)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. не е само за разговори и смс-си, които аз имам. Разбрах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах нещо странно, поне за мен, когато ъпдейтвах различни приложения днес >

ACCEPT >

и другото, което ме озадачи още повече е, че ползвам faceTime, a >

и разбира се го няма при мен в Purchases.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е стара версия, която е за OS, в които FaceTime не е вграден. Аз го имам платен, но ако реша да го сложа се случва следното:

post-8-0-34027300-1413732184_thumb.png

post-8-0-51395400-1413732196_thumb.png

Няма за какво да се тревожиш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво намерих за Handoff. А забелязахте ли ,че може да се променя името на няколко файла едновременно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво се случва, но вече за 3 път през последните няколко дни ми писват всички устройства, че ми е reset-нат icloud keychain-a и трябва наново да го настроя навсякъде.. Това се случва по абсолютно случайно време, гледам си филм и изведнъж на мака изкарва нотификацията. При някой друг?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен два пъти - веднъж през септември(на маверикс) и втори път преди два дни.

П.П. Който е със ССД от "неодобрен" производител, ще трябва да решава лека дилема. Кекст-овете вече са с "подпис" и е невъзможно зареждането на такива с липсващ. Т.е. за да заредите кекст с поддръжка на ссд от различен производител или да модифицирате наличния в мака, трябва да активирате дев режим за неподписани такива, което път отваря дупка в сигурността и ще трябва да внимавате после какви програми качвате(откъде, най-вече).

Трябва да боднете следното в терминал, ПРЕДИ да барате с трим енейблър, терминал(ако редактирате наличния) или хамелеон ссд:

sudo nvram boot-args="kext-dev-mode=1"

Правите рестарт след командата и после правите каквото и да е, иначе рискувате буутскрийн с питанка, като оправия има, ама е тегава и изисква известни умения. Аз лично се ръчках с терминала, ама не ми върза да подкарам трим-а на ръка. Пуснах дев режима и ползвах последната версия на Chameleon SSD Optimizer. Ънлоквате й правата с катинарчето в горния десен ъгъл на приложението, цъкате трим/ОН и чакате около минута да изскочи подкана за рестарт на системата. Толкоз. След всеки секюрити или комбо ъпдейт от Епъл, модификацията се затрива и повтаряте процедурата отново.

П.П. Дискът е Intel 520 SSD(INTEL SSDSC2CW120A3), вързан в домашно сготвен фюжън драйв с 1TB HDD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди час го метнах и не виждам защо не ви харесва и кое точно не му харесвате на природния красавец.

Мазничко си цъка, Сафари определено работи по-добре и по-бързо, а според мен иконите не ви се нравят, просто защото не сте свикнали и като всяко ново нещо докато не се приеме от сетивата се приема негативно по-скоро.

Тепърва имам да разглеждам и разцъквам всичко, но на първо четене съм доволен. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля да се напъвам аз. Така и така реших да преглътна ъпгрейда на телефона, за сметка на ново макче ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

Еееее, а аз таман се бях приготвил да ти обясня, че истината е в 6+.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настолен, Жоро, настолен :) Аз чак догодина, този засега е екстра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който е със ССД от "неодобрен" производител, ще трябва да решава лека дилема. Кекст-овете вече са с "подпис" и е невъзможно зареждането на такива с липсващ.

Аз съм със Самсунг 840 и изглежда, че всичко е наред. Трим ми е активиран. Следователно щом работи, всичко е ОК и нищо не трябва да правя, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм. АлГор да прочете предния ми пост, че и той е със ссд интел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Trim и при мен се активира на intel 520 без да правя гимнастики.

П.П.

Ако искате да не се изпращат вашите данни(local search terms & location) към Apple, трябва да изключите Spotlight Suggestions.

1. Изключете "Spotlight Suggestions" и "Bing Web Searches" в System Preferences > Spotlight > Search Results.

2. Махнете отметката на "Include Spotlight Suggestions" в Safari > Preferences > Search.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен TrimEnabler от вторият рестарт хвана. Фюжън драйв от 256гб Corsair Neutron и 500гб хдд. За сега проблеми само със сафари. По няколко пъти на ден плажни топки и да речем 1-2 краша и презареждане на сафари. Освен това шрифтовете са кофти, ситни и тънки (MacBook Pro 15 Late-2011 high resolution display)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Два дни се блъскам с един бъг, оказа се, че не е само при мен.

Share бутона в цялата система ми дава "No Service". Възниква на юзер ниво, тъй като имам повече от един, а само в един не работи.

Има вече тема в съпорт секцията и очаквам развитие: https://discussions..../thread/6601980

Излезе фикс за бъга, който Ви споделих.

http://support.apple.com/kb/HT6545?viewlocale=en_US&locale=en_US

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за сега съм предоволен от Mavericks. Особенно със последният ъпдейт 10.9.5, машинката ми се държи повече от доволно. За сега ще съм на страни то Yosemite.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Губиш. Разликата между маверикс и Йосемайти е точно като леопард/сноу леопард или лайън/маунтийн лайън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм много доволен от новата система! Няма и помен от първоначалните бъгове на Маверикс, когато излезе. А и доста нови неща има. Скоро не се сещам да са били толкова много (поне откакто ползвам Мак от Snow Leopard насам).

Имам обаче един дребен и дразнещ проблем, който си ми стои отдавна (не е от Yosemite). Трябва да кликвам поотделно на всяка от иконките в меню бар-а, за да се активират. А на лаптопа кликвам веднъж и местя мишката и те автоматично си се показват. Някой (@Alxx® :smile: )

да знае как може да се оправи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...