Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OS X Yosemite 10.10


arm11

Recommended Posts

Аз карам на ъпдейти от 2008-ма. При смяна на мак правя бекъп през капсулата и т.н. До момента нямам никакви оплаквания от нищо.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе преинсталация на системата, но проблемите остават. Airplay не ми работи от Маверикс..

Не е лошо да можеш да водиш телефонни разговори през мак-а, но като почне да ми звъни телефона, настава симфония.. Всички устройства дружно в един тон и се ошашявам от кое да вдигна :smile: А и има някакъв проблем, защото като вдигна от Мак-а, отсрещната страна не ме чува добре. Което е странно, защото през всички останали програми (skype, viber, facetime) ме чуват перфектно.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно, но и аз скочих. Бъгливо е тук таме може би заради това, че ъпдейтнах върху Maveriks-a, но новото Safari определено кърти!

Тук не съм съгласен! И аз имах леки забивания на Mavericks, но след ъпдейт всичко изчезна. Проблемите при мен почнаха, след като си смених IP-то - започна Сафарито да откача, iTunes и той циклеше - нещо ненормално. От една страна е хубаво да ни следят ама от друга с насичания не се работи. Аз ония ден прочетох случайно за тази преинсталация, че прави системата Фреш. Това е хубаво, защото не се мъчи човек с копи/пейст или връщане на бекъп. Направи ми впечатление, че и с нормален хард и със SSD времетрането на инсталацията е почти еднакво - около 16 минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали само при мен при рестарт вади сивия екран и пълни бара все едно, че инсталира нещо или си е така по принцип?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип явно е така. При мен на два е така (mini - сив екран и зарежда, macbook - черен екран).

Редактирано от mariankata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За SSD-то е нормално. Силата му е в скоростта на четене, при запис дори мисля, че има по ниска от някои HDD-та.

Странното е, че AirPlay-a се скапа в Maveriks в последно време и проблема се прехвърли на Yosemite.

Само един въпрос. Когато съм свалил от стора Yosemite и съм дал install не съм update-нал върху съществуващата ОС, а се е инсталирал на чисто? Просто е запазило потребителските файлове? Ако е така да не мъча формат.

Защото ми се омазаха Apache-то и PHP-то и се чудя от къде да го подхващам.

Редактирано от Nick Snow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Nick, това за SSD не е вярно - едно от основните им предимства е скоростта на запис. Иначе аз нямам проблем с AirPlay - нито към колонката, нито към AppleTV. Иначе не знам какво разбираш под "инсталирал на чисто", но това, което описваш си е чист ъпдейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С какво пускаш Апаче и ПХП ?

Ако е с XAMPP или друго, провери дали е съвместим с Yosemite. Аз ползвам XAMPP, но направих чиста инсталация и още не съм го слагал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих ги, просто използвам вградените и те са се update- нали заедно с операционната система. Всичко запали и бачка да си ебе. Лошото е, че е бъгливо на ниво операционна система.

Покажи на тея ора как са бъгваш.

Редактирано от Nick Snow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм късметлия аз, как така няма и помен от "бъговете" при мен, нито тук, нито при 8 -та нямам идея :tooth:

Да, ама… не! :blush:

Забелязвам вече няколко пъти, че Мас -а ми губи Wi-Fi без всякаква видима причина. Последния път бях в офиса на един познат, който недолюбва Apple и веднага ми показа конкретна статия по въпроса.

Някой с подобни "болежки" и решение?

Редактирано от dedil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

post-63-1415074538,9959_thumb.jpg

While it is unclear what improvements the first update to OS X Yosemite will bring, there are several bugs in the operating system including a major Wi-Fi issue that has caused connection problems for a number of users.

За девелопъри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази екстра със звъненето е много бъгава...

Телефона звъни звъни и прекъсва в един момент, но на мака продължава да си звъни...

Също няма възможност като звъни на мака да му спра звука на звънене

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се държи нестабилно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли намирам екстрата за отлично работеща? Брях...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз.

Но мен друго ме притеснява - яде ми доста рам, или поне така ми се струва, и ми лаг-ва доволно, особено при смяна от един фулскрийн на друг и "слайдване с 4 пръста нагоре" за да излязат всички отворени програми /не знам как да го обясня по друг начин :biggrin: /.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Графиката влачи в тия ситуации. И при мен е подобно, но работи и не крашва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с продължаването да звъни, след като си вдигнал, го има и при мен на два Air-а. Няколко секунди е, но го има. Бъгаво си е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има причина да бави. Нито компът ми е най - бързият, нито телефонът. При мен реакцията е в рамките на секунда, даже не съм убеден, че е цяла. Може би има значение рутерът и разположението му - моят е двубандов(взех едно сиско за проба) и е под бюрото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен с Time Capsule, 6ца и iMac 2013 забавянето е около секунда. И нямам лаг при анимациите, но имам доста рам, така че дори да е по-тежка от Mavericks, едва ли би се усетило.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята капсула е през една стена тухлена...

Трябва да опитам на другата мрежа, защото сега са вързани на 5Ghz. Но отначало ми се стори, че го нямаше този проблем, в последствие се появи. И при мен е секунда забавянето като вдигна, но когато ми звъни и не вдигам, а го оставя сам да прекъсне на мака въобще не прекъсва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мака продължава, защото има бъг-че във фейстайм на телефона. Не са доизпипали кога да прекрати сесията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В началото не ми е правило такова впечетление, или не съм го оставял да звъни без да вдигам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...