Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Неприятен проблем с Commcenter Patch + Activate LTE hack


SpAwN

Въпрос

Здравейте приятели,

ето, че ми опря ножът до кокал и въпреки, че от доста време не ми се беше случвало да не мога да си реша проблем с телефона, този път зациклих...

Проблемът е следният:

Днес инсталирах Commcenter Patch (ver. 1.1) заедно с Activate LTE(E-Plus) hack, за да си ползвам картата на LTE (E-Plus не е партньор на Apple и не поддържа официално LTE за продуктите и), ползвам Whatsapp SIM Prepaid kaрта, която пък ползва E-Plus мрежата в Германия. Всичко мина ок, появи се суичът за LTE мрежа, но така и не качи на LTE, а си остана на 3G (дали заради мястото, където живея или поради друга причина- не рабрах, но вече останах и без възможността да превключа на 2G) и реших да деинсталирам и двата пача. Оттук тръгнаха проблемите...

Първо ми изчезна iMessage (изчезна ми номерът, останаха само мейлите в менюто) и в Settings/Genera/About на Carrier ми изписва вече "Not Available", изчезна ми и Personal Hotspot. Мрежа си имам, но не мога да се справя с iMessage-a. Върна ли пачовете- проблемите изчезват, но и възможността да сляза на 2G (батерията ми е важна и затова главно ползвам 2G като съм на едно място и имам WiFi).

Какви са ми опциите извън рестор, тъй като изобщо не ми се искаше принципно да качвам на 8.x...:-(

dumaty2e.jpg

9uba7azu.jpg

y3u8y5u8.jpg

Мисля, че открих едно възможно разрешение, но ми трябва от джейлнат 5S (7.1.2) следната папка:

/system/Library/Carrer Bundles/iPhone/Unknown.bundle

Може ли някой да ми я прати, ако не му е проблем?

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Йес!!! Оправих го! Златен си, Саше! Огромно благодарско!

П.С.

можеш ли да ми метнеш и Default.bundles папката, ако не ти е проблем?

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Default.bundle.zip

Разкажи си после митарствата, да се знае какво и що.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В общи линии проблемът беше, че слагайки пача за Commcenter-а, последният престава да разпознава carrier.bundle като валиден , а от своя страна хакът Activate LTE се намесва в unknown.bundle папката и добавя в нея файловете overrides_N51_N53.plist и overrides_N51_N53.pri от CarrierLab.bundle папката и ги модифицира. При премахването на хака (Activate LTE) от Cydia, последният изтрива цялата папка Unknown.bundle от у-вото, принуждавайки Carrier-а да стане неразпознаваем и по този начин- iMessage и Internet HotSpot също спират да функционират. Проследих през инсталационния пакет в Cydia къде точно бърка въпросният хак и видях, че само и единствено в Unknown.bundle. Затова се сетих, че ако сложа ръчно през iFunBox оригинална папка Unknown.bundle след като съм махнал хака и пача за Commcenter- всичко би трябвало да се оправи, както и стана.

Благодаря сърдечно на Сашо за светкавичната реакция!

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нямаш грижи. Въпросните овъррайдс може да ги отвориш и да видиш какви промени нанася, съответно след ком сентър пач-а би могъл да ги нанесеш и ръчно ;) Валиден пач за седмица има в репото на iSamteam.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не точно по темата, но да не пускам нова. Activate LTE Patch за активиране на LTE при оператори , които не предлагат токова за определен апарат ли служи ? В Англия например ,Vodafone не предлагат 4G на 5-ца . Ако инсталирам пача-а и си платя съответният абонамент за 4G възможно ли е да го ползвам на 5-ца. Иначе ето какво ми излиза при опит да активирам 4G.

cfc7b95b3f912430588b08f92a82188c.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пачът не служи за това. Ти нямаш забранен достъп до лте, просто пише, че не е сертифицирана за iPhone 5 мрежа и може да не бачка добре.

Провери твоят модел 5-ца какви честоти лте поддържа и какви операторът ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...